Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

V pondělí ráno Bitcoin pokračoval v pádu a křečovitě drží dominanci nad 40 %

Začátek týdne je pro trh s Bitcoinem i celý kryptotrh v červených číslech. Výprodej pokračuje a někteří obchodníci začínají hovořit o možném počátku bear marketu.

Červené pondělní ráno

Dnes ráno jsme se probudili do negativních čísel a Bitcoin i celý kryptomarket vykazuje záporné hodnoty. Od Bitcoinu se odvrátil šéf Tesly a trh padá – tato zpráva pronikla do mnoha mainstreamových médií a hovoří o ní obchodníci, hodleři, ale i lidé mimo kryptosvět. Panika se šíří a cena Bitcoinu dnes spadla až na cca 42 200 dolarů, kde se prozatím odrazila a nyní lehce roste.

Propad pokračoval do nižších hodnot poté, co se cena hlavní kryptoměny v neděli neúspěšně pokusila překonat rezistenci na hodnotách okolo 50 tisíc dolarů.

TIP: KryptoHodler našel podobnost mezi rokem 2017 a 2021. Naznačuje cenu 300 tisíc dolarů za 1 BTC v srpnu!

Dominance zatím sedí na 40 %

Pokud se zaměříme na podíl Bitcoinu na kryptotrhu, nejlepším indikátorem je stále dominance BTC. Zde jsme již v minulosti mohli zaznamenat cuknutí Bitcoinu při pokusech o průraz kulatých psychologických hodnot. Propad dominance pod 40 % nebude výjimkou a BTC svým pokračujícím propadem shodil cenu většiny altcoinů a zatím si křečovitě drží dominanci nad touto hodnotou, byť velmi těsně. Aktuálně se dominance BTC drží na 40,1 % (dle CMC). Index altcoinové sezóny pak hlásí 96 %, což značí vrcholící altcoinovou sezónu.

Panika vs. dlouhodobý graf

Pokud se podíváme na index strachu a hamižnosti, vidíme, jak extrémní strach střídá strach. Index včera zaznamenal hodnotu 20 bodů, což je nejnižší úroveň od dubna 2020, a tedy největší strach na trhu

s Bitcoinem od posledního velkého výprodeje který spustila panika na trzích spojená s koronavirem. Vidíme tedy, že panika obchodníků dosahuje významných úrovní.

V kontrastu se vřavou krátkodobého obchodování se nyní podívejme na dlouhodobý graf Bitcoinu. Z dlouhodobého hlediska totiž neexistuje k panice žádný důvod a BTC se jen uklidnil a konsoliduje po parabolickém růstum který dopravil cenu hlavní kryptoměny nejen na nové ATH koncem roku 2020 (tedy 20 tisíc dolarů), ale také na zhruba trojnásobek této hodnoty. Již během tohoto růstu se mnozí obchodníci vyjádřili, že by pro dlouhodobě udritelný růst byla dobrá nějaká korekce a pozvolnější stoupání.

(Zdroj: TradingView)

Závěr

V podnělí 17. května jsme se probudili do červených čísel a Bitcoin se propadl bezmála na 42 tisíc dolarů. Dominance BTC se zuby nehty snaží držet na 40 %, zatímco altcoinová sezóna je v plném proudu. Vidíme, že část trhu panikaří a nastal určitý výprodej, avšak pro hodlery je situace velmi klidná a dlouhodobý graf neukazuje žádný významný důvod k obavám.

 

Disclaimer
KryptoHodler poskytuje edukativní, vzdělávací a zpravodajský obsah. Neprodáváme žádné analýzy, ani nenabízíme investiční rady. Investice v kryptosvětě jsou spojeny se zvýšenou mírou rizika. Za svá rozhodnutí zodpovídá každý sám, proto doporučujeme provést vlastní průzkum.

Trh zachvátila krvavá panika minuty poté, co Musk oznámil, že Tesla nepřijímá Bitcoin

Kdo vložil první stimulační šek 1 200 USD do Dogecoinu, dnes by měl téměř 400 tisíc dolarů díky memecoinu!

Jednotky Bitcoinu: Kolik satoshi (SAT) je jeden Bitcoin (BTC), co je Microbitcoin (µBTC) a další..

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *