BTC krvácí? Biden navrhne 39,6% daň z kapitálových výnosů na financování vzdělávání a péče o děti

krvavé, krvavá, moon, btc, pád, sppn, hodler, lázně, propad, krev, měsíc, bitcoin, krypto

Za poslední týden cena Bitcoinu a kryptoměn opakovaně klesla níže, přičemž z 62 tisíc dolarů BTC zahučel až na aktuálních 49 tisíc. Pokračování pádu podpořily oznámené plány prezidenta USA. Biden totiž navrhne 39,6% daň z kapitálových výnosů.

Biden zvýší daň z investic pro bohaté

Biden bude usilovat o zvýšení daně z kapitálových zisků na 39,6 %. Zvýšení se má týkat těch Američanů, kteří vydělávají více než 1 milion dolarů. Prezident návrh oficiálně zveřejní příští týden jako způsob financování výdajů v nadcházejícím plánu amerických rodin.

Ze zprávy, citované několika zdroji vč. Bloomberu, The New York Times a CNBC, plyne, že se Joe Biden bude snažit zvýšit daně milionářským investorům na financování vzdělávání a dalších výdajových priorit jako součást snahy administrativy o přepracování americké ekonomiky.

Souvislost s Bitcoinem?

Na plánované zvýšení daní pro bohaté investory již negativně zareagovaly akciové trhy. Indexy S&P 500 a Dow Jones klesly zhruba o jedno procento. Je zřejmé, že daň z kapitálových výnosů je pro Wall Street obzvláště důležitá. Podle odhadů by změna postihla asi 20 % Američanů, kterým by nyní větší část zisku z prodeje akcií a dalších investic skončila ve výběrech federální vládou.

Vzhledem ke stále většímu počtu velkých investorů, kteří využívají mnohé custody služby kryptoburz a dalších společností, je zřejmé, že pokud se daň zvýší, postihne to také mnohé kryptoinvestory a Bitcoin hodlery z USA.

Financování rodin

Peníze vybrané ze zvýšené daně z kapitálu mají sloužit jako způsob financování výdajů v nadcházejícím plánu “amerických rodin.” Výše těchto výdajů se očekává kolem 1 bilionu dolarů. Samotný návrh je v souladu s Bidenovým slibem, že bude požadovat, aby nejbohatší americké domácnosti přispěly více procenty ze svého příjmu.

Očekává se, že plán amerických rodin zahrne opatření zaměřená na pomoc americkým pracovníkům naučit se nové dovednosti, na zvýšení dávek na péči o děti a zajištění bezplatného školného pro všechny. Tento návrh by byl oddělen od balíčku infrastruktury ve výši 2,3 bilionu dolarů známého jako americký plán pracovních míst, který by měl být financován zvýšením sazby daně z příjmu právnických osob na 28 %.

Závěr

Přišla zpráva s velkým vlivem na všechny bohaté

Advertisement
investory v USA. Pokud bude Bidenův návrh prosazen, bude znamenat až téměř 40% sazbu daně uvalenou v USA na příjmy z akcií a dalších kapitálových příjmů, pravděpodobně včetně Bitcoinu a kryptoměn. Akciové trhy na tyto zvěsti reagovaly mírným propadem a Bitcoin ve stejnou dobu spadl asi o 8% a propadl se pod 50 tisíc dolarů.

 

Solana (SOL) dosahuje nových výšin; Atomové swapy zvedají Monero (XMR); Dogecoin zavyl na měsíc: Zprávy z coinů

Bitcoinové poplatky šly “to the moon!” Poslat Bitcoin je nyní nejdražší v historii a způsobil to propad hashrate

Čína a Bitcoin – mění snad velmoc názor? Dříve tvrdé zákroky, dnes je „investiční alternativa” [KOMENTÁŘ]

Bitcoin zaznamenal o víkendu pád o tisíce dolarů! Masivní propady nejsou pro hodlery nic nového

KryptoHodler našel podobnost mezi rokem 2017 a 2021. Naznačuje cenu 300 tisíc dolarů za 1 BTC v srpnu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.