Středa, 24 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

HODL | 40 vizí – jak vidí rok 2020 experti a co se rozhodně vyplatí sledovat kromě krypta

Tak schválně, co byste řekli kamarádovi, kdyby se vás zeptal, o čem kromě kryptoměn se v roce 2020 vyplatí vědět? Zajímalo by vás, jak to vidí experti? Tak právě pro vás tu máme rovnou 40 vizí a názorů a to už je pořádná nálož materiálu. Kdo ví, třeba vás to inspiruje k něčemu většímu. Hezkou neděli a vítejte při čtení týdeníku HODL!

Obsah článku:

Jak to vidí experti

Ali – Baba a 40 loupežníků? Kdepak! Kryptosvět a 40 odborníků. Bez dalšího zdržování se pojďme podívat na pořádnou nálož žhavých tipů a názorů. Co experti odpovídají na otázku, co hodlají kromě kryptoměn sledovat v roce 2020?

Paolo Ardoino, technický ředitel společnosti Bitfinex

Trávím své dny ponořený v kryptu a vývoji, takže nemám příliš času sledovat to mnoho dalších témat! Kromě tohoto prostoru mám zájem také o kvantové výpočty, informatiku a umělou inteligenci. Také miluji heavy metalovou hudbu.

Adam Back, generální ředitel společnosti Blockstream

Kvantové výpočty se pravděpodobně nestanou praktickým bezpečnostním problémem po celá desetiletí, pokud se fyzikální a technické výzvy v praxi ukážou jako řešitelné, což je dnes otevřená otázka výzkumu. Odborníci odhadují, že kvantový počítač bude potřebovat 1 milion qubitů, aby vytvořil realistické bezpečnostní obavy, což je mnohem větší počet qubits kvůli potřebě použít redundanci chyb korigujících chyby a také k dosažení dlouhodobé koherence. Ještě zbývá zjistit, zda se praktické kvantové počítače stanou během našich životů předmětem obav o bezpečnost. Bitcoin se však často používá k dlouhodobému ukládání hodnot, takže se jedná o otázku, na kterou se lidé oprávněně ptají. Jak ukazuje návrh Schnorr signature soft forku, bitcoin je podpisový agilní a jsou zde podpisové algoritmy, jako jsou Lamportové podpisy, které jsou kvantově zabezpečené, takže pokud se quantum stane aktivní hrozbou, může být zavedeno nové schéma podpisu.

Marc P. Bernegger, fintech investor ve společnosti Crypto Finance

Fintech obecně, vesmírná těžba a exponenciální technologie. Líbí se mi být na začátku nových technologických cyklů.

Sebastian Borget, spoluzakladatel a vedoucí provozu v The Sandbox

Web3, esporty, AI (umělá inteligence) a gamifikace jsou technologicky související prostory, na které se dívám s velkým zájmem a kde je naše mateřská společnost Animoca Brands již hluboce zapojena – se svými společnostmi, jako je akcelerátor AI Zeroth, a dceřinou společností v oblasti zdraví a fitness OliveX. OliveX se nedávno dostal na seznam Google Play Best of 2019, což je událost, ve které Google vybere nejlepší z více než 2,8 milionu mobilních aplikací pro Android dostupných na Google Play.

Paul Brody, Blockchainový ředitel ve společnosti Ernst & Young

Věřím, že nejdůležitějším problémem, kterému čelíme jako společnost, je obrovský dopad Baumolovy nemoci nákladů. Inflace může být nízká, ale ve skutečnosti mnoho věcí nejdůležitějších pro dlouhodobé štěstí lidí jdou nahoru nejrychleji. Je příjemné, že chytré telefony jsou levné. Je děsivé, kolik stojí péče o děti a zdravotní péče. Pocit, že nejdůležitější věci v životě jsou neuvěřitelně drahé, může mít obrovský vliv.

Jednou z velkých záhad je pro mě to, proč si výroba s technologiemi vedla dobře, zatímco služby jako zdravotní péče, poradenství a vzdělávání dokázaly dosáhnout tak málo, pokud jde o produktivitu. Přínosy pro společnost z použití technologie, jako je strojové učení nebo blockchain, k ohnutí těchto nákladových křivek zpět správným směrem, budou obrovské.

Benedikt Bünz, spoluzakladatel společnosti Findora

Jednou z největších výzev, kterým lidstvo v současnosti čelí, je změna klimatu! A jako nové odvětví, které chce zlepšit svět, se musíme ujistit, že jej zároveň nezničíme. I když si myslím, že Bitcoin je krásný nápad a protokol, doufám, že proof-of-work zmizí a bude nahrazen energeticky šetrnějšími alternativami! Existují řešení, jako je proof-of-stake a proof-of-space – a jako společenství musíme udělat správné rozhodnutí a nechat proof-of-work zemřít.

Virginia Cram-Martosová, generální ředitelka Triangularity

Kromě krypta mám spoustu zájmů. Ty zahrnují:

Specifické technologie: AI, kvantové výpočty, IoT, 5G a TVWS a další inovativní využití, 3D tisk.

Obecnější témata v oblasti ICT a technologií zahrnující elektronický obchod, ICT4D, technologie a projekty cirkulární ekonomiky, otevřené inženýrství, inženýrství pro vývoj, kompozitní a jiné materiálové technologie, technologie obnovitelných zdrojů energie a agrotechniku. Atd.

Alejandro De La Torre, viceprezident společnosti Poolin

Jako provozovatel těžebního poolu Poolin sleduji mnoho různých odvětví, která hrají důležitou roli v těžbě krypta. Sleduji globální poptávku a nabídku energie, vývoj uhelné, větrné, vodní a solární energie v klíčových regionech a výrobu čipů. Tato témata hrají rozhodující roli při zakládání těžebních farem a při předpovídání výroby těžebních zařízení.

John deVadoss, vedoucí vývoje v Neo

Měnová politika je téma, které velmi pečlivě sleduji, protože má přímý a okamžitý dopad na kryptosektor.

Měnová politika centrální banky v současné době znehodnocuje fiat měny a narušuje kupní sílu. Jak tento trend pokračuje, muži i ženy na ulici budou agresivně hledat alternativy – např. kryptoměny.

A za druhé, v reakci na nedávný citát nové hlavy Evropské centrální banky: „Měli bychom být šťastnější, že máme práci, než z ochrany svých úspor.“ – Člověk na ulici nechce žít věčně ve službě od výplaty k výplatě; chce být schopen odložit něco stranou, když plánuje budoucnost svých dětí. Jelikož centrální banky pokračují ve svých politikách sociálního inženýrství, posílí úlohu kryptoměn jako uchovatele hodnoty.

Daniel Diemers, vedoucí blockchainu v PwC

Pevně ​​věřím v jedinečnost a vzestup exponenciálních technologií – nejen ve financích, ale napříč všemi průmyslovými odvětvími. Podrobně sleduji, co se děje v umělé inteligenci a kvantové technologii. Také trochu používám virtuální realitu, ale stále doufám v širší adopci. Ale pak znovu, všechny věci, které se dějí okolo blockchainu, jsou tak vzrušující, že je vlastně těžké současně hlouběji nahlédnout do jiných vznikajících technologií. Ti, kteří to skutečně dokážou a učiní to smysluplným a strategičtějším způsobem, budou v blízké budoucnosti vyhledávanými odborníky.

Denelle Dixonová, CEO nadace Stellar Development Foundation

Před SDF jsem byla COO Mozilly a vedla jsem neustálý organizační boj o neutralitu sítě a globální úsilí zajistit, aby lidé mohli kontrolovat jejich osobní údaje. Pořád jsem velkým obhájcem ochrany osobních údajů a tyto záležitosti pečlivě sleduji. Bylo povzbudivé vidět, že došlo k významnému posunu v tom, co lidé, stejně jako zákonodárci, akceptují od velkých technologických společností a mobilních operátorů.

Adam Ficsor, generální ředitel peněženky Wasabi

Abych byl upřímný, nemám život mimo bitcoin. Možná jednou…

Joshua Frank, generální ředitel společnosti TIE

Je snadné nechat se ovládnou kryptem a ignorovat další vývoj mimo digitální aktiva. Během dospívání jsem několik let žil v Hongkongu. Velmi pozorně sleduji protesty a reakce čínské vlády. Sleduji také nepořádek, jakým je politika ve Spojených státech.

Mati Greenspan, zakladatel kvantové ekonomiky

Existuje několik sektorů, kde máme pocit, že v současné době existuje nekonečný potenciál pro růst. Investoři by měli věnovat zvýšenou pozornost pokroku v oblasti biotechnologií a stejně tak konopnému průmyslu, který ve Spojených státech rychle získává trakci. Avšak tam, kde nyní cítíme největší potenciál pro návrat, je obnovitelná energie. Svět se rychle přesouvá z fosilních paliv do čistších zdrojů energie. V příštím desetiletí se plánuje masivní přechod a investoři by měli být schopni vydělávat.

Arthur Hayes, generální ředitel BitMEX

Četl jsem hodně sci-fi. Série, kterou jsem loni četl, byla „The Hyperion Cantos“ od Dana Simmonse.

Helen Haiová, ředitelka Nadace Binance Charity Foundation

Můžete mluvit o kvantovém computingu, politice, GAFA atd.

Globální ekonomický růst.

Behaviorální věda nové generace.

Ivan on Tech, vlivný youtuber

Mám rád nemovitosti a sleduji trhy v Evropě a USA. Protože jsem fanouškem tvrdých aktiv, miluji peněžní tok a dlouhodobé zhodnocování nemovitostí.

Sasha Ivanov, zakladatel a generální ředitel společnosti Waves

Myslím si, že decentralizace může být nástrojem budoucího sociálního rozvoje, takže se opravdu zajímám o vznikající sociální dynamiku založenou na myšlenkách WEB3 – technických protokolech, podporujících a definujících sociální interakce. V jednom jsem si jistý, v tomto roce uvidíme další projekty zaměřené na blockchainové hlasování.

Christoph Iwaniez, finanční ředitel Bitwaly

I když sportuji, mám v uších relevantní podcasty o digitalizaci, fintech a blockchainu.

John Jefferies, CFA ve společnosti CipherTrace

Kybernetická bezpečnost a šifrování. Získávání a přeměna plastů z oceánu na palivo, pyrolýza [Pokročilé zpracování odpadu].

Tal Kol, spoluzakladatel Orbs

Sleduji VR a hraní her, konkrétně Oculus Quest a WebVR a PlayStation. Jsem blázen do hry Naughty Dog, čekám na The Last of Us 2. Také sleduji vývoj využití deklarativních paradigmat, jako je React a React Native, a udržuji si puls na světové makroekonomii.

Sanja Konová, viceprezidentka pro globální partnerství v Utrustu

Ráda držím prst na pulzu napříč různými průmyslovými odvětvími, od módy a nemovitostí až po hraní a hazardní hry.

Jedná se o skutečně vzrušující odvětví, která v posledních letech zaznamenala obrovský růst, a nebude trvat dlouho, dokud neuvidíme v těchto odvětvích hrát hlavní úlohu kryptoměnové platby.

Jsem také opravdu vášnivá z hlediska rozmanitosti, pokud jde o dovednosti, zázemí a pohlaví (gender) v odvětví elektronického obchodu, blockchainu a finančního sektoru a věřím, že vedoucí mají povinnost jít příkladem.

Jonathan Levin, spoluzakladatel a šéf bezpečnosti v Chainalysis

Sleduji herní průmysl. Dnes je to obrovský sousední trh s kryptoměnami. S digitálním nedostatkem a celosvětovou sítí hráčů propojených hrou a komunitou trávím více času tím, že se kolem toho soustředím. Na Vánoce však nekupuji žádné herní konzole. Tyto dny skončily.

Alex Mashinsky, generální ředitel Celsia

Jako přistěhovalec, který se vypracoval z ničeho, sleduji rozhovory o tom, kdo si může vzít kus místa v „americkém snu,” protože si vlastně nejsem jistý, jak je to pro Američany relevantní. Viděl jsem, jak finanční instituce snižují své již propastné sazby, z nichž jejich vkladatelé získávají úroky a jak negativní úrokové sazby mohou brzy ovlivnit nás všechny. Samozřejmě sleduji volby – existují zajímaví kandidáti, kteří hovoří o věcech, jako jsou bankovní fúze, vzdělávání a jak rovnoměrněji rozložit bohatství.

Nicholas Merten, zakladatel kanálu YouTube DataDash

Vždy rád objevuji nové trendy. Tři témata, která mě velmi zajímají, jsou:

  1. Další výzkum v oblasti léčivého používání psychedelik, jako je ayahuasca, houby a MDMA.
  2. Globální politika centrální banky a její dopad na akciové / měnové trhy v roce 2020.
  3. Vznikající zdroje energie, jako jsou fúzní reaktory, vylepšené štěpné reaktory a sluneční energie.

Diogo Monica, spoluzakladatel a prezident Anchorage

Krypto dělá internet bezpečnějším: Bitcoin slouží jako největší odměna za chybu na světě a řídí novou vlnu technologických inovací napříč oblastmi osobní bezpečnosti s rostoucí popularitou autentizace na základě klíče; soukromí s přijetím nástrojů, jako jsou zero-knowledge proofs, které omezují potřebu vystavit citlivá data; a distribuované systémy, které udržují kontrolu nad uživatelskými daty v rukou samotných uživatelů.

Niklas Nikolajsen, předseda a zakladatel společnosti Bitcoin Suisse AG

Mám mnoho zájmů. V roce 2019 jsme měli s manželkou identické dvojčata, takže rodina hraje v mém životě velkou roli. Vždy jsem se také zajímal o světovou historii i měnovou historii a jsem amatérským studentem těchto oborů a také sběratelem historických obrazů, artefaktů a mincí. I nadále se zajímám o softwarovou architekturu a kryptografii, která byla koneckonců mým zázemím a živobytím před krypto financema. Mým hlavním zájmem však zůstává zájem mé společnosti, zaměřené na kryptoměnové finance a kryptoaktiva.

Kim Nilsson, výzkumník Blockchain ve společnosti WizSec

Snažím se sledovat obecná technologická témata a politiku, ale je to upřímně depresivní. Čelíme několika hrozbám pro civilizaci, jak ji známe, ale zatímco věda a technologie by mohly pomoci, do značné míry je tomu bráněno ve prospěch úmyslné ignorance a radikalizované ideologie. I když byl původně považován za zlatý věk pro lidstvo, věk informací byl zvrácen do věku dezinformací. Bitcoin to neopravuje.

Zac Prince, generální ředitel společnosti BlockFi

Trávím spoustu času u na tradičních trzích zkoumající technologie a investice do nemovitostí na soukromých a veřejných trzích. Pokud víte, kde hledat, není nedostatek zajímavých příležitostí!

Phillip Sandner, vedoucí frankfurtského školního blockchainového centra

Zejména mě zajímá téma „tokenizace“ všech druhů aktiv a práv. V lednu 2020 vstoupí v platnost Lichtenštejnský blockchainový zákon, čímž se tokenizace stane dosažitelná. Obzvláště vzrušující je tokenizace peněžních toků, což se děje u strojů, automobilů nebo dokonce senzorů. Je doprovázeno dalším tématem, které považuji za velmi fascinující: digitální euro na blockchainu; nebo obecněji: tradiční měny na bázi blockchainu. To může být v „povolené síti“ nebo ve veřejné síti ethereum. Fungují a umožňují zcela nové obchodní modely, například v oblasti průmyslu 4.0, budoucí mobility, logistiky, dodavatelského řetězce. Cílem je umožnit věcem (IoT), aby se přímo účastnily platebních transakcí, protože jsou připojeny k síti blockchain. Zejména pokud se tedy mohou věci účastnit platebních transakcí v eurech, bude to pro uvedené oblasti velmi vzrušující.

Robert Schwertner, Influencer

Existuje ještě něco kromě krypta? Žert! Jsem vášnivý hokejista a rozhodně jsem závislý na šachu, zejména bleskové rychlé hry na mém smartphonu (chess.com robby2000, kdo mě chce vyzvat?). Kromě toho rád čtu, ale já jsem jeden z těch lidí, kteří věří, že když si stáhnou knihu, už je přečtená. Není. A rád jezdím na lyžích (pěšky nahoru) v rakouských Alpách.

Danny Scott, generální ředitel společnosti CoinCorner

Hlavní pro mě je Brexit, protože má přímý dopad na naši společnost – v případě potřeby nás může donutit otevřít kanceláře v jiných jurisdikcích po celém světě. Upřímnou odpovědí na toto je, že nikdo opravdu neví, jak se Brexit odehraje, takže musíme být připraveni jednat, jakmile se to stane.

Lex Sokolin, co-vedoucí globálního fintech ve společnosti ConsenSys

Sleduji makro vývoj změny přístupu k finančním produktům a snažím se pochopit, co to znamená pro blockchainové aplikace. Nepůsobíme ve vakuu, ale na dynamickém trhu, kde jsou výroba, distribuce a hodnotový řetězec finančních služeb propojeny a dále ovlivněny politikou a společností.

To, jak lidé kupují investice a bankovní účty, mimo krypto, se zásadně mění. Například, pokud potřebujete koupit aspirin na bolest hlavy, nemusíte chodit do obchodu Aspirin. Jdete do supermarketu nebo do lékárny, která má v nabídce tisíce produktů. Podobně dnešní sociální a elektronické platformy nabízejí svým klientům tisíce funkcí. Odběratelé Amazon Prime dostanou příští den zásilku plenek a hraček a katalog filmů, které si můžete zdarma prohlížet. Uživatelé WeChat mohou textovat, nakupovat, přesouvat peníze a investovat ze stejné telefonní aplikace. Ve světě pozorovacích platforem – ať už jsou poháněny společností Google, Facebook, YouTube nebo jinou, je spotřebitelský záměr klíčový. Finanční produkty jsou pouhé funkce, které žijí uvnitř tohoto panoptika.

Stejně jako společnost Walmart Inc. vám může prodat jak značkovou, tak generickou verzi Aspirinu nebo značku toaletního papíru Charmin a obecnou domácí značku, měla by vám být schopna prodat obecný finanční produkt. Předpovídám, že se rychle dostáváme do věku finančních generik. Tyto produkty, které nejsou špičkovými verzemi Goldman Sachs a Apple Inc., se spojují a nabízejí kreditní kartu.

Jedná se spíše o ekvivalent chytrých smartphonů značky Foxconn, vytvořených na základě poznatků z iPhone. Jakmile bude instalatérství financí odhaleno a transparentní, z velké části prostřednictvím agregace dat a infrastruktury založené na blockchainu se rozšíří levná generická řešení. Náklady na výrobu finančních aktiv budou drasticky sníženy tokenizací a bariéra přístupu k finančním aktivům se zruší.

Ulli Spankowski, digitální šéf v Boerse Stuttgart

Kromě tématu krypta shledávám technická témata týkající se DLT a digitálních aktiv za velmi zajímavá – stejně jako průmyslová řešení pro blockchain, pro prediktivní analýzu dat a umělou inteligenci.

Alexandra Tinsmanová, předsedkyně nadace NEM

Některé problémy v tomto odvětví jsou také problémy širší společnosti. Jak lidé získají své informace a mohou jim věřit? Kolik transparentnosti by měla veřejnost požadovat od svých institucí a jak mohou přiměřeně absorbovat složité problémy? Pomohou řešení vyvinutá v kryptoprůmyslu vyřešit tyto větší problémy? Mnoho z nás doufá a může z těchto možností čerpat motivaci. Zapojení tolika velkých technologických společností do krypta signálizuje zralost, která přichází do tohoto odvětví. Budoucnost otevírá potenciální propojení mezi blockchainem a jejich dalšími projekty, jako jsou velká data, AI, autonomní zařízení, cloudové služby a energie. Tyto společnosti utratí za výzkum a vývoj 10 nebo 20 miliard dolarů ročně a nyní si blockchain zabírá část těchto výdajů.

John Todaro, ředitel TradeBlock

V roce 2020 se budou konat různé významné události mimo krypto, včetně prezidentských voleb v USA, globální nestability s protesty v Hongkongu, Francii, Latinské Americe a dalších geografických oblastech. Kromě toho pečlivě sleduji tradiční finanční trhy, protože bychom mohli zaznamenat recesi v roce 2020 nebo 2021. Také pozorně sleduji sazby, protože globální centrální banky pokračují na cestě rekordně nízkých úrokových sazeb.

Vladimir Tomko, spoluzakladatel, generální ředitel a producent her v Blockchain Cuties Universe

Kromě krypta sleduji vývoj na běžných herních trzích – mobilní, konzolové a PC; fintech a smartphonech, jakož i pokrok v oblasti streamování služeb (Apple TV, Netflix, Amazon Prime Video, Hulu atd.). Také pečlivě sleduji, co se děje v prostoru sociálních sítí.

Erik Voorhees, generální ředitel společnosti Shapeshift

Soukromý vesmírný průmysl! Je to jediný průmyslový fenomén, který upoutal mou pozornost od bitcoinu v roce 2011. Myslím si, že je nesmírně důležité, aby se soukromý podnik ujal vedení ve vesmíru a prokázal převahu trhů a soukromého kapitálu nad byrokracií a národní politikou.

Whale Alert

Snažím se sledovat mnoho různých témat, ale ta témata o používání technologií a jejich dopadu na společnost mě nejvíce zajímají. Například aktuálním aktuálním tématem je použití elektronických hlasovacích zařízení. Myslím, že je to dobrý příklad potřeby hledět dále než jen technologické inovace a zvážit kombinaci technických a netechnických řešení.

Alexander Zaidelson, generální ředitel společnosti Beam

Snažím se sledovat obecná technologická témata a také globální politiku. Vývoj ve větším světě mimo kryptokomunitu musí ovlivnit náš průmysl mnoha způsoby.

Závěr

Uf! To bylo skutečně vyčerpávající. Vyslechli jste si názory mnoha odborníků, což vás jistě inspirovalo, o tom nepochybujeme! Témata, které všichni dnešní experti nadnesli, se krásně doplňují. Každý to nejdůležitější vidí mírně jinde a ve většině případů je to velmi zajímavé. Bylo trochu zvláštní vidět, jak složitě někteří hledají slova a témata, která by neskončila – krypto. Ale když se to podaří, může to přinést nové pohledy a nové možnosti.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále?

43 # | Rekapitulace 2019, McAfee zrazuje Bitcoin, Kč na Binance, Čína pod kontrolou, GRAM vs. SEC: SPPN

Zdroj:
https://cointelegraph.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *