Čtvrtek, 25 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Historicky červené září: Bitcoin neprorazil 11 tisíc dolarů a lehce klesl (-5,5 %)

Bitcoin na přelomu srpna a září přešel do korekce, když z 12 tisíc dolarů klesl až na 10 000. Zde si krátce “poseděl” a vydal se otestovat 11tisícovku. Jeho první pokus o tuto úroveň však selhal. Během včerejšího dne propadl o 5,5 % a zatím se tak potvrzuje historicky červené září. Altcoiny to odnesly a následovaly krále dolů. V mnoha případech zaznamenaly propady o 10 až 20 %.

Tradičně červené září

Září bylo historicky nepříjemným měsícem pro cenu kryptoměn. Září si vysloužilo přívlastek červené. Ve skutečnosti je to historicky nejhorší měsíc dominantní kryptoměny. Bitcoin v září v průměru odepsal 7 procent své ceny. S ohledem na tento historický kontext není překvapením, že BTC je za tento měsíc v době přípravy článku asi o 11 procent dole.

V sevření supportu na 10K $ a rezistence okolo 11K na denním grafu BTC (zdroj: TradingView; Cointelegraph)

Posledí 3 roky nám přinášejí pozoruhodnou statistiku. V roce 2017 cena klesla zhruba o 11,8 %, v roce 2018 o 6,3 % a v roce 2019 o 17,7 %. Tradičně červené září tak jen za poslední 3 roky v průměru přineslo propad BTC o bezmála 12 %.

Propad o 5 procent

Netřeba brát příliš vážně tato krátkodobá červená čísla. Že je Bitcoin volatilní a jeho cena umí udělat prudký pohyb nahoru či dolů, to už dávno víme. K tomu docházelo vždy a nejspíš ještě dlouho bude. 5 procent v měřítku kryptomarketu není skoro nic a BTC již zaznamenal mnohem a mnohem větší pády. Pamtujete ještě na letošní březen, když Bitcoin v mžiku ztratil asi 50 %

své hodnoty a klesl na pouhých 3800 USD za jednu minci? Dnes jsme nad 10 tisíci dolarů, což je i vzhledem k situaci ve světě a ekonomickým vyhlídkám vlastně velmi dobrý výsledek.

Poněkud hůře jsou na tom altcoiny, které i přes pokles dominance BTC pod 60 % stále čekají na svou sezónu. Zatím je pokles podílu Bitcoinu na kryptotrhu spíše způsoben přísunem nových mincí, jako je například Polkadot, který se zatím usadil v první desítce. Během propadu Bitcoinu altcoiny ztrácejí výrazněji, v mnoha případech jdou ztráty do desítek procent. Obzvláště tvrdé poklesy pak zaznamenaly tokeny související s decentralizovanými financemi (DeFi), které korigovaly letošní prudké zhodnocení, často ve stovkách až tisících procent.

Závěr

Proč tedy i přes statisticky červené září a aktuální propady zůstat pozitivní? Nabízí se třeba postupující akceptace Bitcoinu jako uchovatele hodnoty, a to jak mezi drobnými investory, o kterých se tolik nepíše, tak i mezi institucemi. Zmínit můžeme třeba fakt, že investoři jako Paul Tudor Jones a MicroStrategy investují do BTC. Jsme svědky, jak se z Bitcoinu postupně stává mainstream ve světě zajištění proti inflaci, investic a finančních trhů. Hodleři tak mají o důvod více, proč je zbytečné panikařit.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *