Pondělí, 22 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Čína vložila do ekonomiky 3,9 bilionu Kč – ekvivalent celkové kapitalizace BTC

Světová ekonomická kola zpomalují a šíření choroby Koronavirus způsobuje obavy nejen v Číně. Země vypumpuje do ekonomiky 3,9 bil. Kč.

Číňané lijou celý BTC market cap do ekonomiky

Čínská centrální banka vychrlila 1,2 bilionu juanů na trhy. Krok je připisován snaze zmírnit finanční nestabilitu, kterou způsobuje panika spojená s vypuknutím choroby Koronavirus.

Ohromná částka, která má pomoci stimulovat trhy a zastavit začínající zpomalení ekonomiky, odpovídá cca 3,9 bilionu Kč. To je vlastně ještě o něco více, než aktuální celková tržní kapitalizace Bitcoinu (3,8 bil. Kč).

Koronavirus už zaznamenal přes 20 tisíc nakažených a 427 umrtí a číslo pořád roste. Někteří zaměstnavatelé ze strachu z šíření nákazy zavírají. Úmrtnost podle těchto dat dosahuje asi 2,1 %. Na stránkách českého Ministerstva zdravotnictví se uvádí:

„Nový typ koronaviru označovaný jako „nový koronavirus“ neboli nCov, případně také jako wuchanský koronavirus, se objevil poprvé na začátku prosince 2019 v čínské provincii Chu-pej, v níž se nachází jedenáctimilionové město Wu-chan. Vědci už dokázali popsat genetickou strukturu viru. Čína tyto údaje uvolnila veřejnosti, takže na výzkumu nyní pracuje řada odborných pracovišť po celém světě.”

Nová likvidita

PBoC již ohlásila, že ve světle epidemické situace bylo:

„vstříknuto 1,2 bilionu juanů reverzními repo operacemi 3. února, aby byla zajištěna dostatečná dodávka likvidity.

Likvidita celého bankovního systému bude o 900 miliard juanů vyšší, než byla ve stejném období loňského roku.“

Další čínské orgány provádějí různá doprovodná opatření. Zpráva se diskutuje v komunitě na soc. sítích.

Závěr

Nebudu vám tu psát, že to vyřeší Bitcoin. Tohle asi jen tak snadno něco nevyřeší. V současnosti se stále častěji mluví o krizi, ale pravda je, že se zatím různými kroky daří pouštět novou krev do pomyslné žíly ekonomiky.

Otázka zní, zda je správné nenechat trhy vydechnout a jestli to pak nebude o to horší. Co si o tom myslíte vy? Napište nám to do komentářů.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu, Twitteru a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co dále?

Kdy budou dlouhodobí hodleři prodávat své krypto? 3 tipy pro správné načasování

Zdroje:
http://www.mzcr.cz/
https://bitcoinist.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *