Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoin opět zamířil k 60 000 $ a jeho dominance klesla pod 60 %! Začala altseason?

Po zhruba dvoutýdenní korekci se cena hlavní kryptoměny opět přiblížila k úrovni 60 tisíc dolarů. Bitcoin začal lehce ztrácet svou dominanci a dává tak prostor altcoinům.

Rezistence okolo 60 000

Jak vidíme na grafu BTC / USD za poslední tři měsíce, cena Bitcoinu vlnkuje jako stoupající horská dráha. Jako hodleři sledujeme ze svých sedadel, jak se kryptotrh plynule propadá a následně nabírá nových výšek. Také můžeme sledovat, že v oblasti okolo 60 tisíc dolarů za jednotku se vytvořil určitý odpor. Po několikáté jsme se přiblížili k rezistenci a jak říkají tradeři, když ji prorazíme, můžeme se těšit na další růst.

Graf BTC / USD za poslední 3 měsíce (zdroj: CMC)

Pozice BTC

Bitcoin je aktuálně 8. největším aktivem s kapitalizací bezmála 1,1 bilionu dolarů. Překonává Facebook s kapitalizací 827 miliard a útočí na stříbro, které aktuálně dosahuje tržního ocenění 1,32 bilionu USD. Na prvním místě je pak zlato s kapitalizací 10,7 bil. $ a více než 8bilionovým náskokem před společností Apple, která dosahuje 2 bilionů.

Altseason?

Dominance Bitcoinu klesla pod 60 %, na aktuálních 58,9 %, což dává prostor otázce, zda začíná dlouho očekávaná altcoinová sezóna. Osobně jsem na pokles bitcoinového podílu na kryptotrhu

čekal již delší dobu a sledoval právě úroveň okolo 60 % coby důležitý indikátor začátku altcoinové sezóny. Pokud se dominance začne posouvat o další procenta směrem dolů, můžeme si v tomto směru udělat pomyslnou fajfku.

Dalším zdrojem dat, která nám napoví o aktuální fázi trhu, je kromě samotného pohledu na trh a růst některých kryptoměn také Altcoin Season Index. Jak vidíte na grafu níže, skutečně se kryptotrh podle tohoto indexu již nachází v altcoinové sezóně, tedy období, kdy altcoiny jako celek rostou rychleji než BTC.

Závěr

Z úrovní okolo kulaté psychologické hranice 60 tisíc dolarů se stává poměrně silná technická úroveň. Bitcoin k jejím břehům doplul již po několikáté a po proražení by se rezistence změnila v případný odrazový můstek a support.

Mezitím se ještě zajímavější situace odehrává v rámci dominance BTC, která se naposledy pokusila zamířit hlouběji pod 60 % v září 2020, přičemž naposledy jsme ji mohli vidět jen o pár procent níže, řekněme pod 56 %, v polovině roku 2019. Nyní se po několika měsících propadla pod 60 % a zatím zde již několik dní po sobě zůstává. Data potvrzují, že trh aktuálně přešel do fáze altseason.

 

Disclaimer
KryptoHodler poskytuje edukativní, vzdělávací a zpravodajský obsah. Neprodáváme žádné analýzy, ani nenabízíme investiční rady. Investice v kryptosvětě jsou spojeny se zvýšenou mírou rizika. Za svá rozhodnutí zodpovídá každý sám, proto doporučujeme provést vlastní průzkum.

Co pro mě znamená Bitcoin: Challenge

Ethereum mizí z burz! Od února zaznamenává větší odliv než Bitcoin: Bullish?

Kryptonadšenec si upravil starý Game Boy pro těžbu bitcoinů

Visa umožňuje svým partnerům vypořádat fiat transakce v kryptoměně

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *