Pondělí, 17 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoin zaznamenal o víkendu pád o tisíce dolarů! Masivní propady nejsou pro hodlery nic nového

O víkendu se cena Bitcoinu propadla poměrně hluboko pod 60 tisíc a strhla tak celý kryptomarket směrem dolů. Nováčci, jen žádnou paniku! Hodleři jsou na vysokou volatilitu a mnohé propady ceny kryptoměny již zvyklí, ale ostatní možná panikaří.

Emoce a trh

Trhem hýbou emoce lidí stejně, jako se věří, že většinová společnost obecně se řídí spíše emocemi, než racionální úvahou. Již delší dobu jsme na trhu sledovali nízké a klesající objemy obchodování spojené s růstem ceny. Vzniklý nesoulad navíc doprovázel bearish pattern rising wedge, který kreslili někteří tradeři.

Graf níže pochází ze sobotního videa youtubera Ivan on Tech, který s propadem počítal. Dále naznačil, že si pro sebe stanovil support okolo 40 tisíc jako poslední úroveň podpory před případným bear marketem a byť z dlouhodobého hlediska věří v růst ceny BTC, dodal, že není žádná univerzální odpověď na otázku, co byste teď měli udělat.

Stejně, jako jsme na kryptomarketu sledovali velmi bullish náladu a důvěru, že po plácání okolo 60 tisíc dolarů nakonec dojde k pumpě, nyní můžeme v prudkosti propadu vysledovat známky paniky. Někteří investoři mohu mít pocit, že bul market končí, protože cena spadla, ale to se běžně stává i v bull marketech. Panice se přitom lze vyhnout dodržováním své strategie a sledováním dlouhodobých cílů.

Pád o tisíce dolarů

V době přípravy článku se Bitcoin obchoduje za necelých 57 tisíc dolarů, čímž jsme se zatím příliš nevzdálili od oněch 60 tisíc USD, kde již delší dobu trh s Bitcoinem krouží. Podívali jsme se však pod 54 000 USD / BTC a na některých burzách krátkodobě dokonce i hlouběji. Během neděle BTC spadl až o více než 14 %, resp. cca – 8 500 USD.

Přestože to zní děsivě, pozitivně naopak působí, že byl propad velmi rychle vykoupen a nedělní (denní i týdenní) svíčka se uzavřela nad 56 tisíci dolarů za BTC.

Hashrate

Spekulovalo se, že za pádem ceny stojí výpadky proudu v některých čínských těžařských lokalitách. Tyto problémy vedly k náhlému poklesu hashrate bitcoinové blockchainové sítě. Adam Cochran, partner společnosti Cinneanhaim Ventures, však uvedl, že pokles hashrate pravděpodobně nezpůsobil pokles ceny BTC. Uvedl:

„Myšlenka, že výpadek elektřiny v čínské těžební oblasti vedl k poklesu v $ BTC, je naprostý nesmysl, stejně jako falešné korelační grafy… Pokud někdo věří v korelaci a má dostatek dat k vytvoření grafu, požádejte ho o potvrzení. Pokud nemají ponětí, jak provést regresní test, pak vlastně nevědí, zda to souvisí nebo ne.“

K dalším spekulacím pak patří údajné a nepotvrzené obvinění nějakých společností v USA z praní peněz prostřednictvím kryptoměn…

On-chain analýza

Prominentní on-chain analytik dat Willy Woo říká, že Bitcoin v současné době odpočívá na „přestávce na půli cesty,“ než jeho cena vystřelí nahoru na potenciální zisky až 733 %. Hovoří o „hordách lidí” které vykupují každý dip a odkazuje i na kontroverzní model Stock-to-Flow (S2F) analytika PlanB, který tento rok predikuje růst Bitcoinu na 288 000 USD.

Woo říká, že se zaměřil na úroveň 300 000 $ za jednotku krále kryptotrhu, ale je připraven i na překonání hodnot o hodně přes 400 000 $.

„Čím déle tento býčí trh běží, tím vyšší je cíl, a právě teď je to tak rychlé… Právě teď je na dobré cestě jít nad 300 000 $.” 

Závěr

Emoce a tedy i panika, v kombinaci s tradiční likvidací pákových pozic, akcelerovaly víkendový propad ceny BTC. Rychlé vytažení ceny a uzavření nad 56 tisíci dolarů ukazují na sílu býků, kteří i podle analytika Willy Woo budou nyní vykupovat každý krátkodobý propad. Ať už se skutečně jedná o další korekci na cestě vzhůru, nebo ne, jedno je jisté. – Schopností každého úspěšného hodlera je nepodléhat panice a neřídit své investiční rozhodnutí na základě emocí.

Disclaimer
KryptoHodler poskytuje edukativní, vzdělávací a zpravodajský obsah. Neprodáváme žádné analýzy, ani nenabízíme investiční rady. Investice v kryptosvětě jsou spojeny se zvýšenou mírou rizika. Za své investice zodpovídá každý sám, proto doporučujeme provést vlastní průzkum.

 

KryptoHodler našel podobnost mezi rokem 2017 a 2021. Naznačuje cenu 300 tisíc dolarů za 1 BTC v srpnu!

3 důvody, že altcoinová sezóna 2021 je oficiálně zde

Bitcoin naráží na 60 000 USD! Co aktuálně ukazují on chain data?

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *