Pondělí, 17 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Ethereum dosahuje nových maxim, zatímco Bitcoin padá! Vitalik Buterin je nyní nejmladší krypto miliardář

Vitalik Buterin, který stál v čele spuštění blockchainu Ethereum v roce 2015, se právě ve věku 27 let stal nejmladším (známým) krypto miliardářem na světě.

Buterin je nyní ethereový miliardář

Kryptoměna Ethereum (ETH) se na začátku týdne vydala prudce směrem nahoru, navzdory zbytku trhu. V pondělí ráno se cena etheru poprvé vyšplhala na hodnotu kolem 3000 $, což znamenalo 325% nárůst od začátku roku. O den později již Ethereum atakuje hodnotu 3 500 dolarů, zatímco Bitcoin zaznamenává lehký cca 5% propad a s ním padá i většina altcoinů.

Růst Etherea vedl k aktuální tržní kapitlizaci 401 miliard dolarů v době přípravy tohoto článku. Buterin v říjnu 2018 zveřejnil jako svou hlavní etheretovou peněženku etherovou adresu, která v současné době vlastní 333 520 ETH v hodnotě 1,16 miliardy USD (při tržní ceně etheru 3 468 USD). Jak uvedl Forbes, Vitalik Buterin je od pondělí nejmladším krypto miliardářem na světě.

DeFi žene ETH nahoru

Hodnota Etherea od začátku roku prudce vzrostla, a to především díky rostoucí popularitě aplikací decentralizovaného financování (DeFi), jejichž cílem je nahradit tradiční finanční zprostředkovatele, jako jsou banky a pojišťovny. Podle datového agregátoru DeFi Pulse

je nyní v protokolech DeFi uzamčeno více než 76 miliard dolarů, z nichž je drtivá většina postavena na blockchainu Ethereum.

Mezi konkurenty blockchainové platformy Ethereum patří aktuálně především Binance Smart Chain (BSC), který rovněž zaznamenává obrovský růst využití a to navzdory centralizovanější povaze projektu největší kryptoměnové burzy Binance. Mezi další významné alternativy ethereového blockchainu patří Algorand, Cardano, Polkadot nebo Solana.  

TIP: Vitalik Buterin: Spoluzakladatel kryptoměny Ethereum a mysl za “světovým počítačem”

Vitalik Buterin

V roce 2014 získal Buterin prestižní stipendium Thiel Fellowship, které mladým lidem ve věku do 23 let nabídlo 100 000 $ na sledování zájmů mimo akademickou obec (místo aby šli na vysokou školu nebo univerzitu). Stipendium financoval miliardář Peter Thiel, časný investor do Facebooku a absolvent Stanford University. O rok později zahájil rusko-kanadský podnikatel a zbytek vývojového týmu první veřejnou verzi ETH „Frontier.” Více o zakladateli Etherea si přetěte v samostatném článku.

 

Ethereum (ETH) (smart kontrakty, DApps, ERC20, Casper, Plasma, ICO,…)

Vitalik Buterin: Spoluzakladatel kryptoměny Ethereum a mysl za “světovým počítačem”

Legendární raper Nas vyzval fanoušky, aby se připojili ke kryptu! V Tracku dále učinkují Jay-Z a DJ Khaled

HODL | Kryptokomunita a Její 3 Společné Zájmy, Ideály a Vize

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *