Středa, 24 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Krypto Zprávy (16. 9.) | Bitcoin šlápl na kuří oko SWIFTu a vstoupil do fotbalu!

Bitmain představil dva nové ASIC minery ■ Na dresech klubu hrajícího anglickou fotbalovou Premier League se objeví logo Bitcoinu ■ Platební síť SWIFT označila kryptoměny za nestabilní a zbytečné ■ Blockchainový telefon od společnosti PundiX ■ 3 kryptoměny čekají změny a aktualizace ■ Kryptoměna Stellar připravila airdrop v hodnotě 2 miliard svých coinů XML.

INFO: Krypto Zprávy vám přináší youtube kanál Online investice.

Při pondělku jsou tu opět nové Krypto zprávy. Uplynulý týden přinesl zajímavá oznámení velkých společností a my si je v tomto díle shrneme.

Pondělí ■ Bitmain představil dva nové ASIC minery

Konkrétně jde o modely S17e a T17e, které dle vyjádření těžebního giganta mají nové vylepšení, jenž by se mělo promítnout do vyšší účinnosti a delší životnosti. S17e dosahuje hashovací rychlosti 64 TH/s a T17e 53 TH/s. K prodeji (předobjednávce) jsou tyto minery k dispozici ve várkách od 9. září a dodací lhůty jsou několik týdnů.

Čtvrtek ■ Na dresech klubu hrajícího anglickou fotbalovou Premier League se objeví logo Bitcoinu

Nejvyšší anglická fotbalová soutěž patří mezi nejsledovanější ligy světa a tým Watford FC bude mít na svých dresech tuto sezonu logo Bitcoinu.

K tomu došlo na základě kampaně. Od hlavního sponzora týmu, kterým je sázková společnost Sportsbet.io. Chce zvýšit povědomí o Bitcoinu a používání kryptoměn. Zároveň se chce odvděčit kryptokomunitě, která ji od počátku podporovala.

Platební síť SWIFT označila kryptoměny za nestabilní a zbytečné

Společnost pro mezinárodní a mezibankovní systém, která sdružuje přibližně 11 000 bank a finančních institucí, nepovažuje kryptoměny ani blockchain za svého soupeře a kryptoměny označila za JOJO, které je k ničemu a nestabilní. Stablecoiny označila pouze za koš měn. Zároveň připustila nedostatky své vlastní sítě, která je pomalá a nákladná.

Jako jednoho z mála soupeřů z kryptosvěta společnost považuje Libru od Facebooku. Dle ní by ale šlo pouze o soupeře v krátkodobém hledisku. Kryptoměny spolupracující s bankami, ať už jde o XRP od Ripplu s jejich produktem XRapid nebo třeba Stellar, také překvapivě SWIFT nepovažuje za konkurenci.

Otázkou zůstává, do jaké míry společnost toto prohlášení myslela vážně a zda nejde pouze o pokus o hanění konkurence, již kryptoměny pro SWIFT ve skutečnosti už dávnou jsou, i když si to sama společnost, minimálně veřejně, nehodlá přiznat. Konkurencí jsou právě proto, že již dnes dokážou řešit zmíněné nedostatky v podobě dlouhotrvajících a drahých transakcí.

Blockchainový telefon od společnosti PundiX

Mobil byl představen na Berlínském veletrhu IFA 2019 a nese název BOB, což je zkratka Block on Block. Uživatelé budou moci přepínat mezi blockchainovým operačním systémem PundiX a klasickým Androidem.

Data budou zpracovávána na blockchainu Function X. Pro uživatele to představuje výhodu v tom, že centralizovaní poskytovatelé služeb si nebudou moci ukládat soukromé informace uživatelů. Každý tedy má pod kontrolou své údaje. Telefon se zajímavým designem, který si lze upravovat, bude za cenu 599$ k dostání na konci roku.

Pátek třináctého ■ 3 kryptoměny čekají změny a aktualizace

Kryptoměnu EOS čeká 23. září, tedy v den spuštění Bakktu, hard fork. Půjde o první upgrade konsensu, na němž se tvůrci bloků shodli. Zároveň jde o největší upgrade od spuštění sítě, obsahující zlepšení bezpečnosti, škálovatelnosti a také zjednodušení budoucích hard forků.

Druhou kryptoměnu, které se týká aktualizace, je Tron a jeho Sun Network umožňující vedlejší řetězce. Přináší neomezenou kapacitu škálovatelnosti pro síť Tron nebo 100x nižší spotřebu zdrojů, což by mělo vést k nárůstu DApps. Brzy by měla vyjít aktualizace pro Sun Network, která byla oficiálně spuštěna teprve 11. srpna.

Velké aktualizace ve 2. čtvrtletí příštího roku se dočká i NEO. Čeká ho update na NEO 3.0. Uživatelé si budou muset vyměnit stávající mince za nové. To je nutné z toho důvodu, že řada vylepšení není kompatibilní se současným blockchainem NEO. Mezi ně patří levnější transakce a rychlejší blockchain.

Sobota ■ Kryptoměna Stellar připravila airdrop v hodnotě 2 miliard svých coinů XML

Airdrop, neboli rozdání coinů zdarma komunitě, vznikl na základě spolupráce s platformou pro bezplatné zasílání zpráv Keybase. Jde o mladou začínající sociální síť s aktuálně 400 000 uživateli, která umožňuje i XLM coin posílat svým přátelům.

Airdrop v hodnotě 120 milionů $ bude probíhat v následujících 20 měsících, kdy během každého bude uvolněno 100 milionů XLM. Podmínkou pro účast v airdropu a získání XLM coinů je mít ověřený účet na Keybase.

TIP: Věděli jste, že každou středu a sobotu vychází na Hodlerovi SPPN?

Video

Krypto Zprávy čtenářům webu Hodler (KryptoHodler.cz) přináší youtube kanál Online investice. Níže si můžete zkouknout videoverzi. Tento pořad vychází každé pondělí.

https://youtu.be/iGiZZmatqGQ

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Zapni si zvoneček, sleduj nás na Facebooku a přidej se do naší free HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *