Čína banuje Bitcoin? Pokračující pád podpořil další FUD a Bitcoin klesl pod 40 tisíc dolarů

Čína, Bitcoin, fundament, těžba, krypto, 66 %

Čína znovu zakazuje Bitcoin, ozývá se z kryptosvěta. Jak informovala agentura Reuters, Čínské regulační orgány zpřísnily omezení, která zakazují finančním institucím a platebním společnostem poskytovat služby spojené s kryptoměnou.

Čína banuje Bitcoin

Čína zakazuje finančním a platebním institucím obchodování s kryptoměnami. Je tady Čína a její tradiční krypto FUD, který kryptokomunita již opakovaně zažívala v předchozích letech. S mrazivě zničujícím načasováním způsobuje zpráva, že Čína “zakazuje Bitcoin”, paniku, pravděpodobně zejména v řadách nováčků na marketu, a Bitcoin i celý kryptotrh se dnes potácí v červených číslech.

Dříve v tomto roce KryptoHodler zveřejnil komentář a příběh Číny, která prostřednictvím zástupce guvernéra Čínské lidové banky (PBOC), nazvala Bitcoin „investiční alternativou.“ (Článek pokračuje pod odkazem.)

Čína a Bitcoin – mění snad velmoc názor? Dříve tvrdé zákroky, dnes je „investiční alternativa” [KOMENTÁŘ]

Paniku přiživil FUD

Trh se propadl na cca 38 800 tisíc dolarů / BTC. Jedná se o nejnižší cenu, na jakou se Bitcoin podíval od února tohoto roku. To je propad o 41 % z letošního ATH okolo 65 tisíc dolarů, což je dosavadní cenové maximum, které Bitcoin vytvořil minulý měsíc. V době přípravy článku se cena hlavní kryptoměny lehce vzpamatovala z otřesu a v tuto chvíli se jí daří držet nad supportní a psychologicky významnou úrovní 40 tisíc dolarů, která pro tuto chvíli zůstává ve hře.

Jak uvádí on-chain datová společnost Glassnode, celkový počet bitcoinových adres s nenulovým zůstatkem klesl o 2,8 % ze svého nedávného historického maxima 38,7 milionů, protože více než 1 milion obchodníků zlikvidoval své pozice. Glassnode uvádí:

„Celkem 1,1 milionu adres utratilo všechny mince, které držely během této korekce, což opět dokazuje, že v současné době probíhá panický prodej.”

Čína tlačí trh dolů

Kryptotrh čelí novému čínskému pokusu potlačit rostoucí trh digitálního obchodování včetně Bitcoinu, který přináší funční model decentralizace, tolik cizí autoritářským vládním silám. Podle tohoto zákazu nesmí čínské instituce, včetně bank a online platebních kanálů, nabízet klientům žádné služby zahrnující kryptoměnu, jako je registrace, obchodování, zúčtování a vypořádání…

Zprávu oznámily v úterý ve společném prohlášení tři průmyslové subjekty. Těmito třemi průmyslovými orgány jsou: Čínská národní internetová finanční asociace, Čínská bankovní asociace a Čínská asociace pro platby a zúčtování. Čína zakázala kryptoburzy a počáteční nabídky mincí, ale nezakázala jednotlivcům držet kryptoměny.

Narušuje nám řád

V prohlášení se uvádí, že volatilita podle Číny narušuje “normální řád”. Přesná citace zní:

„Ceny kryptoměny v poslední době prudce vzrostly a propadly se a spekulativní obchodování s kryptoměnou se odrazilo, což vážně narušilo bezpečnost majetku lidí a narušilo normální ekonomický a finanční řád.“

Tyto kroky však zdaleka nejsou prvními kroky Pekingu proti nevládní digitální měně. V roce 2017 Čína uzavřela své místní kryptoměnové burzy a potlačila spekulativní trh, který podle Ruters činil 90 % globálního obchodování s bitcoiny. V rámci nového varování spojeného s FUDem nechyběla známá klišé mantra, že virtuální měny „nejsou podloženy skutečnou hodnotou.“ Jako by fiat měna byla…

TIP: Čínští těžaři ovládají 66 % hashrate Bitcoinu – Jak Čína v roce 2019 zasahovala do fundamentu

Advertisement

Závěr

Tři čínské asociace finančního průmyslu v úterý nařídily svým členům, mezi něž patří banky a online platební společnosti, aby nenabízeli klientům žádné služby zahrnující kryptoměnu, jako jsou směnárny, registrace, obchodování, clearing a vypořádání, custody, finanční produkty související s kryptoměnami, atd…

Svobodná decentralizovaná internetová měna, jako je Bitcoin, je však trnem v oku čínské vlády dlouhodobě a zpráva tak nepřínáší tolik nového, jak by se na první pohled mohlo zdát. Od začátku je pozorovatelům zřejmé, že si Čína bude chtít v zemi silou prosadit svůj digitální juan a bude ostře potlačovat svobodné digitální měny.

Zákazy krypto služeb se v Číně datují až do roku 2013 a zákaz ICO pochází z roku 2017. Přesto kryptotrh reagoval propadem, což lze zřejmě přičíst přesně mířenému načasování, které přišlo jako časovaná bomba přesně ve chvíli, kdy se trh pouze začal vzpamatovávat po propadu, který odstartoval Elon Musk.

 

Kde je Jack Ma? Nejbohatší Číňan kritizoval režim, pak se bez vysvětlení odmlčel

Prioritou Čínské lidové banky zůstává digitální juan (CBDC)

Čína zavádí přísnější regulace – Lidé budou pod větší kontrolou!

Musk vs. krypto Twitter; Kryptoměny s nízkou spotřebou; PlanB připomíná HODL: Příběhy týdne

Trh zachvátila krvavá panika minuty poté, co Musk oznámil, že Tesla nepřijímá Bitcoin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.