Úterý, 16 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Ripple provádí podivné transakce, Mozilla, Creative Commons (Coinbase?) a XRP zběsile roste

Sešlo se několik zajímavostí od kryptoměny XRP a jejího emitenta a většinového vlastníka Ripple. Zprávy se týkají zaznamenaných transakcí, spolupráce s Mozillou, Creative Commons a spekuluje se o Coinbase.

XRP roste jako z vody

Altcoin XRP zaznamenal za poslední den až dva prudký růst, společně s osvěžením trhu altcoinů. Růst začal včera ráno, kdy stála jednotka XRP přibližně 0,262 USD. Dnešní dosavadní maximum je až na ceně 0,32 USD, což představuje růst o více než 20 %. Komunita tohoto altcoinu si tak konečně užije alespoň trochu pozitivní nálady poté, co to již někteří vzdali kvůli neustálému propadu ceny, který byl ještě citelnější v páru s Bitcoinem. XRP je stále přibližně v 90% cenovém propadu oproti ATH, který vytvořila poslední gigantická pumpa na přelomu 2017 a 2018.

Společnost Ripple, které část komunity vyčítá, že prodává XRP, kterých vlastní véce než 50 %, opět provedla neoznámené transakce. Ve 3 transakcích převedli 55,000,000 XRP v tržní ceně přesahující 16 milionů USD.  Všechny tyto prostředky byly pravděpodobně prodány třetím stranám. Ripple přitom pravidelně každý měsíc převádí k prodeji miliardu mincí a zbytek by měl uložit zpět.

Nedávná diskuse na fóru Global Blockchain Policy Forum v Paříži pak vyvolala spekulace o partnerství mezi Ripple a Coinbase. Stačilo k tomu tak málo, aby vedoucí týmu Ripple pro globální institucionální trhy Breanne Madiganová řekla toto:

„Podepsali jsme dohodu se společností MoneyGram, abychom pomohli usnadnit jejich přeshraniční toky.

Takže existuje příklad, řekněme, někoho, kdo žije v USA a chce poslat mexická pesos zpět do Mexika. Tak to funguje tak, že v rámci našeho partnerství posíláme tok peněz MoneyGram na jednu z toho, čemu říkáme naše původní burzy – jako příklad uvádíme v USA Coinbase. Americké dolary se tam zaměňují za XRP a poté se dostanou přes hranice na místní burzu v Mexiku, v tomto příkladu to nazveme Bitso. Bitso poté vezme XRP a vymění jej za místní mexická pesos.”

Společnost Coil, založená Ripple CTO Stefanem Thomasem, uzavřela partnerství se společnostmi Mozilla a Creative Commons. Účel spolupráce je přitom ještě zajímavější. Jedná se o poskytnutí grantu ve výši 100 milionů USD na stimulaci webu a umožnění tvůrcům vydělávat peníze za obsah, který vytvářejí pro různé platformy. Uživatelé získají možnost podpořit svůj oblíbený obsah penězi, což v minulosti nebylo možné. Název fondu je “Grant of the Web”. Stefan Thomas uvedl:

“Naším snem je, že získáte jedno předplatné a můžete procházet celý web a podporovat tvůrce, kteří vás baví, bez reklam a placených částí webů.”

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroje:
https://dailyhodl.com/
https://dailyhodl.com/
https://eng.ambcrypto.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *