Pokud Tesla nemůže přijímat krypto, tento lehký elektromobil bude ekologickým kryptoměnovým uzlem: Daymak Spiritus

Daymak Spiritus

Společnost Daymak, průkopník v oblasti osobních lehkých elektrických vozidel, 1. června oznámila, že její připravovaný elektromobil Daymak Spiritus bude integrovat kryptoměny.

Daymak Spiritus bude těžit BTC či ETH

Kanadský výrobce představil prototyp a zveřejnil zamýšlené vlastnosti svého budoucího elektromobobilu Daymak Spiritus. Tento futuristický dvousedadlový elektrický automobil bude disponovat solárním dobíjením a při nabíjení nebo parkování může těžit Bitcoin, Ethereum, Dogecoin či další kryptoměny.

Podle úterního oznámení výrobce má být elektrický vůz Spiritus uveden do provozu v roce 2023 a bude vybaven špičkovým GPU pro těžbu s nejlepším poměrem mezi cenou a ziskem. Konkrétní paramerty jsou však zatím mlhavé.

Výrobce uvádí:

Daymak Spiritus [je] první auto v historii s těžebním hardwarem a technologií kryptoměny naprogramovanou do uživatelského rozhraní.”

Spiritus – krypto rozhraní (zdroj: Daymak)

Budoucnost kryptoměn?

Zatímco Tesla z politických důvodů alespoň dočasně dala od kryptoměn ruce pryč, kanadský Daymak ukazuje možnou cestu nejen pro ekologii a automobilový průmysl, ale také pro samotné krypto. Každý Spiritus bude „ekologickým uzlem kryptoměn,“ který zahrnuje těžební hardware, krypto peněženku Nebula a možnosti solárního nabíjení.

Společnost dodává, že aplikace Nebula Wallet nabídne řidičům také staking a podporuje Bitcoin, Ethereum, DOGE, Cardano a další.“ Stejné kryptoměny pak společnost přijímá pro platby, zatímco se množí předobjednávky nového typu lehkého elektromobilu. Spiritus je cenově velmi variabilní, počínaje „luxusním“ modelem s cenou 19 995 USD a konče „ultimátním“ modelem s cenou 149 000 USD.

Ačkoli nelze čekat, že by těžba zaparkovaným vozem skýtala bůhvíjak lukrativní možnosti, ukazuje možnou cestu do budoucnosti.Představujeme si budoucnost, kdy vaše mýtné na dálnici, vaše parkování a vaše drive-thru objednávka budou placeny přímo za běhu pomocí kryptoměny. S vašimi online účty a bankovnictvím můžete manipulovat prostřednictvím stejné softwarové platformy placené kryptoměnou,“ uvedl prezident společnosti Daymak Aldo Baiocchi.

(zdroj: Daymak)

Závěr

Zatímco šéf Tesly Elon Musk v poslední době rozvířil debaty o ekologických problémech těžby Bitcoinu, kanadský Daymak se rozhodl místo slov konat.

Advertisement
Daymak je od svého vzniku šampiónem rušivých technologií a současné kryptoměnové hnutí je jasným znamením, že do data vydání Spiritus v roce 2023 budeme uprostřed blockchainové revoluce. Do té doby bude každý platit kryptoměnou a my na to stavíme tato auta.”

 

Microstrategy CEO Michael Saylor zprostředkoval úspěšné setkání Elona Muska a severoamerických těžařů Bitcoinu

Zásahy do těžby se stupňují – Čína hrozí těžařům sociálním vyloučením; Írán těžbu zakázal do konce léta: Příběhy týdne

Těžařská společnost Marathon Digital plánuje „uhlíkově neutrální“ centrum pro těžbu bitcoinů

Robert Kiyosaki bude nakupovat Bitcoin, pokud klesne na 27 tisíc dolarů

Za 10 let bude vytěženo 98 % Bitcoinu. Pouhých 0,01 BTC může stačit k bohatství

Vyvážené portfolio

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.