Pondělí, 24 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoin na začátku roku roste – otestoval 8K $ a ve hře je průlom střednědobého downtrendu

Momentálně se situace na grafu Bitcoinu zdá být až neobvykle jasná. V tuto chvíli cena Bitcoinu narazila na rezistenci v úrovni 8 tisíc dolarů a hraje se o průraz půlročního downtrendu.

Otevírá se nám cesta ven z downtrendu?

Pojďme si nejprve krátce shrnout aktuální situaci na trhu s Bitcoinem. Na grafu všichni pouhým okem vidíme jasný trendový kanál. Je sestupný a BTC se v něm drží již od poloviny roku 2019. Za tu dobu jsme obě pomyslné trendline (supportní i rezistentní) opakovaně otestovali.

Teď však několik indícií naznačuje možný obrat střednědobého trendu a tím i možnou změnu z downtrendu na uptrend. Když se podíváme na graf, vidíme, že medvědům dochází síla a sestup se začal zpomalovat. Otestování 8 tisícovky, byť zatím neúspěšné, jen potvrzuje, že se nám to dole začíná trochu víc kulatit a dynamika se zpomaluje.

Reverzní RHR

Další indícií je fungující formace reverzní RHR (rameno – hlava – rameno), známá také jako Head & shoulders (H&S). Jedná se o obratovou formaci a byť řada analytiků poukazuje na nespolehlivost tohoto patternu, ignorovat ho nemůžeme.

I tato formace je vidět pouhým okem na dlouhodobém grafu, což v mých očích zvyšuje její význam. Vidíme ji velmi jasně na aktuálním dně půlročního sestupu. Co je RHR jsem mimochodem o něco podrobněji vysvětlil v tomto článku.

Opravdu očekávat prolomení downtrendu?

Některé indície to naznačují a po půlročním sestupu tu máme skutečně reálnou možnost, že downtrend naráží na své dno. Jak ale víte, žádná analýza není stoprocentní. Zajímavé je, jak je ten downtrend krásně viditelný a pravidelný. Situace se díky tomu jeví velmi přehledně.

Případný průraz nahoru, který by graf dostal ven z kanálu, bychom již mohli považovat za potvrzení, že se trend mění.

Závěr

Během ledna si Bitcoin nejprve vytvořil své (dosavadní) letošní minimum. 3 ledna klesl k úrovni okolo 6 900 USD, čímž zároveň vytvořil druhé rameno reverzní formace RHR. Následoval růst, který nás dovedl k otestování 8K $. Nyní to vypadá, že se dynamika pádu zpomaluje a v kombinaci s ostatními indikátory je ve hře náznak možného prolomení střednědobého downtrendu, který trvá již asi půl roku. Další vývoj ukáže, zda se trend skutečně už láme, nebo si na to ještě počkáme a půjdeme otestovat 6K $.

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále?

Co by přineslo zrušení hotovostních plateb? Boj proti hotovosti a souvislost s kryptoměnou

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *