Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Cosmos vydal aktualizaci Stargate: Cesta pro interoperabilní aplikace DeFi je volná a těží z toho i BNB

Našim posláním je informovat o tom nejzajímavějším, co se aktuálně v kryptosvětě děje. Projekt Cosmos se svou aktualizací Stargate, která zajistí interoperabilní prostředí pro další projekty vč BNB, je aktálně opravdu velmi zajímavý. To platí i v širším kontextu kryptotrhu, kde po další vlně hypu okolo DeFi lidé trpí vysokými poplatky na Ethereu a logicky tak začínají vyhledávat alternativy.

Pokud si myslíte, že z dalších projektů mimo ETH nic moc nebude, vzpomeňte si, jak před rokem prakticky nikdo nepoužíval žádnou DEX. Kdo by si pomyslel, že za tak krátkou dobu to nebude nic neobvyklého. Přitom dnes už na Uniswapu i dalších decentralizovaných burzách něco zobchodoval každý druhý.

Co je interoperabilita

Interoperabilita je schopnost různých systémů vzájemně komunikovat, spolupracovat, sdílet data, poskytovat si služby a podobně. V oblasti kryptoměn můžou mít interoperabilní blockchainy a dApps obrovskou výhodu a může jít o velmi zajímavou disciplínu, ve které spolu vývojáři jednotlivých projektů a projekty samotné budou soupeřit – paradoxně proto, aby nakonec mohli lépe spolupracovat. Slovíčko interoperabilní může hypoteticky znamenat rozdíl mezi cenovou stagnací a prudkým růstem.

Cosmos vydal aktualizaci Stargate

Cosmos (ATOM) prochází důležitou aktualizací Stargate, která zahrnuje vysoce očekávaný komunikační (interoperabilní) protokol Inter-Blockchain neboli IBC. Existuje řada projektů, které byly v minulosti vytvořeny pomocí Cosmos SDK, včetně Binance Chain, Kava, Terra a Secret.

Update kromě interoperabilní IBC také přináší řadu dalších vylepšení výkonu. Patří mezi podpora pro formát serializace Protobuf, účinnější mechanismus pro streamování dat; State Sync, která umožňuje synchronizaci uzlů s blockchainem Cosmos za méně než 30 minut.. Automatické upgrady pro blockchainy postavené na SDK a vylepšené zabezpečení light klienta, které zlepšuje záruky připojení IBC. Cosmos také spustil pobídkový program bug bounty k prověření nedostatků a zajištění bezpečnosti.

Interoperabilní aplikace a DeFi

Nejdůležitější funkcí Stargate je IBC, vrstva interoperability pro blockchainy Cosmos. Protokol je jedním z klíčových prvků vize Cosmos, umožnit snadnou interoperabilitu mezi blockchainy Cosmos SDK a dalšími blockchainovými protokoly. IBC umožňuje přemostění tokenů a libovolných dat mezi všemi blockchainy, které podporuje, primárně těmi, které byly vytvořeny pomocí Cosmos SDK. Lze podporovat i další blockchainy

, které však vyžadují implementace případ od případu. Komunikační protokol je k dispozici na Cosmos SDK, což znamená, že je na každém týmu, jak implementaci zavede.

Brian Kerr, spoluzakladatel kryptoměny Kava, řekl, že projekt strávil „roky času vývojářů a miliony dolarů investováním do výstavby vlastních mostů, které dnes existují,“ zejména pro ekosystém Binance. Zajímavostí je, že ohledně kryptoměny KAVA postavené na Cosmosu uvedl, že je navržena jako obchod Apple, což umožňuje na jeho platformě stavět pouze prověřené projekty. „I když se díky tomu Kava stává jednou z nejdůvěryhodnějších platforem pro podniky, které hledají řešení DeFi, omezuje to rychlost, jakou mohou vývojáři nasadit kód a iterovat nápady.”

BNB

Binance coin (BNB) je aktuálně 3 nějvětší kryptoměnou dle tržní kapitalizace s cenou přes 250 dolarů za jednotku. Tato mince právě nyní zažívá bull run a může to být i právě DeFi hypem a vysokámi poplatky na ETH síti. Na BNB se toho již ve skutečnosti začalo dít mnoho a svědčí o tom fakt, že je zde v (Ce/)DeFi protokolech aktuálně uzamčeno 9,5 miliardy dolarů, což je téměř čtvrtina hodnoty uzamčené v DeFi na Ethereu. Od června 2020 se dolarová hodnota uzamčená na BNB zdesetinásobila. decentralizovaná burza PancakeSwap se navíc teprve nedávno stala prvním miliardovým projektem na blockchainu Binance smart chain (BSC) a již útočí na 2 miliardy.

Závěr

Cosmos je blockchain, na kterém mj. stojí ekosystém BNB. S novou interoperabilní funkcí v rámci celé aktualizace Stargate (“hvězdná brána”) „existují stovky řetězců Cosmos-SDK, které se budou moci spojit s IBC,” poznamenal Kerr. Zajímavostí je, že některé projekty fungující na Cosmos blockchainu mají větší kapitalizaci než samotná mince ATOM, zejména prudce rostoucí Binance coin..

 

YouTuber lituje, že utratil 37 BTC za dvě ojeté Hondy. Kdyby hodloval, dnes by měl asi 1,9 mil. USD

Největší správce aktiv na světě BlackRock se zajímá o Bitcoin; Další investice MicroStrategy a kanadské ETF: Příběhy týdne

Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *