Čtvrtek, 21 záříVítejte na hodlerském webu! ** KYTKA JE ZPĚT! **

Největší správce aktiv na světě BlackRock se zajímá o Bitcoin; Další investice MicroStrategy a kanadské ETF: Příběhy týdne

S rostoucí cenou se instituciální poptávka po Bitcoinu zatím nesnížila. MicroStrategy naopak hodlá přikoupit BTC za dalších 900 mil. dolarů. V Kanadě už mají dva Bitcoinové ETF fondy a největší správce aktiv na světě BlackRock potvrdil zájem (a možnou investici) o Bitcoin. Příběhy týdne jsou zprávy, které hýbou kryptosvětem a vyvolávají největší ohlasy v komunitě.

Největší správce aktiv na světě BlackRock se zajímá o Bitcoin

Vzhledem ke své finanční síle, velikosti a rozsahu svých finančních aktiv společnost BlackRock přezdívku „největší stínová banka na světě.“  BlackRock je největší správce finančních aktiv na světě. Ke konci roku 2020 evidoval objem spravovaných aktiv ve výši 8 680 miliard dolarů.

Generální ředitel největší světové společnosti pro správu aktiv BlackRock potvrdil, že se “dívají” na Bitcoin. „Začali jsme se tím trochu zabývat,” řekl Rick Rieder, ale odmítl uvést cílovou alokaci, kterou společnost má. Uvedl však, že diverzifikace portfolia v současné ekonomické realitě má smysl a že tradiční metody zajištění hotovosti nefungují. Z vyjádření ředitele pro správu aktiv BlackRock plyne, že již zřejmě nějak do Bitcoinu zapojeni jsou, byť dodal, že fondy mohou držet pouze bitcoinové futures vypořádané v hotovosti obchodované na komoditních burzách registrovaných u CFTC.”

Uvedl:

„Držíme mnohem více hotovosti, než jsme drželi historicky, protože úrokové sazby nefungují jako zajištění, diverzifikace do jiných aktiv má určitý smysl. Držení určité části toho, co držíte v hotovosti, ve věcech, jako je krypto, mi tedy dává nějaký smysl.”

MicroStrategy zvýší bitcoinový holding o 900 mil. $

Společnost MicroStrategy uvedla, že nabídne kvalifikovaným institucionálním investorům nabídku konvertibilních bankovek ve výši 600 milionů dolarů. Firma 17. února svůj záměr rozšířila o 50% na 900 milionů $. Plánuje přitom opět alokovat všechny získané prostředky do Bitcoinu, po uzavření nabídky 19. února 2021.

MicroStrategy již v loňském roce

použila podobnou strategii, když v takových bankovkách získala 650 milionů dolarů a koupila BTC. Poslední oznámení přišlo uprostřed nejnovějšího cenového maxima BTC nad 51 000 dolarů. Kromě samotného investování do BTC společnost navíc vedla bitcoinové vzdělávací programy pro korporace a zakladatel a CEO společnosti, Michael Saylor, vydal tyto edukace také pro retailové investory. Z MicroStrategy se tak v podstatě stává určitý neoficiální bitcoinový fond obchodovaný na burze v USA.

Průzkum provedený společností Gartner pak říká, že 5 % společností hodlá v letošním roce investovat do Bitcoinu (BTC) jako podnikového aktiva, přičemž dalších 11 % uvádí, že by tak mohlo učinit do roku 2024. Většina dotazovaných manažerů se přitom velmi  zajímá o to, co dělají ostatní a potřebuje také více informací od regulačních orgánů…

Druhý kanadský Bitcoin ETF na světě

Společnost Evolve Funds Group Inc získala regulační souhlas pro druhý severoamerický bitcoinový fond obchodovaný na burze (ETF). Nové aktivum se bude obchodovat pod tickerem „EBIT“ (v Kanadě) a „EBIT.U“ (jednotky denominované v amerických dolarech) a bude poskytovat přímou expozici v BTC. Fond společnosti Evolve Funds Group Inc. byl schválen komisí Ontario Securities Commission (OSC) a bude investovat do dlouhodobého držení Bitcoinu zakoupeného prostřednictvím Gemini NuSTAR LLC a dalších platforem.

„Investičním cílem fondu Evolve je poskytnout držitelům podílových jednotek expozici v denních cenových pohybech Bitcoinu v amerických dolarech a zároveň zaznamenat minimální chybu při sledování využitím výhod procesu vytváření a odkupu.“

Sui Chung, generální ředitel společnosti CF Benchmarks, dodal:

„Použitím regulované bitcoinové referenční sazby od CF Benchmarks sleduje ETF hodnotu Bitcoinu a protože jeho struktura umožňuje každodenní vytváření a odkup akcií ETF, investoři nejsou nuceni platit stoupající prémie na sekundárním trhu.”

Fond Evolve je druhým bitcoinovým ETF, který tento měsíc schválily kanadské regulační orgány pro cenné papíry. První souhlas získal minulý týden Purpose Bitcoin ETF a stal se tak prvním fyzicky vypořádaným ETF na BTC v severní Americe.

 

Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Pozor! Facebook je plný podvodníků – spamují a vydávají se za KryptoHodler a další legitimní krypto stránky

Verge zažívá katastrofu – veškeré transakce za posledních 200 dní vymazány během ohromující reorganizace blockchainu

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Coinbase

Registrací na Coinbase přes náš odkaz získáte zdarma 10 USD v bitcoinech po prvním nákupu kryptoměny.

VÍCE ZDE

Binance

Registrací na burze Binance přes náš odkaz získáte doživotní 10% slevu na obchodních poplatcích.

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *