Pondělí, 24 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Co pro mě znamená Bitcoin: Challenge

Toto je výzva, které se může zůčastnit každý správný Bitcoiner. Můžete se zapojit sami, nebo výzvu přeposlat svým oblíbeným krypto influencerům. Přední kryptoměna nezapadá do žádné škatulky, je nikde a zároveň po celém světě a napadlo nás, že je úkolem komunity, aby vystihla význam Bitcoinu. Proto vznikla výzva – Co pro mě znamená Bitcoin.

Tip
KryptoHodler vydá jinde nezveřejněný článek kteréhokoli z našich čtenářů. Napište pěkný příspěvek a my mu pomůžeme získat publikum.

Co pro mě znamená Bitcoin

Bitcoin (BTC) pro mě znamená spoustu věcí. Pokusím se je zde vyjmenovat stručně, abych vás příliš nenudil. Co pro mě znamená Bitcoin je v první řadě zajímavý ekonomický koncept. Je to něco nového, neprobádaného a je pro mě zajímavé sledovat, jak se to vyvíjí, roste a kam to směřuje.

Nejsem informatik, takže se příliš nesnažím mluvit do technických detailů a programu samotného, ale ekonomika a celý obor ekonomie mi není cizí, takže je můj pohled spíše skrze ekonomické potažmo sociální aspekty kryptoměny. A ty jsou u Bitcoinu snad ještě zajímavější, než kód samotný.

Bitcoin vznikl v době světové ekonomické krize a bývá považován za určitou reakci na ekonomické problémy. Než někomu vysvětlíte, co je Bitcoin, často musíte začít tím, co jsou vlastně peníze. Mnoha lidem totiž chybí povědomí o tom, co vlastně (fiat) peníze jsou a jak fungují.

Bitcoin je pro mě investice, protože když víte, že peníze v bance ztrácejí každý rok kousek své hodnoty, tak víte, že potřebujetre investovat. A Bitcoin se dosud ukázal jako dobrá investice, dokonce moc dobrá.

Další, co pro mě znamená Bitcoin, je nepohodlí a riziko. Nepohodlí proto, že se musím sám postarat o svou finanční bezpečnost

a správu svých klíčů. Riziko proto, že pokud se to nenaučím, tak můžu o Bitcoin poměrně snadno přijít. Kromě toho může stále platit, že 1 BTC = 1 BTC, ale už nemusí platit, že si za své 1 BTC něco koupíte. Na tuto nechtěnou možnost aspoň jednou pomyslel asi každý hodler.

Kromě toho je Bitcoin komunita lidí. Množství vývojářů, těžařů, lidí provozujících síťové uzly a v neposlední řadě uživatelů a všech, kteří nějaké jednotky BTC vlastní. Ti všichni mají různé nápady, co by s ním chtěli dělat.

Nová technologie, která je přelomová tím, že využívá decentralizovaný systém pro tvorbu peněz a k tomuto účelu nevyžaduje centrální autoritu. Byť na úrovni každodenního použití skýtajícího mnohé, převážně internetové, pokusy o podvody potřeba “světského” práva zůstává, prakticky zcela odpadá pokud jde o bezpečnost a neměnnost samotných transakcí a zůstatků.

Co pro mě znamená Bitcoin: Challenge

Kdokoli nechť se zůčastní této výzvy kdekoli a jakýmkoli způsobem je libo. Iniciátorem je nezávislý český hodlerský web. K propagaci nebylo využito žádných marketingových prostředků. Případné šíření je vítáno. Napište všem, čím jsou pro vás bitcoiny.

 

Proč nedržet Bitcoin (BTC) v peněženkách třetích stran, jako jsou burzy a banky: Názor

Co je bitcoinový maximalismus a kdo je BTC maximalista?

Pokud Tesla nemůže přijímat krypto, tento lehký elektromobil bude ekologickým kryptoměnovým uzlem: Daymak Spiritus

Solana (SOL) má nový trh Metaplex pro obchodování s NFT tokeny

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *