Čtvrtek, 22 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Největší skandál hlavních bank! 2 000 000 000 000 špinavých dolarů v kauze praní peněz

Pět z největších bank na světě, včetně JPMorgan Chase, HSBC a Deutsche Bank, je zapojeno do obrovského nelegálního průšvihu. Skandál praní špinavých peněz v letech 1999 až 2017 dosahuje obludných rozměrů.

Kauza bank za 2 biliony dolarů

Pět největších bank na světě je zapojeno do údajného praní peněz. Podle uniklých souborů FinCEN, které byly získané od BuzzFeed News, umožnily zločincům dočista vyprat více než 2 biliony dolarů. Jde o peníze pocházející z drogových kartelů, organizovaného zločinu, ale i korupce. Zpráva uvádí:

„Obrovská hromada tajných vládních dokumentů poprvé odhaluje, jak obři západního bankovnictví přesouvají biliony dolarů v podezřelých transakcích, obohacují sebe i své akcionáře a zároveň usnadňují práci teroristům, kleptokratům a drogovým králům.

Soubory FinCEN – tisíce ‚zpráv o podezřelé činnosti‘ a další vládní dokumenty USA – nabízejí bezprecedentní pohled na globální finanční korupci, banky, které ji umožňují, a vládní agentury, které sledují její prosperitu. BuzzFeed News sdílí tyto zprávy s Mezinárodním konsorciem investigativních novinářů a více než 100 zpravodajskými organizacemi v 88 zemích.”

Zpráva dále hovoří o snadnosti, s jakou zločinci perou peníze prostřednictvím největších světových bank. Zisky ze smrtelných drogových válek, bohatství zpronevěřené z rozvojových zemí a těžce vydělané úspory ukradené v Ponziho schématu směly proudit do a z těchto finančních institucí, a to i přes varování od vlastních zaměstnanců bank.”

Obrovský skandál bank pro Bitcoin nic dobrého nepřinese

„Praní peněz je trestný čin, který umožňuje další trestné činy. Může urychlit hos podářskou nerovnost, odčerpat veřejné prostředky, podkopat demokracii a destabilizovat národy – a banky hrají klíčovou roli,”

pokračuje ve výkladu BuzzFeed News.

„Někteří z těchto lidí v těch ostrých bílých košilích v ostrých oblecích se živí tragédií lidí umírajících po celém světě,” řekl Martin Woods, bývalý vyšetřovatel podezřelých transakcí ve Wachovii. Banky přispěly k tomu, že se podezřelé platby šíří po celém světě a do nesčetných průmyslových odvětví, od mezinárodních sportů přes hollywoodskou zábavu a luxusní nemovitosti až po sushi restaurace Nobu…

Ke stíhání vysoce postavených bankéřů přitom obvykle nedochází a Trumpova administrativa ještě více ztížila osobní zodpovědnost vedoucích pracovníků. Často tak dochází na tzv. odložené dohody o stíhání, které zahrnují pokuty, ale žádné zatýkání na vysoké úrovni, které by umožnilo problémy skutečně řešit. Avšak i přes stíhání nebo pokutování za finanční pochybení, banky jako JPMorgan Chase , HSBC , Standard Chartered , Deutsche Bank a Bank of New York Mellon nadále převáděly peníze pro podezřelé zločince, podobně jako American Express, Citibank a další.

Závěr

Pokud si však myslíte, že je to dobré pro Bitcoin, „tak budete moc zklamaní,” uvedl Marco Santori, hlavní právník burzy Kraken. Stejně jako mnozí z nás si položil otázku, proč vlastně posíláme všechny své osobní údaje každé druhé platformě a online službě. Ukazuje se, že organizovaný zločin se stal neoddělitelným od takzvané legitimní ekonomiky. Pomůže skandál a únik nezveřejněných dokumentů něco změnit?

 

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *