Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

IBM chce spolupráci s Librou – „necílí na nahrazení fiat měn”

Společnost IBM je otevřená spolupráci s korporátním projektem Libra. Jason Kelley, generální manažer blockchainových služeb IBM, věří, že blockchain je o spolupráci mezi projekty.

IBM je nakloněna spolupráci s Librou

IBM je jedna z největších společností, které působí v oblasti vývoje a komerčního využití blockchainu. IBM přesto není členem sdružení Libra Association a nevypadá to, že to měli v úmyslu. Přesto chtějí spolupráci s tímto projektem a jeho členy. Generální manažer blockchainových služeb IBM Jason Kelley řekl:

„Blockchain je týmový sport. […] Naši klienti jsou připraveni spolupracovat s [Facebookem] a jsme připraveni spolupracovat se všemi z nich, abychom je spojili.”

Kelley se pak vyjádřil o Libře jako o nástroji tokenizace. Libra nenahradí státní měny, ani není kryptoměnou. Je to tokenizovaný koš státních měn. Očekává se, že tento koš bude tvořit:

  • z 50 % americký dolar,
  • 18 % euro,
  • 14 % britská libra,
  • 11 % singapurský dolar a
  • 7 % japonský jen.

IBM kromě toho pracuje na vlastním blockchainovém (resp. DLT) řešení a spolupracuje s projektem Stellar. Společnost však razí heslo „blockchain ano, ne Bitcoin“ a spíše než o finance se zajímá o potenciál technologie pro globalizované výpočty, internet věcí a další možnosti použití.

Společnost se podílela např. na vydání prvních rodných listů výhradně na blockchainu. Vede v žebříčku největších zaměstnavatelů blockchainových specialistů a vlastní více než 100 patentů, resp. tzv. patentových rodin, které se zaměřují na blockchainové technologie.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroj:
https://bitcoinist.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *