Pondělí, 22 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Kryptomarket | Volný pád Bitcoinu, spadl o 1100 dolarů (12 %) za 2 hodiny + možný scénář

Bitcoin včera večer zaznamenal doslova volný pád. Během dvou hodin ztratil přes 1 100 dolarů, tedy asi 11,9 % za pouhé 2 hodiny. Kryptomarket v červených číslech a my se po delší době podíváme na dlouhodobý graf!

Volný pád Bitcoinu

Prudká reakce, na kterou už více než týden čekáme, konečně přišla a máme tu drastický sešup, který lze trefně vystihnout slovním spojením “volný pád”. Tedy, přinejmenším pro krátkodobé hráče to může působit velmi nejasně. My hodleři jsme na podobné situace zvyklí a dokonce bych řekl, že je máme rádi. Někteří z nás v podobných výprodejích rádi přikupují. Sleva je sleva a byť to může jít níž, to vyloučit nelze nikdy, z dlouhodobého hlediska může být přikupování při podobně razantních propadech zajímavou strategií hodlera. Pojďme si říct několik čísel, které Bitcoin a kryptomarket zaznamenal.

Více než měsíc se BTC pohyboval v rozmezí cca 11 000 až 9 500 USD. V pondělí bylo poprvé zahájeno obchodování na dlouho očekávané platformě Bakkt. Očekával se výstup z trojúhelníku, který měli někteří tradeři zakreslen tak, že nápadně odpovídal právě spuštění fyzických futures na BTC od zmíněné dceřiné burzy ICE. Pád začal včera (v úterý) kolem 8 hodiny večer a za dvě hodiny smazal asi 1 130 dolarů, tedy asi 26 tisíc 500 Kč. BTC tak během pouhých 2 hodin prodělal pád o bezmála 12 %.

Celý kryptomarket pak za stejný časový úsek ztratil mírně přes 12 %, což značí, že si Bitcoin na pádu sice ukousl kousek dominance zpět. Ta se totiž během září snížila o několik procent. Podíl BTC na kryptomarketu se však v současné době pohybuje stále pod 70 % (68,9 %), což je pro altcoiny dobré znamení. Tržní kapitalizace všech kryptoměn zalistovaných na CMC klesla mezi 20 a 22 večer o 30 miliard dolarů, a to z přibližně 248 mld. na 218 mld. USD.

Pád BTC v dlouhodobém měřítku

Jakkoli krvavě může pád Bitcoinu působit, není žádným překvapením, že v dlouhodobém měřítku je naprosto běžný a bezmála zanedbatelný. Medvědi sice dokázali pořádně zabrat, když cena BTC v krátkém intervalu klesla o 11 stovek dolarů. Ale na grafu je vše v nejlepším pořádku. Dokonce víc než to. Bitcoin se zastavil o jednu z nejstarších trendových čar na logaritmickém grafu (Bitstamp). Níže vám ukážu svůj graf, který dlouhodobě sleduji. To, co vidíte, je ukázková reakce na support. Nyní jde dle mého názoru o to, zda linie podpory vydrží, nebo padne a půjdeme níže. Osobně odhaduji cca 65% pravděpodobnost, že se trh nyní odrazí nahoru.

Nicméně, také pád pod zeleně vyznačenou trendline přichází do úvahy. Za pozornost však stojí fakt, že od roku 2013 jsme se až dosud dostali pod pouze jednou, a to na přelomu let 2018 a 2019. Pro lepší přehlednost jsem vám na grafu ještě přiblížil celou situaci od průrazu nad první zeleně vyznačenou trendline, po její aktuální retest.

 

graf, BTC, dlouhodobý, pád, propad, medvěd

Možný dlouhodobý scénář

Zatím se mi jako nejpravděpodobnější jeví scénář, že se nyní budeme pohybovat v podobném stylu, jako mezi lety 2016 a 2017. Tehdy se logaritmický graf btc držel v rozmezí nad zelenou supportní trendline a pod resistencí – druhou (od spodu) černou trendovou čarou. Nyní to vypadá podobně a graf by mohl pokračovat v tvorbě něčeho podobného, než dojde k průrazu nad třetí černou trendline, což by signalizovalo start dalšího velkého bull runu na nový vrchol dlouhodobého cyklu.

Závěr

V tomto článku jsem exkluzivně pro čtenáře Hodlera poskytl dlouhodobou analýzu Bitcoinu, která krásně a velmi jasně zobrazuje nejdůležitější úrovně na dlouhodobém grafu. Bitcoin včera zaznamenal doslova volný pád. Nicméně jak vidíte na grafu, vše je, zdá se, v nejlepším pořádku a čísla krásně sedí. Také jsme si představili jeden z pravděpodobných dlouhodobých scénářů pro Bitcoin. Prozatím ho považuji za nejpravděpodobnější a očekávám tedy nyní asi půl roku pomalého růstu a testování dosavadního ATH až v roce 2020.

 

-Kytka (fb stránka; decentralizované platformy: Steemit, Publish0x)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Zapni si zvoneček, sleduj nás na Facebooku a přidej se do naší free HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *