Co pro mě znamená Bitcoin: Challenge

Co pro mě znamená Bitcoin, BTC, challenge

Vítejte u nové challenge, které se může zůčastnit každý správný Bitcoiner. Můžete ji přeposlat svým dalším oblíbeným krypto influencerům, aby se vyjádřili na téma: Co pro mě znamená Bitcoin.

Co pro mě znamená Bitcoin: Challenge

Bitcoin (BTC) pro mě znamená spoustu věcí. Pokusím se je zde vyjmenovat stručně, abych vás příliš nenudil. Co pro mě znamená Bitcoin je v první řadě zajímavý ekonomický koncept. Je to něco nového, neprobádaného a je pro mě zajímavé sledovat, jak se to vyvíjí, roste a kam to směřuje.

Nejsem informatik, takže se příliš nesnažím mluvit do technických detailů a programu samotného, ale ekonomika a celý obor ekonomie mi není cizí, takže je můj pohled spíše skrze ekonomické potažmo sociální aspekty kryptoměny. A ty jsou u Bitcoinu snad ještě zajímavější, než kód samotný.

Bitcoin vznikl v době světové ekonomické krize a bývá považován za určitou reakci na ekonomické problémy. Než někomu vysvětlíte, co je Bitcoin, často musíte začít tím, co jsou vlastně peníze. Mnoha lidem totiž chybí povědomí o tom, co vlastně (fiat) peníze jsou a jak fungují.

Bitcoin je pro mě investice, protože když víte, že peníze v bance ztrácejí každý rok kousek své hodnoty, tak víte, že potřebujetre investovat. A Bitcoin se dosud ukázal jako dobrá investice, dokonce moc dobrá.

Další, co pro mě znamená Bitcoin, je nepohodlí a riziko. Nepohodlí proto, že se musím sám postarat o svou finanční bezpečnost a správu svých klíčů. Riziko proto, že pokud se to nenaučím, tak můžu o Bitcoin poměrně snadno přijít. Kromě toho může stále platit, že 1 BTC = 1 BTC, ale už nemusí platit, že si za své 1 BTC něco koupíte. Na tuto nechtěnou možnost aspoň jednou pomyslel asi každý hodler.

Kromě toho je Bitcoin komunita lidí. Množství vývojářů, těžařů, lidí provozujících síťové uzly a v neposlední řadě uživatelů a všech, kteří nějaké jednotky BTC vlastní. Ti všichni mají různé nápady, co by s ním chtěli dělat.

Nová technologie, která je přelomová tím, že využívá decentralizovaný systém pro tvorbu peněz a k tomuto účelu nevyžaduje centrální autoritu. Byť na úrovni každodenního použití skýtajícího mnohé, převážně internetové, pokusy o podvody potřeba “světského” práva zůstává, prakticky zcela odpadá pokud jde o bezpečnost a neměnnost samotných transakcí a zůstatků.

Co pro mě znamená Bitcoin: Challenge

Kdokoli nechť se zůčastní této výzvy kdekoli a jakýmkoli způsobem je libo. Iniciátorem je nezávislý český hodlerský web. K propagaci nebylo využito žádných marketingových či reklamních metod. Případné šíření je vítáno.

 

Další články:

Soutěž o Shamir Backup edici od Recovery Seed v hodnotě 2 099 Kč! Právě probíhá v Hodlerské komunitě

Tesla oficiálně začala přijímat Bitcoin (BTC) za svá auta a nebude ho prodávat

Coinbase zaplatila 6,5 milionu dolarů za urovnání vyšetřování objemů transakcí komise CFTC

Proč nedržet Bitcoin (BTC) v peněženkách třetích stran, jako jsou burzy a banky: Názor

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.