Čtvrtek, 30 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Neskutečný airdrop v hodnotě až 711 tisíc dolarů ukázal, že je složité zesměšnit DeFi

Pokud jste se na Telegramu přidali do kanálu kryptoměny Meme (MEME) a vyplnili formulář Google, možná nyní vlastníte krypto v hodnotě stovek tisíc dolarů. Všechny účastníky totiž čekal airdrop tokenů, které nyní zaznamenávají prudký bull run.

Více než půlmilionový ($) airdrop

Že na nějaké ty airdropy a další nabídky zdarma moc nejste? No, tak tohle vám možná poněkud změní pohled na věc. Airdrop tokenů Meme z vás totiž mohl přes noc udělat vlastníka více než půl milionu dolarů. Stačilo přitom jen vyplnit formulář, vyčkat na svou chvíli a prodat během náhlého hypu.

Od začátku září dosáhly MEME tokeny více než 900% zhodnocení. Paradoxně navzdory tomu, že se jedná o kryptoměnu “pro srandu” propagující svůj víceméně zbytečný projekt prostřednictvím výstižného hesla „nekupujte MEME.“ Během posledních 24 hodin (v době přípravy článku) tento token vypumpoval z tísíce dolarů až lehce nad dva tisíce. K tomu došlo po zalistování na burze Poloniex.

Jelikož ti, kteří využili airdrop, obdrželi 355,55 MEME, bylo možné své darované tokeny prodat za neuvěřitelných 711,1 tisíc dolarů. V době přípravy článku je cena na 1300 dolarech, což stále účastníkům umožňuje zpeněžit airdrop za cca 462 tisíc dolarů, resp. 10,6 milionů korun.

Vtip poukazující na nesmyslnost DeFi hypu

Stejně pozoruhodný, jako zisk, který účastníkům přinesl airdrop tokenů Meme, je také jejich účel. Projekt je inspirovaný satirou ConsenSys ohledně bubliny výnosového zemědělství (DeFi Yield Farming). Pravděpodobný vzestup projektu začal, když vedoucí produktu DeFi společnosti ConsenSys, Jordan Lyall, vytvořil falešnou reklamu na generátor protokolu o zemědělství s názvem „The Degenerator.“ Sám nad pozdějším vývojem trochu nevěřícně kroutí hlavou.

„Před 11 dny se tým Meme narodil jen pár minut poté, co se můj degenerativní tweet vysmíval vývoji YOLO DeFi. Nyní: navzdory všemu očekávání a ironii je to vášnivá komunita experimentující s DeFi a uměním.🍍 Meme je zemědělský protokol NFT. LP Pool je živý!”

V reakci na bull run MEME spoluzakladatel EthHub Anthony Sassano (‘sassal0x’) přiznal, že sám patřil k těm, kteří obdrželi airdrop. 700 tisíc dolarů za pačesy nechytil a šanci si nechal utéct. Uvedl totiž, že to prodal hned první den, protože si myslel, že půjde jen o „náhodný token bez použití.”

Propásli jste Uniswap? BlockFi nabízí registrační bonus 25 až 250 $, ale pouze do pátku!

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *