Čtvrtek, 18 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

44 # | Rozvoj digitálních měn centrálních bank pokračuje! A další novinky: SPPN

Máme tady sobotní souhrn posledních novinek (SPPN), neboli zprávy týdne. Týden po týdnu pro vás chystáme souhrn, kde si během chvilky projdeme vše, co se od vydání posledního dílu událo v kryptosvětě, na marketu, v kryptoměnové komunitě i mimo ni. Hlavní zpráva: Rozvoj CBDC pokračuje.

Již 44. souhrn novinek ze světa kryptoměn na webu Kryptohodler.cz právě začíná, tentokrát SPPN vychází mimořádně jako pěkně naložený dvojdíl.

Obsah článku:

Rozvoj CBDC pokračuje

Mezinárodní měnový fond tlačí 189 členských zemí k přechodu do digitálního věku!

Mezinárodní měnový fond prostřednictvím nové vedoucí – ekonomky jménem Kristalina Georgieva, uvedl přechod do digitálního věku vč. digitálních měn jako svou hlavní prioritu (více).

Průzkum BIS: 80 % centrálních bank pracuje na spuštění digitální měny

Nedávný průzkum Banky pro mezinárodní zúčtování (BIS) přinesl pozurohodné zjištění. 80 % účastníků z řad centrálních bank prohlásilo, že v současné době pracují na vydání CBDC (více).

Kryptomarket

Je 10 mil. $ / BTC přehnaně radikalní odhad ceny? Blockstream CEO Adam Back si to nemyslí

Šéf startupu Blockstream Adam Back si nemyslí, že je 10 milionů dolarů za jednotku BTC nedosažitelná cena. Zní to možná šíleně, ale to byl dříve 1 $ či 10 tisíc dolarů také (více)…

Bitcoin SV (BSV) dál šíleně roste! Už 95 % za méně než 24 hodin!

Dnes je situace na kryptomarketu velmi pozitivní. Platí to pro Bitcoin, který konečně vystoupil z downtrendu. Největším překvapením však je BSV (více).

Bitcoin Cash (BCH) a Bitcoin SV (BSV) soupeří o převahu! Momentálně vede opět BCH

Kryptoměny Bitcoin Cash (BCH) a Bitcoin SV (BSV) se po prudkém růstu BCH dostaly na téměř stejnou cenu (cca 330 $) a kapitalizaci. Nyní spolu soupeří o to, kdo bude první (více).

Ethereum Classic se dostalo do první desítky kryptoměn po zběsilém 150% růstu

Ethereum Classic (ETC) od začátku roku stouplo na ceně o více než 150 %! Probojovalo se dokonce do první desítky dle tržní kapitalizace (více).

V sobotu začně rok kovové krysy – Co udělá čínský nový rok s kryptomarketem

Co nás čeká v roce 2020? Čínský nový rok přichází, oslavy vypuknou v sobotu. Přinese rok kovové krysy prosperitu i na kryptomarket? Z krátkodobého hlediska ne (více).

Týdeníky

HODL | 40 vizí – jak vidí rok 2020 experti a co se rozhodně vyplatí sledovat kromě krypta

Tak schválně, co byste řekli kamarádovi, kdyby se vás zeptal, o čem kromě kryptoměn se v roce 2020 vyplatí vědět? Zajímalo by vás, jak to vidí experti? Tak právě pro vás tu máme rovnou 40 vizí a názorů a to už je pořádná nálož materiálu (více).

Facebookovinky #4 | Bitcoin roste, Wright a BSV +100 %, Blockchain, HDP Číny zpomaluje, CBDC ECB, ještě jednou!

Bitcoin SV udělal 100% růst po zprávě Craiga Wrighta na soc. sítích. „Neříkej už Blockchain!” Sranda musí být a navíc si zde můžete přečíst veškeré zprávy za posledních 7 dní, o kterých jsme informovali pouze na našem Facebooku (více).

HODL | Historie Bitcoinu – Časová osa vzniku a dosavadního života nejvýznamnější kryptoměny

Historie Bitcoinu je bouřlivá od svého založení, až do dnešních dní. V dnešním díle týdeníku si připomeneme nejvýznamnější události, vrcholy a pády i jak to celé začalo a jaké známe předchůdce BTC (více).

Facebookovinky #5 | Hodleři jsou legendy!

I v tomto díle Facebookovinek si společně projdeme nějaké novinky, zajímavosti a vtípky. Tentokrát tu máme něco z Ruska, WIN7 už není bezpečný, Wright blafoval a klíče nemá, těžba BTC je multimiliardový byznys. Hodleři jsou legendy (více).

Zprávy

Kryptozprávy | Zpěvák Akon zakládá kryptoměsto! Výročí konce Bitconnectu. Miliarda $ v BTC v pohybu. Hodlonaut vs. Wright a další zprávy

Zpěvák R&B, textař a hudební producent Akon zakládá kryptoměsto. Youtube dále banuje kryptoměnový youtubery. Šťastný Bitconnect RIP day! Velryba přesunula miliardu dolarů – nebyl to Wright! Wright vs. Hodlonaut – kauza se přesouvá do Norska (více).

Kryptozprávy | Starbucks, Maduro, CME futures, UK regulátor, čínský blockchain, ekonomická nerovnost roste

Starbucks může použít krypto ke správě svých karet. Prezident Venezuely Maduro oznámil Petro kasíno. CME deriváty BTC za 1. týden zdvojnásobily objemy. Daňový úřad UK bude sledovat kryptotransakce. Čína má národní blockchainovou službu. Ekonomická nerovnost ve světě stále roste (více

).

Kryptoměny

Studenti analytické firmy se učí detekovat podvody s kryptoměnami

Kryptoanalytická firma začala poskytovat školení a nástroje potřebné k vyšetřování podvodů souvisejících s kryptoměnami. Studenti se naučí vyšetřovat krádeže kryptoměn (více).

Iota získává obrovského partnera – německý nadnárodní poskytovatel podnikového softwaru

Kryptoměna Iota má dalšího významného partnera. Tentokrát se rozhodl integrovat její technologii i kryptoměnu Miota německý gigant v poskytování softwaru Software AG (více).

Co je to HODL, kdo je hodler, jak začít hodlovat a proč Bitcoin?

Ptáte se, co je to vlastně HODL, je to nějaký překlep, nebo jak je to? Kdo je vlastně hodler, co znamená hodlovat a jak to souvisí s kryptoměnou Bitcoin (více).

Cardano – v polovině února se chystá hard fork, blíží se podpora peněženky Ledger (Daedalus) a stakování

Blíží se hard fork, oficiální peněženka Daedalus bude podporovat hardwarovou peněženku Ledger a těšit se můžeme na stakování mincí, které do spuštění mainnetu probíhá na testnetu (více).

Bitcoin Cash (BCH) by mohl mít 12,5% daň z těžby – a to již v květnu!

Objevil se návrh, že by těžaři BCH mohli začít platit 12,5 % ze svých těžebních odměn jako daň , která se následně použije na rozvoj (více).

Politika

V Indii se nic nového nestalo, stále čekáme na rozhodnutí soudu, zda byl zásah CB proti kryptoměnám v pořádku

Vyrojily se zprávy, že se v Indii rozhodli nezakázat kryptoměny, nebo že CB vysvětlila, proč omezila kryptoměny. Stále proto čekáme, jak dopadne případ vedený proti CB, která se svévolně rozhodla blokovat kryptoměny (více).

Blockchain

Středomořský olivový gigant využije blockchain IBM k boji proti potravinovým podvodům

Velký středomořský výrobce použije Food Trust Network od IBM. Bude s ním sledovat svůj extra panenský olivový olej Terra Delyssa dodávaný do celého světa (více).

Během prvních 14 dní 2020 se vytěžilo 2175 bloků průměrnou rychlostí 9,27 minut 

Blíží se halving a pozornost mnoha z nás se ubírá směrem k těžařům. V prvních 14 dnech ledna 2020 se těží jako o závod. Bitcoin block time proto v lednu mírně klesl (více).

Burzy

Coinbase má v držení téměř 1 000 000 bitcoinů – decentralizace?

Když jde o hodl (držení) kryptoměn, platí zásada, že kdo nemá privátní klíč, nemá ani krypto. Od držení většího množství Bitcoinu na burze odrazují svorně prakticky všechny weby o kryptoměnách. Přesto (více).

Podvody a scamy

Česká policie vyšetřuje bitcoinový podvod „kryptofox.net.“ Škoda přesáhla 5 milionů korun

Kriminalisté krajského ředitelství hlavního města Prahy vyšetřují podvod s bitcoiny. Policie pátrá po pachatelích a hledá další poškozené podvodné stránky kryptofox.net (více).

Komunita

CZ/SK Kryptokomunita je malá a musíme držet při sobě!

CZ/SK komunita na tom stále není tak dobře, jak by mohla. Mohli bychom držet víc pohromadě a zahodit nepřátelství. Nemusíme spolu vždy souhlasit, každému se může líbit jiná kryptoměna, nebo třeba jiný způsob využití Bitcoinu, ale je nás pořád jen hrstka, nemusíme mezi sebou ještě navíc bojovat (více).

Co nám můžou napovědět svíčky na grafu?

Na webu Kryptomagazin.cz nedávno vyšel článek na toto téma. Co se týče svíček, už i jedna taková svíce nám toho může hodně říct (více).

Závěr

Rozvoj digitálních měn centrálních bank je odpovědí na úspěch Bitcoinu. Banky se snaží udržet tempo a využít digitalizaci ve svůj prospěch. Tato etapa kryptoměn teprve začíná a budeme nadále sledovat, jaký vývoj a změny přinese.

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu, Twitteru a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále

Burza Binance právě přidala podporu Kč! V korunách lze nyní nakupovat krypto při platbě VISA kartou

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *