BitcoinPaperWallet má zadní vrátka; Systémy FEDu spadly; Výprodej mohl způsobit HOAX o prodávající velrybě: Příběhy týdne

btc, space, sci-fi, planeta, raketa

Důležité varování: Generátor pro papírové peněženky BitcoinPaperWallet údajně obsahuje zadní vrátka! Americká centrální banka (FED) zaznamenala rozsáhlé ochromení svých online systémů. Podle on-chain analytika Willy Woo mohl být nedávný propad ceny Bitcoinu způsoben falešnými údaji o převodu velryby za miliardu dolarů. Příběhy týdne jsou zprávy, které hýbou kryptosvětem a vyvolávají největší ohlasy v komunitě.

Výprodej mohl způsobit HOAX o prodávající velrybě

Willy Woo říká, že katalyzátorem, který zahájil masivní výprodej na trhu s Bitcoinem i na altcoinech mohl být zavádějící strach z velryby, která přesouvala BTC hodnotě 1,5 miliardy dolarů na burzu Gemini, kde by mohla být prodána na otevřeném trhu. Ve skutečnosti však šlo pouze o interní převod prostředků mezi peněženkami Gemini.

„Snažil jsem se prozkoumat tento velký výprodej.  A jeho vrchol nastal, když došlo k malé výstraze, že jsme měli 1,5 miliardy dolarů, které se právě přesunuly na burzy, aby se prodaly… Předpoklad byl prodej. A myslím, že se to rozšířilo mezi obchodníky a potom jsme mohli zaznamenat, že výprodej následoval.

Právě jsem mluvil s CTO Glassnode a ptal jsem se: „Je to legitimní?“ A vypadá to, že ve skutečnosti došlo k chybě označení na peněženkách a že v Gemini došlo pouze k internímu pohybu mincí. […] Měli jsme spoustu prostoru dolů, protože jsme tak vysoko nad podlahou. […] Ale byl to jen strach vyvolaný špatnými daty.“

V době přípravy článku se Bitcoin obchoduje za cca 47 tisíc dolarů, což je o více než 10 000 dolarů pod ATH, které BTC vytvořil v neděli, ale současně o více než 15 tisíc USD v zisku za posledních 30 dní. Mnozí analytici se shodují, že korekce již byla potřebná.

BitcoinPaperWallet má zadní vrátka

Velký pozor si dejte na generátory online peněženek. Ačkoli jsou mezi nimi i zcela ověřené a legitimní, nikdy nevíte, kdy se některý z nich ukáže být podvodným. Několik větších investorů tvrdí, že přišli o závratné částky poslané na papírovou peněženku, kterou si vygenerovali na webu BitcoinPaperWallet.com. Jak uvádí Coindesk, generátor nezávisle na sobě prověřilo několik analytiků a shodli se, že obsahuje zadní vrátka.

Problémy se datují až do roku 2018. Tehdy vlastnil a provozoval BitcoinPaperWallet Canton Becker, ale v dubnu téhož roku byl prodán společnosti Sarkis Sarkissian. Až poté byl zřejmě upraven kód tak, že ověřená open source verze na Githubu již nadále neodpovídá. Zdá se tedy, že do té doby šlo o ověřený a legitimní generátor papírových peněženek. Coindesk také vypráví neradostné příběhy několika okradených a uvádí, že škoda dosáhla nejméně 124,85 BTC. V současné době se za nejbezpečnější řešení úschovy kryptoměn považují hardwarové peněženky.

Systémy FEDu spadly

„Provozní chyba Federálního rezervního systému vyústila v přerušení provozu v několika obchodních liniích,“

Advertisement
řekl Jim Strader z Richmond Fedu. Téměř všechny služby dostupné prostřednictvím online portálu Federálního rezervního systému (FED) včera klekly na více než hodinu. 

„Provozní chyba Federálního rezervního systému vyústila v přerušení služeb v několika obchodních liniích [Check 21, Check Adjustments, FedLine Advantage, FedLine Command, FedLine Direct a FedLine Web services]. Obnovujeme služby a komunikujeme se všemi zákazníky Federálních rezervních finančních služeb o stavu operací,“ uvedl Jim Strader z Federální rezervní banky v Richmondu.

Pád systému znamenal také zastavení finanční infrastrukury, která zahrnuje zajištění dávek sociálního zabezpečení, vrácení daní a mnoho přímých vkladů ze mzdy pro federální zaměstnance, ale i zúčtování v reálném čase mezi akreditovanými institucemi... Načasování incidentu se téměř na den kryje s prohlášením předsedy Federálního rezervního systému Jerome Powella, který v úterý uvedl: „Pozorně a velmi pečlivě se díváme na otázku, zda bychom měli vydat digitální dolar.”

Myslete na to, že si časem projdete bear marketem: Pro nováčky – Co je medvědí trh u Bitcoinu

Skončil USDT FUD: Bitfinex a Tether se dohodly s newyorským prokurátorem na ukončení soudního sporu. Zaplatí pokutu 18,5 milionu dolarů

Bitcoin spadl za 24 hodin o 10 tisíc dolarů poté, co F2 Pool prodával a Kraken zaznamenal masivní flash crash u několika kryptoměn

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.