Čtvrtek, 22 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Pokud Tesla nemůže přijímat krypto, tento lehký elektromobil bude ekologickým kryptoměnovým uzlem: Daymak Spiritus

Společnost Daymak, průkopník v oblasti osobních lehkých elektrických vozidel, 1. června oznámila, že její připravovaný elektromobil Daymak Spiritus bude integrovat kryptoměny.

Daymak Spiritus bude těžit BTC či ETH

Kanadský výrobce představil prototyp a zveřejnil zamýšlené vlastnosti svého budoucího elektromobobilu Daymak Spiritus. Tento futuristický dvousedadlový elektrický automobil bude disponovat solárním dobíjením a při nabíjení nebo parkování může těžit Bitcoin, Ethereum, Dogecoin či další kryptoměny.

Podle úterního oznámení výrobce má být elektrický vůz Spiritus uveden do provozu v roce 2023 a bude vybaven špičkovým GPU pro těžbu s nejlepším poměrem mezi cenou a ziskem. Konkrétní paramerty jsou však zatím mlhavé.

Výrobce uvádí:

Daymak Spiritus [je] první auto v historii s těžebním hardwarem a technologií kryptoměny naprogramovanou do uživatelského rozhraní.”

Spiritus – krypto rozhraní (zdroj: Daymak)

Budoucnost kryptoměn?

Zatímco Tesla z politických důvodů alespoň dočasně dala od kryptoměn ruce pryč, kanadský Daymak ukazuje možnou cestu nejen pro ekologii a automobilový průmysl, ale také pro samotné krypto. Každý Spiritus bude „ekologickým uzlem kryptoměn,“ který zahrnuje těžební hardware, krypto peněženku Nebula a možnosti solárního nabíjení.

Společnost dodává, že aplikace Nebula Wallet nabídne řidičům také staking a podporuje Bitcoin, Ethereum, DOGE, Cardano a další.“ Stejné kryptoměny pak společnost přijímá pro platby, zatímco se množí předobjednávky nového typu lehkého elektromobilu. Spiritus je cenově velmi variabilní, počínaje „luxusním“ modelem s cenou 19 995 USD a konče „ultimátním“ modelem s cenou 149 000 USD.

Ačkoli nelze čekat, že by těžba zaparkovaným vozem skýtala bůhvíjak lukrativní možnosti, ukazuje možnou cestu do budoucnosti.

Představujeme si budoucnost, kdy vaše mýtné na dálnici, vaše parkování a vaše drive-thru objednávka budou placeny přímo za běhu pomocí kryptoměny. S vašimi online účty a bankovnictvím můžete manipulovat prostřednictvím stejné softwarové platformy placené kryptoměnou,“ uvedl prezident společnosti Daymak Aldo Baiocchi.

(zdroj: Daymak)

Závěr

Zatímco šéf Tesly Elon Musk v poslední době rozvířil debaty o ekologických problémech těžby Bitcoinu, kanadský Daymak se rozhodl místo slov konat. Daymak je od svého vzniku šampiónem rušivých technologií a současné kryptoměnové hnutí je jasným znamením, že do data vydání Spiritus v roce 2023 budeme uprostřed blockchainové revoluce. Do té doby bude každý platit kryptoměnou a my na to stavíme tato auta.”

 

Microstrategy CEO Michael Saylor zprostředkoval úspěšné setkání Elona Muska a severoamerických těžařů Bitcoinu

Zásahy do těžby se stupňují – Čína hrozí těžařům sociálním vyloučením; Írán těžbu zakázal do konce léta: Příběhy týdne

Těžařská společnost Marathon Digital plánuje „uhlíkově neutrální“ centrum pro těžbu bitcoinů

Robert Kiyosaki bude nakupovat Bitcoin, pokud klesne na 27 tisíc dolarů

Přečtěte si základy kryptoměn před případnou investicí do Bitcoinu: Pro začátečníky

Vyvážené portfolio

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *