Čtvrtek, 22 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Trnitá cesta ke spuštění Tonu – Telegram tokeny neintegruje do své sociální platformy!

Jak daleko je Telegram od spuštění svých tokenů GRAM v síti TON? Blockchainový projekt má datum spuštění, ale ještě ho čeká trnitá cesta, zejména díky SEC.

  • SEC je Federální komise pro kontrolu cenných papírů a burz Spojených států amerických. V letošním roce se mimochodem chce podle svého novoročního vyjádření ještě více zaměřit na kryptoměny.

Telegram získal 1,7 miliardy dolarů

TON je zkratka pro Telegram Open Network (otevřená síť). ICO kryptoměny GRAM od Telegramu proběhlo v roce 2018. Částka, kterou v něm sociální platforma vybrala, se blíží 2 miliardám dolarů. Jednalo se o privátní prodej pro akreditované a instituciální investory.

Podle dohody měly být tokeny spuštěny do konce října 2019. Vzhledem k velkému tlaku regulátora se však předání tokenů investorům a zahájení celého blockchainového projektu významně odsunulo.

Investoři odsouhlasili odklad spuštění a související náklady s ním ve výši 80 milionů USD. Datum zahájení bylo přesunuto na duben 2020. I přes regulační nesnáze se tak GRAM může stát jednou z prvních privátních kryptoměn.

SEC považuje ICO GRAM za cenné papíry

Největší problém pro Telegram, který brání ve spuštění tokenů, je komise SEC, která je považuje za cenné papíry. To by však znamenalo, že celá ta téměř dvoumiliardová “sranda” je neregistrovaným prodejem cenných papírů. Společnost to popírá a stále věří ve spuštění.

SEC

již postavila Telegram před soud, kde mimo jiné požaduje, aby předložili podrobností o tom, jak byly použity prostředky získané během ICO. Telegram to odmítl a proto nyní regulační úřad žádá o soudní příkaz k získání přístupu k finančním účtům společnosti.

Tip: HODL | Co je Howeyův test a jaký je jeho dopad na kryptoměny?

Další zajímavosti o Tonu od Telegramu

Ačkoli se kryptosvět více soustředil na Libru od Facebooku, Telegram by nakonec mohl být i přes problémy s regulátorem první. GRAM má působit jako prostředek směny mezi uživateli v ekosystému TON. Telegram se nyní snaží udržet dojem, že se nejedná od security tokeny (cenné papíry), ale naopak o utility tokeny, které fungují v rámci dané sítě.

Tomu odpovídá následující vyjádření platformy:

„GRAMy nejsou investičním produktem a neměl by být očekáván žádný budoucí zisk nebo zisk z nákupu, prodeje či držení Gramů.“

Ještě zajímavější však je, že se Telegram navzdory očekávání investorů rozhodl nezačlenit svou kryptopeněženku do do své aplikace pro zasílání zpráv, jak to bylo dříve navrženo. Z toho také plyne, že tokeny GRAM nebudou okamžitě po zahájení k dispozici v populární aplikaci Telegram Messaging.

Závěr

Zajímavostí pak také je, že Telegram slibuje, že jeho síť TON bude decentralizovaná a nebude ji mít pod kontrolou. Společnost již má hotovou peněženku, ale upozorňuje, že nabídky tokenů GRAM na internetu jsou podvodné! Sociální platforma momentálně bojuje s americkou komisí SEC u soudu a věří ve spuštění v dubnu. O dalším vývoji vás budeme informovat.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále?

TOP 13 událostí nové dekády – předpovídá Charles Hoskinson (Cardano)

Zdroj:
https://bravenewcoin.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *