Microstrategy CEO Michael Saylor zprostředkoval úspěšné setkání Elona Muska a severoamerických těžařů Bitcoinu

těžba, těžaři, asic,

Došlo k setkání severoamerických těžařů Bitcoinu s Elonem Muskem. Saylor a Musk v pondělí prozradili, že po jednáních na vysoké úrovni byla ustanovena Rada pro těžbu bitcoinů.

Co přineslo setkání Muska a těžařů Bitcoinu

Zdá se, že severoamerický těžební průmysl v oblasti BTC směřuje k větší udržitelnosti životního prostředí. Výkonný ředitel MicroStrategy Michael Saylor zprostředkoval úspěšné setkání Elona Muska s několika významnými hráči z řad těžařů Bitcoinu. Výsledkem setkání byl vnik rady pro těžbu BTC.

Rada pro těžbu Bitcoinu

Rada se skládá z několika lídrů v oboru, včetně Argos Blockchain, Blockcap, Galaxy Digital, Hive Blockchain, Hut 8 Mining, Marathon Digital a Riot Blockchain. Společně se všichni dohodli, že „podpoří transparentnost využívání energie [a] urychlí iniciativy udržitelnosti po celém světě,“ uvedl Saylor, který dále říká:

„Včera jsem byl rád, že jsem uspořádal setkání mezi Elonem Muskem a předními těžaři Bitcoinu v Severní Americe. Těžaři se dohodli na vytvoření Rady pro těžbu bitcoinů, aby podpořili transparentnost využívání energie a urychlili iniciativy udržitelnosti po celém světě.”

Těžaři potěšili Muska

Musk, který nedávno vyvolal drama v komunitě, když nastolil otázku ekologie těžby BTC prostřednictvím pozastavení přijímání BTC Tesly

Advertisement
, hodnotil setkání kladně. Pochvaloval si, že se těžaři Bitcoinu „zavázali zveřejnit aktuální a plánované využití obnovitelných zdrojů a požádat těžaře WW [celosvětově], aby tak učinili.”

Tenkrát v Číně

Mezitím někteří čínští těžaři Bitcoinu oznamují, že se přesunou jinam. V pondělí ráno oznámily tři bitcoinové těžební pooly plány na zastavení aktivit v Číně. Patří k nim BTC.TOP, který v uplynulém týdnu představoval až 2,5 % z celkové bitcoinové hashrate. Ten uvedl, že přesune své operace do Severní Ameriky.

Zdá se, že by se do budoucna mohla těžba BTC více rozložit po celém světě. Čína pomalu ztrácí dominanci po zprávě, že čínské úřady plánují zásahy proti těžbě kryptoměn. Událost přišla v rámci další vlny stále se opakujícího čínského FUDu, který tentokrát oprášil zákaz kryptotransakcí, jak KryptoHodler informoval minulý týden.

Čína banuje Bitcoin? Pokračující pád podpořil další FUD a Bitcoin klesl pod 40 tisíc dolarů

Trh zachvátila krvavá panika minuty poté, co Musk oznámil, že Tesla nepřijímá Bitcoin

Těžařská společnost Marathon Digital plánuje „uhlíkově neutrální“ centrum pro těžbu bitcoinů

Musk vs. krypto Twitter; Kryptoměny s nízkou spotřebou; PlanB připomíná HODL: Příběhy týdne

Nocoineři využili propad, aby si zajistili nějaké bitcoiny: Willy Woo hlásí nárůst uživatelů BTC

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.