Úterý, 23 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Středeční přehled posledních novinek (#SPPN19) Základní nepodmíněný příjem

A zase je tu další díl SPPN, který pro vás pravidelně vydává skvělý český web KryptoHodler. Kromě souhrnu nejnovějších aktualit z kryptosvěta se krátce zamyslíme ohledně konceptu, kterému se říká nepodmíněný základní příjem. V závěru pak opět nebude chybět ani pohled na kryptomarket.

Co je SPPN?

NEWS jsou zajímavé aktuality a novinky zahuštěné do podoby krátkých článků. Účelem je nabídnout vám příjemný zážitek na našem webu. Můžete během několika minut denně sledovat aktuální dění v kryptosvětě. News na Hodlerovi jsou trochu jako jízda metrem. Zatímco ostatní čekají na červenou, vy už dávno znáte všechny podstatné informace.

Můžete využít web odběr kliknutím na zvoneček a mít o každé novince ihned info. Dále jsme zařadili SPPN. Jedná se o zkratku pro středeční (sobotní) přehled posledních NEWS a vychází i pro ty z vás, kteří z jakéhokoli důvodu odběr zapínat nechtějí, nemají čas číst novinky denně, nebo si prostě rádi přečtou souhrn aktualit posledních dní.

Základní nepodmíněný příjem

Tentokrát opět vynecháme čtenářskou otázku a sami se níže podívejte, jaké zprávy a novinky jsme pro vás zpracovali od začátku týdne. Společně se dnes zamyslíme o tom, zda by mohl v praxi fungovat koncept nazvaný nepodmíněný příjem. Jak by vypadala společnost, kde se již neberou ohledy na lidskou práci a její zachování? Co kdybychom prostě rozhodli, že technologie nahradí většinu lidské práce a lidé budou pobírat základní příjem a věnovat se práci jen tehdy, když to budou chtít.

Dle mého názoru sice nemáme žádné zkušenosti, které by nám ukázaly, jak by taková společnost fungovala, ale přece jen máme oblasti, které mohou ledacos napovědět. A první z nich je školství. Jak to souvisí? ptáte se? Hodně, školy jsou našim prvním kontaktem se systémem a do značné míry nás poznamenávají. Uzavírají nám mysl a po letech odcházíme s tím, že již víme “jak to je”. Škola zatím v naší moderní společnosti nezakládá právo na vzdělání, ale povinnost. Nedává to smysl, ale je to tak a protože je to tak dlouho, zdá se, že to ani jinak být nemůže. Někdo tomu dokonce věří.

Ve skutečnosti to však lze. Existují svobodné školy, kde se děti učí jen tehdy, když chtějí a jen to, co sami uznají za potřebné. A přestože se děti neučí proto, že je to jejich povinnost, světě div se, přesto z nich rostou vzdělaní a moudří lidé. Jejich přirozená schopnost učit se nebyla nikým uměle vynucována. Ano, jsou školy, které fungují celá desetiletí a kde děti nemají povinnost cokoli dělat. A představte si, že to funguje a děti samy nacházejí svou vnitřní motivaci a učí se. Proč by tedy lidé nemohli pracovat jen tehdy, když sami chtějí?

Nepodmíněný základní příjem bychom mohli srovnat s pasivním příjmem. Hodně z nás usiluje o jeho dosažení. Já sám jsem definoval bohatství jako stav, kdy váš pasivní příjem plně pokrývá vaši spotřebu. Pokud by lidé dostávali základní příjem, dalo by se tedy hovořit o dosažení bohatství pro celou společnost. U lidí, kteří toho dosáhli, se nápadně často projevuje chuť do práce, která nekončí ani tehdy, když už vlastně pracovat ani nemusí.

Kdo by nechtěl mít více času na svoji rodinu? Pracovat, když chcete a nedělat to pro peníze. Takto mnohdy vznikají ty nejlepší a nejkvalitnější věci. Hodně lidí se již dnes snaží dělat věci, které prospívají celé společnosti a okolí, ale bojují s nedostatkem peněz. Základní příjem by mohl přinejmenším rozvíjet tyto aktivity. Mohl by odstranit byrokracii, odstranit potřebu různých sociálních úřadů a úředníků, dovolit lidem rozjíždět vlastní projekty bez obav.

Nemuseli bychom brát ohledy na zaměstnanost, platit miliardové investiční pobídky, vyrábět tuny nekvalitních věcí, atd. Tohle však není možné aplikovat do současného ekonomického systému. Naopak si myslím, že by k úspěšnému využití základního příjmu bylo třeba celý současný systém prakticky hodit do koše a záčít s čistým stolem. Právě technologie jsou tím, co by to jednou mohlo umožnit, protože politici to sami od sebe určitě neudělají. Kryptoměny samy mají potenciál hodně věcí změnit, nemyslíte?

Linky na jednotlivé články (NEWS:)

Fiat-to-Crypto decentralizovaný “KyberSwap” pro uživatele Visa a Mastercard

Útočník napadl Binance futures trading platformu, nakonec sám odešel s velkou ztrátou

Nepodmíněný základní příjem | Justin Sun dá 100 lidem 1 000 USD měsíčně v roce 2020 + 1 fanoušek pojí s Buffettem

Investice do nemovitostí prostřednictvím tokenů postavených na ETH

Wells Fargo Digital Cash – Kryptoměna banky patřící mezi největší na světě

Soukromé kryptoměny v problémech – OKEx jako první všechny privacy coiny delistuje

Cboe BZX stahuje žádost o schválení VanEck/SolidX exchange-traded fund (ETF)

NEO spustilo testnet NEO3 – příprava na smart economy a internet nové generace

Ripple provádí podivné transakce, Mozilla, Creative Commons (Coinbase?) a XRP zběsile roste

Kryptomarket

Altcoinová sezóna je možná zde. Bitcoinová dominance se aktuálně nachází na 67,2 %. Altcoiny rostou s tím, jak se z hodnot mírně nad 70 % posunuje směrem k 60 %. Zatím altcoiny předvádějí poměrně pěkný růst, který však trvá jen 2 dny. Je to pro ně pozitivní, ale ještě není zdaleka vyhráno. Mezi největší vítěze posledních dvou dní patří XRP, Stellar či IOTA. Naopak Bitcoin se příliš nehýbe a stagnuje na ceně cca 10200 dolarů za minci. Další průběh bude rozhodně velmi zajímavý.

Závěr

Další středa přinesla další díl SPPN na webu KryptoHodler. Opět jsme vás nezklamali a přinesli celou řadu aktualit a novinek z kryptosvěta. A co základní nepodmíněný příjem, který bude Justin Sun vyplácet 1 rok stovce lidí? Osobně si myslím, že to je sice pěkná finanční odměna pro výherce “loterie”, ale ke skutečnému základnímu příjmu, který by poskytl nějaké relativní výsledky, to bude mít na míle daleko. Rok je prostě příliš krátko a dotyční to vezmou spíš jako krátkodobou finanční výpomoc.

A co si o tom myslíte vy? Nenechávejte si svůj názor pro sebe a podělte se o něj v komentářích.

 

-Kytka (fb stránka; decentralizované platformy: Steemit, Publish0x)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Zapni si zvoneček, sleduj nás na Facebooku a přidej se do naší free HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *