Čtvrtek, 18 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Krach na kryptotrhu poučil nové investory, na procházce růžovou zahradou: Komentář

Kdo nikdy nezažil downtrend na kryptotrhu, mohl mít v posledních měsících pocit, že nakoupí Bicoin nebo nějaký altcoin, a potom se už bude jen kochat, kochat a kochat. Krach, který jsme právě zažili na trhu kryptoměn, vyčistil market a poučil začínající hráče.

Na kryptotrhu není růžová zahrada

Není třeba věšet hlavu a zanevřít na Bitcoin a kryptoměny po první vážnější události na kryptotrhu. Kdo prodal Bitcoin v panice, ten ho nakoupil z nesprávných důvodů. Pokud je vaše investice do kryptoměny na základě informovaného rozhodnutí a je dlouhodobá, nebudete příliš řešit krátkodobé pohyby na trhu.

Cenu Bitcoinu samozřejmě sledujeme všichni a není to samo o sobě problém, máte li svou strategii a víte, proč jste tady a co od BTC čekáte. Problém je, pokud činíte unáhlená rozhodnutí hnáni krátkodobými cenovými výkyvy. Pokud nemáte jasno v tom, proč jste do Bitcoinu investovali a chybí vám základy, jste jako strom bez kořenů. První silnější vítr s vámi zamává a snadno se ocitnete dole.

Škola kryptotrhu

Zaplatili jste školné, nakoupili kryptoměnu s vidinou snadného zisku a po prvním pádu jste zklamaní? Získali jste školu kryptotrhu a ten vás poučil, že není místem, kde je všechno jen růžové. Není to tak, že teď nakoupíte, a pak už se budete jen kochat a kochat. Jsou dny, kdy si projdete bouří. Trh ověří každého a dříve nebo později každý hodler projde zkouškou, která otestuje jeho psychické síly a prověří odolnost.

Kryptotrh je volatilní, prochází cykly a HODL je dlouhodobá investiční strategie s horizontem pěti, deseti, klidně dvaceti let. Věřte tomu, že za takto dlouhou dobu zažijete bear market opakovaně, nikoli jen jednou. Pokud věříte Bitcoinu a investovali jste s vědomím rizika, že může selhat a s ním i vaše investice, tak vás krátkodobé tržní výkyvy nemůžou rozházet a dokážete přečkat také dlouhodobé klesání ceny, známé jako medvědí trh či dlouhodobý downtrend.

Dokud Bitcoin funguje jak má a dokud je jeho maximální množství omezené na 21 mil. mincí, nic se nemění. Vše ostatní jsou jen tržní hry, které opakovaně nalákají a ztrestají neracionální investory. Základem každé racionální investice je především vědomí rizk

a znalost toho, do čeho investujete a proč to děláte.

TIP: Myslete na to, že si časem projdete bear marketem: Pro nováčky – Co je medvědí trh u Bitcoinu

Závěr

Je mi to líto, ale pokud čekáte, že se zde budete jen kochat a kochat, tak vás trh ztrestá a poučí. Nováčkům bych před jakoukoli investicí doporučil nejprve věnovat dostatek času studiu informací. Dejte si aspoň týden nebo dva, přečtěte si základy a pak teprve případně investujte. To je to nejmenší, co můžete udělat, a přitom to může znamenat zásadní rozdíl mezi úspěšným investorem a bláznem, který se přižene s vidinou rychlého bohatství, ale kryptotrh ho vypleská, zlikviduje a pošle domů.

Krach na kryptotrhu, který jsme právě zažili, můžete použít ve svůj prospěch. Poučte se z něj, nežeňte se bezhlavě do spekulací a pamatujte, že propady o 90 % z ATH v medvědích částech dlouhodobých cyklů jsou pro Bitcoin typické a pravděpodobně se budou opakovat. Jedna z nejlepších metod, které eliminují riziko nákupu na vrcholu, je metoda průměrování ceny (rozložené příkupy po menších částkách).

Disclaimer
KryptoHodler poskytuje edukativní, vzdělávací a zpravodajský obsah. Neprodáváme žádné analýzy, ani nenabízíme investiční rady. Investice v kryptosvětě jsou spojeny se zvýšenou mírou rizika. Za svá rozhodnutí zodpovídá každý sám, proto doporučujeme provést vlastní průzkum.

 

Kryptoměny | Základy Bitcoinu a kryptoměn – přehledně, srozumitelně a jasně

Pád Bitcoinu právě spláchl 50 % ze svého ATH! Lavina výprodejů dorazila na kryptomarket!

Interoperabilita: Cardano (ADA) spustí převodník ERC-20 tokenů na svou síť – zatím na testnetu

Interoperabilita: Cardano (ADA) spustí převodník ERC-20 tokenů na svou síť – zatím na testnetu

Nový americký kontrolor měny OCC chce přezkoumat krypto friendly regulace svého předchůdce Briana Brookse

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *