Středa, 22 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

CEO MicroStrategy Michael J. Saylor vysvětlil, proč koupli Bitcoin za 425 milionů USD

Společnost MicroStrategy na začátku srpna oznámila, že přesouvá 500 000 000 $ do pokladničních rezerv z hotovosti, aby nejméně polovinu vložila do Bitcoinu. Aktuálně vlastní 38 250 BTC, jejihž celková pořizovací cena činí 425 milionů USD a není vyloučeno, že své nákupy ještě doplní.

MicroStrategy potvrzuje odvážnou strategii

Michael J. Saylor je pravděpodobně prvním CEO společnosti zalistované na burze Nasdaq, která se rozhodla nakoupit Bitcoin. Jak KryptoHodler

informoval 12. srpna, významná novinka pro BTC přišla od největší veřejně obchodované zpravodajské společnosti na světě. Akcie společnosti, které jsou nyní přirovnávány k bitcoinovým ETF, po oznámení nákupů kryptoměny vzrostly na ceně. – Konkrétně ze 123 $ na aktuálních cca 160 dolarů, a to od 11. 8. 2020, kdy kurz prudce poskočil v reakci na oznámení.

Prohlášení generálního ředitele MicroStrategy Michaela J. Saylora z roku 2013 bylo pro mnohé překvapením. Ukázalo se, že tehdy tweetnul: „Bitcoinové dny jsou sečteny. Zdá se, že je to jen otázka času, než ho postihne stejný osud jako online hazard.“ Sám však na svá slova zapomněl a až dosud, než mu to nyní někdo připomněl, vůbec netušil, že to kdy řekl. V rozhovoru s Pomplianem uvedl: Opravdu se stydím, že to říkám, ale nevěděl jsem, že jsem to tweetoval, až do dne, kdy jsem tweetoval, že jsem koupil bitcoin v hodnotě 250 milionů dolarů…”

Bitcoinový precedens

Ať už dříve hejtoval BTC nebo ne, nyní věří, že své strategické rozhodnutí dobře promyslel. To, co společnost MicroStrategy udělala, a fakt že přetrvává a podepisuje své odvážné rozhodnutí, napovídá, že svým krokem získala jméno, které si budeme pamatovat ještě dlouho. Stane se společností, kterou bude v následujících letech následovat stále více společností, nebo odstrašující příklad hazardu? To ukážou až následující roky a vývoj ceny i akceptace BTC.

Společnost MicroStrategy se doslova přihlásila k HODLu. Jak píše Sylvain Saurel ve svém blogu, HODL je nyní nejlepší způsob, jak lze používat Bitcoin. Podle něj by měl být upřednostňovaným úložištěm hodnoty pro jednotlivce, podniky a institucionální investory a dosáhnout tržní kapitalizace alespoň na úrovni zlata.

Dodává:

„To by představovalo nárůst ceny bitcoinu o téměř + 4 000 % ve srovnání se současnou cenou. Pro MicroStrategy by to také znamenalo, že její hotovostní rezerva ve výši 425 milionů USD by měla hodnotu více než 16 miliard USD.”

Závěr

Generální ředitel MicroStrategy uvedl, že „bitcoin není 10x lepší než zlato, je 100x, možná je 1000x lepší než zlato.“ Otázka k zamyšlení zní: Stane se Saylor legendou, nebo jeho tah vejde ve známost jako nejhorší manažerské rozhodnutí desetiletí? Tak co myslíte? Odvaha mu každopádně nechybí.

Propásli jste Uniswap? BlockFi nabízí registrační bonus 25 až 250 $, ale pouze do pátku!

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *