Pondělí, 20 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Skončil USDT FUD: Bitfinex a Tether se dohodly s newyorským prokurátorem na ukončení soudního sporu. Zaplatí pokutu 18,5 milionu dolarů

Kryptoměnová společnost iFinex Inc., která provozuje burzu Bitfinex a kryptoměnu Tether, se dohodla s úřadem newyorského generálního prokurátora (NYAG) kvůli soudnímu případu, který začal zhruba před dvěma lety. USDT FUD tím přestal být aktuální.

Skončil USDT strašák

Tether (USDT) je stablecoin krytý dolarem, o kterém víme, že nebyl vždy 100% krytý dolarem, ale v podmínkách se vyskytly údaje o krytí i jinými aktivy a pohledávkami. V dubnu 2019 KryptoHodler informoval o žalobě kanceláře generálního prokurátora New Yorku na společnost iFinex Inc., která provozuje burzu Bitfinex i stablecoin Tether. Součástí obvinění byl i předběžný soudní příkaz zakazující společnosti rozpoštět krytí USDT. Prokurátor pak uvedl, že podle obvinění burza Bitfinex tajně kryla ztrátu 850 mil. USD prostřednictvím financí určených na krytí Tetheru.

Nyní byl soud ukončen dohodou. Společnost iFinex Inc. nepřiznává žádné provinění a dohodla se, že v rámci vypořádání zaplatí 18,5 milionu dolarů jako pokutu.

„Bitfinex a Tether bezohledně a nezákonně kryly obrovské finanční ztráty, aby udrželi svůj systém v chodu..,“ uvedla původně generální prokurátorka Jamesová.

Dohoda

V dohodě, kterou končí kauza USDT, se uvádí:

„Dnešní dohoda vyžaduje, aby společnosti Bitfinex a Tether ukončily jakékoli obchodní aktivity s Newyorčany. Kromě toho musí tyto společnosti pravidelně podávat zprávy OAG, aby zajistily dodržování tohoto zákazu. Společnosti se dále musí podrobit povinnému podávání zpráv o hlavních obchodních funkcích. Konkrétně Bitfinex a Tether budou muset čtvrtletně hlásit, že řádně oddělují podnikové a klientské účty, včetně oddělení vládních a virtuálních měnových

obchodních účtů vedoucími pracovníky společnosti, a také se musí podrobit povinnému vykazování převodů aktiv mezi entitami Bitfinex a Tether.

Dále Tether musí vydat zveřejnění pojišťovacích aktiv zajišťujících aktiva podle kategorie, včetně zveřejnění jakýchkoli půjček nebo pohledávek vůči nebo od přidružených subjektů. Společnost rovněž zajistí větší transparentnost a povinné podávání zpráv, pokud jde o využívání nebankovních „zpracovatelů plateb“ nebo jiných subjektů používaných k převodu finančních prostředků klientů. V neposlední řadě budou Bitfinex a Tether povinni zaplatit státu New York pokutu 18,5 milionu dolarů.”

Závěr

Stuart Hoegner, hlavní právní zástupce Bitfinexu a Tetheru, řekl , že částku vypořádání je třeba chápat „jako měřítko naší touhy dát tuto záležitost za hlavu a soustředit se na naše podnikání.“ Vzhledem k dohodnutým oznamovacím povinnostem a konci soudního případu lze konstatovat, že kauza USDT a celý FUD kolem ní definitvně končí. Už žádné obavy z toho, že jednoho krásného dne stablecoin Tether stáhne celý kryptotrh do pekla…

 

Tržní kapitalizace Bitcoinu poprvé v historii překonala 1 bilion dolarů! Překoná BTC Google a stříbro?

Cosmos vydal aktualizaci Stargate: Cesta pro interoperabilní aplikace DeFi je volná a těží z toho i BNB

Elliot Wainman: 100x zisky mohou čekat na Binance Smart Chainu: Seriál TNT

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *