Pátek, 26 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Průzkum BIS: 80 % centrálních bank pracuje na spuštění digitální měny

Nedávný průzkum Banky pro mezinárodní zúčtování (BIS) přinesl pozurohodné zjištění. 80 % účastníků z řad centrálních bank prohlásilo, že v současné době pracují na vydání své vlastní “kryptoměny”.

80 % centrálních bank vyrábí CBDC

Průzkum byl zpracován společností BIS na konci roku 2019. Zůčastnilo se  66 centrálních bank z celého světa, z toho 21 z vyspělých ekonomik a 45 centrálních bank rozvíjejících se tržních ekonomik (EME).

Výsledky studie ukazují, že 80 % účastníků již nyní je v procesu vytváření vlastní digitální měny centrální banky (CBDC). Z toho 40 % již přikročilo k experimentům a 10 % již má testovací pilotní projekty. Zpráva BIS uvádí, že centrální banky rozvíjejících se ekonomik (EME) mají silnější motivaci:

„EME mají obecně silnější motivaci než vyspělé ekonomiky, aby pracovaly na univerzálních CBDC (které mohou fungovat jako náhrada nebo doplněk bankovek). Účinnost tuzemských plateb, bezpečnost plateb a finanční začlenění byly v tomto ohledu pro EME v průměru považovány za velmi důležité. Pro vyspělé ekonomiky je jako jediná motivace, která je označena za velmi důležitou, bezpečnost plateb.“

CB už na tom pracují

Dnes je patrná nová životní etapa kryptoměn. Bitcoin rozpoutal kryptoměnovou revoluci a nic už zdá se nezastaví rozjetý vlak. Facebook loni všechny vytrhl z letargie a nyní jsme stále svědky masivního příchodu institucí do kryptosvěta. A nemyslíme tím pouze investory, ale také rozvoj korporátních a bankovních digitálních měn.

CBDC připravují např. centrální banky pro Británii, eurozónu, Japonsko, Švédsko, Švýcarsko, atd… Někdy to v nás vyvolává obavy z důsledků případného zrušení hotovosti.

Závěr

Dosud jsme si nebyli vědomi toho, kolik centrálních bak již nastupuje na digitální nástupiště a snaží se zprovoznit svůj vlastní vlak. Věděli jsme, že na tom usilovně pracuje Čína a další se pomalu přidávají, ale 80 %? To je pořádná novinka! Bezpečnost plateb nám však připadá jako zástupný a těžko srozumitelný důvod. Současné bankovní transakce nemají zásadní problém s bezpečností. Jako další možný důvod se nabízí strach bank, že jim ujede vlak a moderní, rychlé a “supercool” krypto je obere o práci.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu, Twitteru a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále

Bitcoin block time mírně klesl. Během prvních 14 dní 2020 se vytěžilo 2175 bloků průměrnou rychlostí 9,27 minut (updatováno)

Zdroje:
https://www.bis.org/
https://cryptopotato.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *