Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Solana (SOL) dosahuje nových výšin; Atomové swapy zvedají Monero (XMR); Dogecoin zavyl na měsíc: Zprávy z coinů

V tomto článku vám přinášíme tři nejčerstvější zprávy z coinů. Tentokrát se novinky týkají kryptoměny Solana, která zaznamenává nárůst využití pro DApps, DeFi a stablecoiny. Dále Monero přidává možnost atomových swapů mezi XMR a BTC. A v neposlední řadě tu máme Dogecoin, který má za sebou mohutný růst a hype.

Solana (SOL) dosahuje nových výšin

Kryptoměna Solana dosahuje nových cenových maxim a vzdoruje červeným číslům, které nedávno pohltily Bitcoin a s ním i kryptomarket. Vysoké poplatky a pomalejší zpracování transakcí v síti Ethereum nechaly otevřené dveře pro rozvoj alternativních krypto platforem a Solana (SOL) je jedním z takových projektů, které se v poslední době dostávají do popředí. Jedním z největších lákadel pro síť Solana je její tvrzení, že je schopna zpracovat 65 500 transakcí za sekundu (TPS), což je podstatně rychlejší než současný ethereový průměr 18,3.

Solana, Skterá využívá konsenzu proof-of-history (PoH) v kombinaci se základní konsenzem proof-of-stake (PoS), jen za poslední měsíc více než zdvojnásobila svou cenu, a to i díky spuštění několika projektů na svém blockchainu. Růst ceny SOL podpořil rozvoj jejího využití, a to od příchodu nových DeFi projektů, jako Raydium a Serum, přes mnohé stablecoiny, až po airdropy pro uživatele DEX na Solaně…

Atomové swapy zvedají Monero (XMR)

Monero dosáhlo tříletého maxima včera (21.4.) na ceně cca 420 USD. ATH z roku 2017 má XMR zatím nedotčeno – na 470 dolarech. Tento anonymní coin se v posledních týdnech dostává do popředí i poté, co nedávno oslavil své sedmileté výročí. Členům komunity Monera se sice nepodařilo přidat XMR jako možnost platby na webových stránkách Tesly, ale projekt se přesto těší zvýšené pozornosti.

Hlavním účelem Monera je poskytnout uživatelům soukromí transakcí, což je něco, co Bitcoin díky veřejnému blockchainu postrádá i v porovnání s běžnou hotovostí. Proběhl úspěšný

audit Bulletproofs +, který umožňuje lehčí a menší monerové transakce. Projekt má také nové spolupráce, takže nyní například přibyla možnost využívat XMR k rezervaci soukromého letadla s TapJets či k rezervaci v hotelech prostřednictvím Travaly.

Monero také dostalo významnou vzpruhu díky možnosti atomových swapů mezi XMR a BTC. V lednu bylo oznámeno, že na tom pracují rovnou tři týmy. Vznik decentralizované burzy Haveno postavené na síti Monera 8. dubna pak představoval poslední velkou událost, která katapultovala privacy coin na dosah svého ATH.

Dogecoin zavyl na měsíc

Do třetice tu máme slavný memecoin a maskota kryptosvěta Dogecoin. Doge je nejúspěšnější kryptoměnou, která vznikla jako vtip, a současně nejvtipnější kryptoměnou, která aktuálně slaví úspěch. Dogecoin se vzepjal k masivnímu růstu, který ho krátkodobě katapultoval dokonce na 5. místo.

Doge má extrémně silnou komunitu nadšenců a opět se může těšit přízni vývojářů, kteří na něm začali opět pracovat po hypu, který odstartoval Elon Musk společně s dalšími osobnostmi, včetně Snoop Dogga. Nyní již nevyje jen na měsíc, ale zřejmě míří rovnou na mléčnou dráhu (Milky Way). Alespoň tedy na tu čokoládovou, společně s další tyčinkou, která ho podpořila – Snickers.

Z nějakého důvodu někoho napadlo upořádat 20. 4. den Doge, jak vidíte i v následujícím tweetu výrobce čokoládových tyčinek. A fungovalo to, v tento den dosáhl zcela nových výšin a nového historického maxima na ceně cca 0,42 USD. Nyní stojí 0,3 USD, ale komunita nadále vzhlíží k ceně 1 USD, a to asi stejně, jako bitcoineři ke stům tisícům dolarů za BTC.

 

Bitcoinové poplatky šly “to the moon!” Poslat Bitcoin je nyní nejdražší v historii a způsobil to propad hashrate

ETF na Ethereum (ETH) je na světě! Kanadský regulátor dal zelenou rovnou třem společnostem a spustí se hned

Světoznámý TIME magazín začal přijímat kryptoměny za předplatné a hodluje Bitcoin

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *