Neděle, 16 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Nocoineři využili propad, aby si zajistili nějaké bitcoiny: Willy Woo hlásí nárůst uživatelů BTC

Willy Woo zveřejnil svá nejnovější zjištění plynoucí z analýzy on-chain dat. Ukazuje se, že v reakci na propad cen a výprodeje na kryptotrhu bitcoinová uživatelská základna roste.

Výprodej přilákal nové hodlery

Masivní sleva na Bitcoinu není jen přilákáním velryb. Nakupují také lidé, kteří nikdy nedrželi virtuální měnu. Analytik Woo sdílí názor některých pozorovatelů, kteří vidí podobnost mezi nedávným krachem na kryptotrhu a drtivým propadem v panice po rozšíření Covid-19.

Společná je nejen prudkost a rychlost, s jakou se cena Bitcoinu i altcoinů zřítila směrem dolů, ale také využitý výprodej. „Nocoineři využívají této příležitosti ke koupi dipu,” řekl Woo. Opírá se přitom o údaje s polečnosti Glassnode, které ukazují prudký nárůst uživatelů BTC

během květnového propadu.

Není to dvojitý vrchol jako 2013

Jedna z logických teorií ohledně následujícího vývoje ceny Bitcoinu vidí podobnost s rokem 2013. Tehdy trh vytvořil vrchol cyklu a několik měsíců se zdálo, že jde o konec bull marketu. Nicméně pak následovala druhá vlna růstu, která dopravila cenu BTC na několikanásobnou hodnotu. Dlouhodobý cyklus tak tehdy dosáhl dvou vrcholů mánie, které byly odděleny masivní 83% korekcí.

Willy Woo však říká, že aktuální trh a asi 54% propad nevypadá jako dvojitá pumpa z roku 2013. Zatím to strukturálně hraje jako bílá labuť COVID, kde lidé na vedlejší koleji využili příležitosti a přišli dovnitř. (Ostatní on-chain grafy také ukazují na stejnou strukturu.)

Statistiky výprodeje

Bitcoinové velryby nashromáždily během pádu ceny z 19. května přes 122 500 BTC. Velká část tohoto nákupu pocházela od amerických a dalších západních investorů, o čemž svědčí velká BTC prémie na Coinbase

Počet vkladů na obchodních platformách se po nedávném nárůstu otočil a klesl na čtyřměsíční minimum.

…A počet výběrů (odtok BTC z burz) naopak vzrostl na nejvyšší úroveň od pádu Černého čtvrtku v polovině března 2020.

„V případě, že vás to zajímá, býčí trh je velmi nedotčený,” poznamenal Woo a dodal, že počet uživatelů BTC se od založení aktiva každý rok zhruba zdvojnásobil. „Očekává se tedy, že vrchol roku 2021 skončí na úrovních, které jsou mnohem vyšší než vrchol roku 2017. V tomto trendu se jen zahříváme.“

Závěr

Poměrně rychlý návrat ceny Bitcoinu směrem ke 40 tisícům dolarů se jeví optimisticky, ale může jít o bull trap (býčí past). Data však naznačují, že výprodej přilákal mnoho investorů a nejednalo se jen o velryby. Willy Woo poukázal na prudký nárůst množství uživatelů BTC.

Disclaimer
KryptoHodler poskytuje edukativní, vzdělávací a zpravodajský obsah. Neprodáváme žádné analýzy, ani nenabízíme investiční rady. Investice v kryptosvětě jsou spojeny se zvýšenou mírou rizika. Za svá rozhodnutí zodpovídá každý sám, proto doporučujeme provést vlastní průzkum.

 

Nový americký kontrolor měny OCC chce přezkoumat krypto friendly regulace svého předchůdce Briana Brookse

Pád Bitcoinu právě spláchl 50 % ze svého ATH! Lavina výprodejů dorazila na kryptomarket!

Trh zachvátila krvavá panika minuty poté, co Musk oznámil, že Tesla nepřijímá Bitcoin

Těžařská společnost Marathon Digital plánuje „uhlíkově neutrální“ centrum pro těžbu bitcoinů

Happy Bitcoin Pizza Day: 11 Let od nákupu 2 Pizz za 10 000 BTC, tedy 8 miliard korun

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *