Úterý, 16 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Nepodmíněný základní příjem | Justin Sun dá 100 lidem 1 000 USD měsíčně v roce 2020 + 1 fanoušek pojí s Buffettem

Justin Sun se rozhodl podpořit nápad prezidentského kandidáta Andrew Yanga, který se rozhodl poskytnout základní příjem 10 lidem. Kromě toho pozve jednoho fanouška Tronu na oběd s Warrenem Buffettem.

Univerzální základní (nepodmíněný) příjem od Justina Suna

Nepodmíněný příjem je jedním z nových ekonomických modelů, které reagují na technologický rozvoj a stále se snižující potřebu lidské práce. Vychází např. toho, že finanční motivace nutí lidi dělat pro obživu práci, pro kterou se často vůbec nehodí a ničí tak svůj potenciál. Pokud by díky technologickým úsporám a robotizaci lidé dostávali základní příjem, zlenivěli by, nebo by se naopak věnovali tomu, co je doopravdy baví a pomáhali by tím celé lidské společnosti? To je samozřejmě velmi zásadní a dosud zcela nezodpovězená otázka.

Justin Sun, zakladatel kryptoměny Tron, se rozhodl tuto myšlenku podpořit tím, že sám poskytne univerzální základní příjem “UBI” ve výši 1000 dolarů 100 lidem po celý rok 2020. Zřejmě se mu zalíbilo, když podobný nápad dostal Andrew Yang

, kandidát na prezidenta USA. Ten má totiž v úmyslu v roce 2020 rozdat 1 000 $ měsíčně 10 lidem. A pokud vyhraje volby, představí základní příjem všem Američanům.

Kromě základního příjmu Sun také požádal prezidentského kandidáta, aby mu pomohl vybrat 1 člověka. Toho chce pozvat na svůj dlouho očekávaný oběd s legendárním investorem Warrenem Buffettem.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Zdroj:
https://news.u.today/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *