Úterý, 18 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Top 5 nekrologů Bitcoinu za rok 2019 – nejlepší předpovědi konce BTC

V tomto článku vám nabídneme nejlepší bitcoinové pohřby. Jakých nekrologů a předpovědí konce se král kryptomarketu dočkal v roce 2019? „Bitcoin je absolutně bezcenný” a další výroky…

Nejlepší předpovědi konce BTC

Bitcoin je prudce volatilní a za svých více než 10 let od spuštění si prošel několikrát obdobím extrémního růstu, ale také brutálního pádu. Má své příznivce a také odpůrce a někteří z nich mu občas vypíšou nekrolog. Toto je top 5 předpovědí konce BTC.

Bitcoin půjde na nulu

Světové ekonomické fórum v Davosu je významnou událostí v globální finanční a bankovní sféře. Pořádá se každoročně a kryptoměny jsou jedním z předních témat posledních let. Během televizní debaty, kterou pořádala CNBC v Davosu v lednu, se stal hlavním bodem jednání spor o hodnotě Bitcoinu.

Zakladatel společnosti BCG Digital Ventures Jeff Schumacher zdůraznil, že to, jakým způsobem bitcoin získává hodnotu ze svého protokolu o práci, naznačuje, že jeho hodnota by mohla klesnout na 0 $. Své obavy vyjádřil slovy:

„Věřím, že to půjde na nulu. Myslím, že je to skvělá technologie, ale nevěřím, že je to měna. Není to ničím podloženo.“

Bitcoin je absolutně bezcenný

Když se cena BTC v roce 2019 teprve sotva vzpamatovávala z pádu, přišel článek v Gizmodu, který to “zabil”. Autor tohoto díla uvedl své argumenty, proč je s BTC konec a zmínil také populární hru Monopoly. Spisovatel a “pisatel nekrlologu” kritizoval také algoritmus těžby a svůj celkový názor zaznamenal slovy:

„Jsou to falešné peníze, které je asi tak praktické použít v reálném světě, jako účty z Monopolů.”

Je to jen digitální hra!

V květnu 2019 investor Kevin O’Leary přirovnal Bitcoin ke hraní digitální hry. Svůj “nekrolog” zaznamenal v rozhovoru pro Squawk Box CNBC. Jeho hlavní kritika spočívala v tom, že investoři nemohli dovnitř a ven z Bitcoinu odebírat velké sumy, protože kupující požadují záruku na hodnotu BTC. Svůj názor postavil na své zkušenosti s koupí nemovitosti pomocí BTC. Příjemce není na tak velké množství Bitcoinu připraven, a to kvůli riziku spojenému s kolísáním cen BTC. Tudíž vypsal “nekrolog,” nazval to digitální hrou a dále uvedl:

„Pro mě je to nesmysl, protože se z toho nemůžete dostat dovnitř a ven ve velkém množství.”

Buffett – Bitcoin je hazardní “mašinka“

Světoznámý a uznávaný investor Warren Buffett, zakladatel investiční skupiny Berkshire Hathaway, si také přihodil své polínko do ohně s top kritickým komentářem o bezduchosti BTC. Buffett, který je kritikou kryptoměn známý, zašel tak daleko, že řekl, že Bitcoin se stal „hazardním zařízením.“ Tedy jakousi jednoúčelovou gambling mašinkou.

„Zmáčknu tady to tlačítko. To, co mám, je malý tokeník… nabídnu vám ho za 1 000 $ a uvidím, jestli do konce dne dokážu získat cenu až 2 000 $… Ale tlačítko má jedno použití a je to velmi omezené použití.“

Bitcoin není připraven přežít, takže se dočká konce!

Článek v New York Post se připojil v červnu, přestože v tomto měsíci Bitcoin rostl na nová maxima 2019. Bitcoiny v budoucnu nepřežijí, hlásala publikace. Autor naznačoval, že produkt Facebooku (Libra) je něco, co poskytuje skutečnou hodnotu a mohl by být katalyzátorem, který povede k zániku bitcoinů. Uvedl:

„Ve skutečnosti by to mohlo znamenat začátek konce Bitcoinu. Neexistují téměř žádní významní investoři z Wall Street, kteří investovali do bitcoinů. Pro mě je to bláznivé zlato. Nejsou žádné finanční výkazy, rozvahy, výnosy ani aktiva.“

Závěr

Předpovědi konce Bitcoin provázejí po celou dobu jeho historie. Takových článků a výroků jsou stovky a všechny se snaží vysvětlit důvody, proč je Bicoin zbytečný, absolutně bezcenný, hloupý, nepoužitelný a mrtvý. Přes 10 let Bitcoin odolává a věříme, že ještě dlouho vydrží, zatímco nové nekrology se pomalu vytrácejí. V roce 2017 jich bylo 124, přes 93 v roce 2018 to pomalu klesá, a to až na 40 ostrých kritik a predikcí konc BTC v roce 2019.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu, Twitteru a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co dále?

Kdy budou dlouhodobí hodleři prodávat své krypto? 3 tipy pro správné načasování

Zdroj:
https://cointelegraph.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *