Pondělí, 24 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

43 # | Rekapitulace 2019, McAfee zrazuje Bitcoin, Kč na Binance, Čína pod kontrolou, GRAM vs. SEC: SPPN

Máme tady sobotní souhrn posledních novinek (SPPN), neboli zprávy týdne. Zde si projdeme, co se od vydání posledního dílu událo v kryptosvětě, na marketu, v kryptoměnové komunitě i mimo ni. Chcete vědět, jaká jsou nejaktuálnější témata a o čem se nejvíc mluví?

Hezký sobotní večer! Máme tady druhou sobotu v novém desetiletí a také další díl přehledu novinek a zpráv. Mimo kryptosvět se nejvíc mluví o možné válce USA s Iránem poté, co Spojené státy tento stát napadly a vypálenou raketou zabily iránského generála Kásima Sulejmáního. Nabízí se otázka: Je normální někoho jen tak zabít bez soudu či možnosti obhajoby? Ale pojďme už na dnešní kryptonovinky:

Souhrn novinek ze světa kryptoměn

Nejprve si všechny zprávy shrneme a následně ke každé přidáme pár slov. Každý odkaz a nadpis je klikatelný a dovede vás přímo na samostatný článek, kde si můžete o dané zprávě přečíst více informací.

Kryptomarket

Týdeníky

Svět

Burzy a platformy

Komunita

Odpočinek

Finance

Kryptomarket

Opět začněme tím, že se v krátkosti podíváme na market. V tuto chvíli je cena jednotky Bicoinu 8 147 dolarů. V českých korunách je to 185 116 Kč a naše čtenáře ze Slovenska bude zajímat i cena v eurech – 7 326 euro / BTC. Bitcoinová dominance zatím opět přestala růst a nyní mírně klesla – na 69 %. Co se týče altcoinů, zdá se, že propad oproti Bitcoinu se alespoň prozatím ve většině případů zastavil a některé začínají opatrně růst.

Bitcoin – možný průlom střednědobého downtrendu

Několik indícií naznačuje možný obrat střednědobého trendu a tím i možnou změnu z downtrendu na uptrend. Když se podíváme na graf, vidíme, že medvědům dochází síla a sestup se začal zpomalovat.Již v úterý jsme poukázali na možný růst a skutečně jsme se velmi rychle dočkali otestování horní lajny sestupného kanálu. Prozatím jsme však stále uvnitř a nyní se zřejmě dočkáme druhého pokusu.

Týdeníky

HODL | Rekapitulace největších událostí roku 2019

Rok 2019 skončil. Během něj se však v kryptosvětě mnoho stalo. Řada velkých novinek nás posunula dál a rozdávala karty, které mění situaci. O tom byl poslední díl týdeníku HODL. Některé věci se do článku samozřejmě nevešly. I proto zde máme souhrny SPPN, kde se zpětně můžete na to nejzajímavější podívat, aniž byste museli číst každý článek, což by bylo časově náročné i za měsíc, natož za rok.

Facebookovinky #3 | Irán chce muslimské krypto, atd.

Máme rádi humor a v tomto týdeníku je vždy k dispozici vydatná porce. Jsou to zároveň zprávy, které jsou často velmi zajímavé, ale nejsou příliš obsáhlé a nevydají na celý článek. Jednou takovou bylo prohlášení prezidenta Iránu, že muslimský svět potřebuje vlastní kryptoměnu. Zajímavé je, že tato zpráva předcházela vojenskému útoku USA na Irán, při kterém došlo i k úmrtím.

Svět

Čína a přísnější regulace – Lidé pod kontrolou!

Poněkud neradostná zpráva přišla z Číny. Je veřejným tajemstvím, že s lidskými právy to v této krásné zemi není bůhví co. Nové regulace pak pravděpodobně povedou k ještě větším zásahům do soukromí.

Burzy a platformy

Burza Binance právě přidala podporu Kč!

Skvělá zpráva přišla z čínské kryptoburzy. Ta potěšila všechny české zákazníky tím, že začala při nákupu kryptoměn Visa kartou přijímat koruny (Kč). Možností je samozřejmě víc a některé jsou co se týče poplatků i výhodnější. Přesto je však tato možnost příjemnou a velmi povzbuzující novinkou a my doufáme, že se další světové burzy budou inspirovat.

Telegram tokeny neintegruje do své sociální platformy!

V tomto článku jsme si stručně shrnuli vývoj a aktuální stádium tokenů GRAM. Jde o blockchinový projekt sociální platformy Telegram, která na něj od investorů získala 1,7 miliard dolarů. Komise pro cenné papíry a burzy SEC to však považuje za neregistrovanou nabídku cenných papírů. Její zásah vedl k odkladu spuštění na duben 2020.

Komunita

John McAfee bere zpět svou sázku a kritizuje Bitcoin

Nikoho asi nepřekvapí, že John bral svou sázku s humorem. Nevyčítali bychom mu, že ji vzal zpět. Horší je, že prokázal nedůvěryhodnost svých slov o Bitcoinu a vše označil za marketing. Nyní už tedy podle něj Bitcoin není budoucnost, ale potká ho stejný osud, jako potkal první model osobního automobilu určeného pro širokou veřejnost, který světu ukázal výhody pásové výroby.

TOP 13 událostí nové dekády – Charles Hoskinson (Cardano)

Co nás čeká v novém desetiletí slovy Charlese Hoskinsona – zakladatele Cardana.

Odpočinek

Život je změna! To jediné se nemění…

Jeden z nejpovedenějších článků v naší doplňkové rubrice Bohatství. Možná se nám svět okolo nás může zdát neměnný, ale pravda je, že časem se změní.

Finance

Odkud se berou peníze a kdo je ve skutečnosti ovládá

Vznik peněz je spojen s dluhem, proto světové zadlužení tak šíleně roste. Když se začnete zabývat otázkou, odkud se berou peníze, uvědomíte si, že se v zásadě jedná o důmyslný strojek, který vyrábí dluh a tiskne ho na papír.

Závěr

Naše týdenní kryptozprávy a novinky jsou u konce. Ačkoli jsou novinky z kryptosvěta vždy zajímavé a měli jsme tu pár zpráv s dlouhodobým vlivem na kryptosvět, jedna zpráva to vše tento týden zastínila. Svět se díky náhlému raketovému útoku USA na Irán začíná opět obávat možnosti světové války. Zaznamenali jsme prudký nárůst vyhledávání tohoto hesla na internetu a radost z toho pochopitelně nemáme.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále?

Facebookovinky #3 | Irán chce muslimské krypto, Binance chce 180 fiat měn, novoroční předsevzetí, sranda musí být, USA regulace

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *