Čtvrtek, 21 záříVítejte na hodlerském webu! ** KYTKA JE ZPĚT! **

3 důvody, že altcoinová sezóna 2021 je oficiálně zde

Altcoineři se po delším čekání dočkali a nyní na trhu kryptoměn nastala altcoinová sezóna, první v roce 2021. V tomto článku si uvedeme 3 důvody, proč to víme jistě. Nevíme sice, jak dlouho altseason vydrží, ale aktuálně víme s jistotou, že oficiálně začala.

Altcoinová sezóna je zde

Zatímco některé altcoiny v posledních dnech prudce vzrostly, Bitcoin se již nějakou dobu pohybuje okolo 60 tisíc dolarů. Z toho by šlo odvodit, že mohla nastat altcoinová sezóna. To však pro jistotu nestačí a je třeba pro jasné stanovení aktuální nálady na trhu detailnější pohled, včetně použití metrik či indikátorů. S ohledem na to se podívejme na několik důvodů, proč si můžeme být skutečně jistí, že nastala altseason.

Bitcoinová dominance na dvouletém minimu

Altcoinová sezóna neznamená, že trh převálcuje Bitcoin, co se týče jeho velení. BTC nadále řídí kryptotrh a svými cenovými pohyby udává hlavní směr trhu. Pokud by například začal prudce padat, klesla by cena také většiny ostatních kryptoměn, to platí pořád. Nicméně v altseason dochází k tomu, že altcoiny překonávají Bitcoin v růstu, což se logicky zrcadlí na jednom jasně měřitelném indikátoru – bitcoinové dominanci.

Jedná se o podíl Bitcoinu na trhu. Čím větší je tržní kapitalizace Bitcoinu v porovníní s kapitalizací kryptomarketu jako celku, tím vyšší je jeho procentuální podíl na trhu – dominance. Index dominance BTC je nyní na nejnižších hodnotách od roku 2019. Pokud však jeho aktuální hodnotu srovnáme s masivní altcoinovou sezónou, která proběhla na konci roku 2017 a v lednu 2018, existuje stále poměrně velký prostor k sestupu dominance.

dominance, altseason, altcoinová sezóna

ICO boom z roku 2017 a NFT boom z roku 2021

Sice je teprve duben, ale toto je další hlavní signál, že sezóna altcoinů již kvete. Koncem roku 2017 jsme viděli spoustu tokenů nabízených prostřednictvím počátečních nabídek mincí (ICO

), které raketově vzrostly o obrovské zisky. Byl to největší trend tehdejšího epického bull runu, kromě toho, že Bitcoin poprvé v historii dosáhl 20 000 dolarů.

Nyní tu máme dva trendy, které se tomu vyrovnají, a těmi jsou pochopitelně DeFi a NFT. Jde o přinejmenším stejná lákalda a dominanty bull marketu, jakými byly svého času ICO. V obou případech se také jedná o pádné důvody, proč se kapitál přelévá z BTC do altcoinů, a to je další důvod, proč vidíme, že nastala altcoinová sezóna.

Altcoinová sezóna – speciální indikátor

Pokud vám to stále nestačí, do třetice všeho dobrého tu máme indikátor altcoinové sezóny. Jedná se o Altcoin Season Index, který udává hodnoty od 1 do 100, přičemž čím nižšší číslo, tím více se trh propadá do bitcoinové sezóny, a naopak.

Pokud si 75 % z 50 nejlepších mincí vedlo za poslední sezónu (90 dní) lépe než Bitcoin, je to altcoinová sezóna,” uvádí stránka. Jak vidíte, aktuální hodnotou indikátoru je více než 75 %, konkrétně 92 %. Máte to černé (modré) na bílém:

(Zdroj: BlockchainCenter)

Závěr

Altcoinová sezóna 2021 oficiálně začala. Toto je čas, kdy ustupuje bitcoinový maximalismus a různé kryptoměny zažívají růst ceny i využití a akceptace. Toto období podporuje aktuální trendy NFT a DeFi a pomáhá i mnohým dalším krypto projektům získat a zvýšit význam a rozsah využití. Některé z nich pak budou mít šanci dlouhodobě naplnit svůj potenciál a přežít, avšak celá řada s koncem bull marketu pravděpodobně vyšumí, takže buďte opatrní.

 

Bitcoin byl zase v Simpsonech! Jsou bullish a predikují za jeden BTC “jedno nekonečno”

Dorseyho neziskovka žaluje Craiga Wrighta za nárokování Whitepaperu Bitcoinu; NYSE vydala NFT tokeny; Coinbase kótování na Nasdaq již dnes: Příběhy týdne

Ledger a Shopify čelí žalobě týkající se úniku citlivých osobních dat 270 000 zákazníků, které byly zneužity k phishingu

Regulátor OCC: Americké banky mohou využívat stablecoiny a veřejné blockchainy

DeFi sektor má potenciál přetrvat jako součást peněžních a kapitálových trhů

Disclaimer
KryptoHodler poskytuje edukativní, vzdělávací a zpravodajský obsah. Neprodáváme žádné analýzy, ani nenabízíme investiční rady. Investice v kryptosvětě jsou spojeny se zvýšenou mírou rizika. Za své investice zodpovídá každý sám, proto doporučujeme provést vlastní průzkum.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Coinbase

Registrací na Coinbase přes náš odkaz získáte zdarma 10 USD v bitcoinech po prvním nákupu kryptoměny.

VÍCE ZDE

Binance

Registrací na burze Binance přes náš odkaz získáte doživotní 10% slevu na obchodních poplatcích.

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *