Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

XRP je DLT “game changer” a VeChain má “killer app” blockchainu, “adopce” bude pokračovat

Globální bankovní gigant HSBC Bank označil kryptoměnu XRP jako “game changer” a věří v růst “adopce” DLT. VeChain (VeChainThor) je podle spoluzakladatele Sunnyho Lu “killer app” blockchainu.

XRP je “game changer” a DLT adopce

Světový bankovní gigant říká, že kryptoměna XRP je game changer (měnič hry). Game changer proto, že by mohl pomoci „překonat hranice společností a stávající tržní struktury.“ Jde o nejnovější díl série zpráv banky, která v každém díle zmiňuje nějaký game changer. HSBC v tomto díle analyzuje, jak by technologie distribuovaných knih (DLT) mohla snížit náklady a rizika ve světě financí. XRP je představen jako funkční a přesvědčivý způsob, jak mohou centrální banky provádět transakce v reálném čase.

„DLT může zefektivnit přenosy end-to-end transakcí, snížit náklady, operační rizika a období vypořádání. Například Ripplův XRP ledger poskytuje přeshraniční vypořádání v reálném čase pomocí tokenů, které představují měny centrální banky.“

Banka dále uvádí, že “adopce” DLT bude pokračovat:

„DLT se stane stále více životaschopnou možností v technologických sadách mnoha firem. Jak roste adopce, stále více organizací začne posuzovat DLT na základě svých komerčních výhod, nikoli jako teoretický koncept. Podle našeho názoru by se každá investiční společnost měla aktivně zajímat o DLT, i když si nepřejí – prozatím – převzít aktivní roli v rozvoji.

Věříme, že v příštích několika letech se vývoj DLT zrychlí. Jak roste adopce, bude ji více firem považovat za tradiční komerční nabídku namísto technické zvědavosti. Pro překonání potenciálních překážek bude stále důležitější spolupráce s regulačními orgány, vývojáři a dalšími partnery.“

VeChain – “killer app”

Sunny Lu říká, že VeChain (VeChainThor) blockchain je blockchainový “killer app”, který může radikálně posunout současný ekosystém a změnit způsob, jakým společnosti spolupracují a obchodují. Na Mezinárodním blockchainovém týdnu 2019 v Londýně s partnery DNV GL a Deloitte Sunny Lu uvedl, že “killer app” VeChain, může podnítit hromadné přijetí této technologie veřejností zaměřením na obchodní spolupráci. Lu dodává:

„Pouze s profesionálními týmy a podnikovými aplikacemi můžeme podpořit vývoj technologie blockchain a podpořit její hromadné přijetí [totéž co “adopce”]. Je to spíš o obchodním konsensu.“

VeChain je veřejná blockchainová platforma, která maloobchodníkům a spotřebitelům umožňuje sledovat zboží v dodavatelském řetězci, ověřovat produkty a nabízet neměnné informace v reálném čase. „Killer App of Blockchain“ (přelomová aplikace blockchainu, doslova zabijácká), tak to Sunny Lu nazval, protože technologie může být optimalizována pro zajištění bezpečnosti informací. To umožní bojovat proti podvodům, slouží k ochraně integrity a autenticity dat a jejich dostupnosti pro celou škálu výrobních produktů.

  • Rozdíl mezi pojmy blockchain a DLT je, že blockchain je pouze jedním z možných typů distribuované knihy. Blockchain je specifický druh DLT, který má právě tu specifickou vlastnost, že se dělí do jednotlivých bloků a ty jsou spojeny do řetězce bloků – blockchainu.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://dailyhodl.com/
https://dailyhodl.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *