Středa, 22 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Deutsche Bank: Kryptoměny nezničí hotovost! Dinosaurus zatím přežije

Deutsche Bank vydala zprávu, ve které tvrdí, že hotovost se nikdy v blízké budoucnosti nestane zastaralá. Nebude nahrazena i přes popularitu kryptoměn a digitálních měn.

Deutsche Bank na adresu krypta

Největší německá banka Deutsche Bank, se sídlem ve dvou mrakodrapech ve Frankfurtu nad Mohanem, se vyjádřila ke kryptu. Deutsche Bank tvrdí, že hotovost se v blízké budoucnosti nestane zastaralá. Kryptoměny a digitální měny podle ní nezrychlí konec éry hotovosti a tento „dinosauris přežije, prozatím.”

Uvádí:

„Hotovost pravděpodobně brzy nezmizí. V posledních deseti letech však probíhá skutečná revoluce v oblasti digitálních plateb. Hotovost ztrácí půdu pod nohama, jako způsob platby. Několik zemí nedávno odstranilo velké bankovky v hodnotě 100 USD nebo více a zavedlo zásady nahrazující tradiční platební metody digitálními řešeními.”

Krypto ne, udělají to banky!

Bitcoin ve skutečnosti nevznikl a svým zakladatelem nebyl prezentován jako něco, co má “zabít hotovost”. Tento nápad na zrušení hotovosti nepochází z kryptosvěta. Je to vize z říše centrálních bank a vlád, pro které je hotovost něco, co nemůžou 100% ovládat a kontrolovat. Stephen Poloz, guvernér Bank of Canada, v prosinci 2019 poznamenal, že hotovost je stále lepší než krypto.

Již dříve jsme psali o možných následcích boje s hotovostí, který je asi nejvíc patrný v Číně. S příchodem kryptoměn je stále více centrálních bank na kloněno emisi digitálních měn (CBDC

).

Minulý týden se centrální banka Kanady připojila k CB z Anglie, Švýcarska a některých dalších zemí. Centrální banky se spojily a vytvořily think tank CBDC, aby tuto problematiku řešily společně. Deutsche Bank nyní tvrdí, že kryptoměny nenahradí hotovost, ve skutečnosti mohou mít banky strach spíše spíše samy o sebe a svou roli v tvorbě peněz, která je díky kryptu více diskutovaná a možná i zpochybňovaná.

Závěr

Ačkoli Deutsche Bank nevidí konec hotovosti blízko, ještě to neznamená, že kryptoměny neuspějí. V očích kryptonadšenců je to spíš novodobý způsob online plateb, který se dá navíc využít v mnoha užitečných oblastech od FinTech až po tokenizaci namovitostí… Kryptoměny jsou primárně nástrojem plateb na internetu, byť se jimi dá platit i v některých obchodech, restauracích či kavárnách. Bitcoinem se dá levně poslat peníze prakticky po celém světě. Deutsche Bank se může mýlit, pokud vidí v kryptu jen něco, co má nahradit hotovost.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu, Twitteru a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále

Video | Kryptozprávy – Vítejte na úvodním videu! Představení kanálu a přehled krypto novinek

Zdroje:
https://www.dbresearch.com/
https://bitcoinist.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *