Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Je 10 mil. $ / BTC přehnaně radikalní odhad ceny? Blockstream CEO Adam Back si to nemyslí

Šéf startupu Blockstream Adam Back si nemyslí, že je 10 milionů dolarů za jednotku BTC nedosažitelná cena. Zní to možná šíleně, ale to byl dříve 1 $ či 10 tisíc dolarů také…

Adam Back ohledně ceny BTC

Spoluzakladatel a hlavní postava bitcoinové společnosti Blockstream Adam Back věří Bitcoinu. Říká, že 10 milionů dolarů za BTC není tak šílená představa, jak by se mohlo zdát.

Zní to šíleně, ale Back věří, že je to skutečně možné. Jak? Velkou roli sehraje inflace USD. Bitcoin by se však podle něj nejdřív musel rozšířit jako měna.

Zpět do roku 2009

Již v roce 2009 o této možnosti uvažoval bitcoinový vývojář Hal Finney. To je velmi zajímavé, když uvážíme, že v té době neměl Bitcoin skoro žádnou hodnotu. Adam Back analyzuje myšlenkový experiment Finneyho, který uvažoval, jak vysoko může stoupnout cena BTC:

„Jako zábavný myšlenkový experiment si představte, že Bitcoin je úspěšný a stává se dominantním platebním systémem používaným na celém světě. Pak by se celková hodnota měny měla rovnat celkové hodnotě celého bohatství na světě.

Aktuální odhady celkového celosvětového bohatství domácností, které jsem našel, se pohybují od 100 bilionů do 300 bilionů dolarů. S 20 miliony mincí to dává každé minci hodnotu asi 10 milionů dolarů.“

10 milionů dolarů za Bitcoin!

Jak už bylo řečeno, odhad je založen na možnosti, že Bitcoin převezme roli peněz. Tomu však dnes nevěří ani část samotné bitcoinové komunity. Přesto to nelze ani vyloučit. Predikce se narozdíl od jiných neopírá se o grafy či fundamenty.

Adam Back dodává:

“Je to blíž, než to zní, jako součást cesty hyperbitcoinizace. Inflace v USD roste, např. za pomoci Moderní monetární teorie zdůvodňující vysokou inflaci. Takže 1 dolar bude mít hodnotu řekněme 10 centů za dekádu nebo dvě měnového šílenství, pak 10 mil. $ / BTC je 1mil. / BTC $ v dnešních penězích.

A Bitcoin za 100 000 $ nevypadá tak zdáleně, vzhledem k tomu, že jsme již několikrát překročili hranici 10 000 $, když málokdo očekával dokonce i 1 $ o několik let zpět a 10 000 $ se zdálo šílené.“

Závěr

Může to znít jako ten nejbláznivější odhad ceny Bitcoinu. 10 milionů dolarů za jednotku BTC se dnes jeví velmi nepravděpodobně. Šéf společnosti Blockstream Adam Back věří, že možné to je. Dočkáme se podle vás jednou takto vysoké hodnoty BTC, nebo je to celé jen další bláznivá predikce?

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále?

HODL | 40 vizí – jak vidí rok 2020 experti a co se rozhodně vyplatí sledovat kromě krypta

Zdroj:
https://dailyhodl.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

1 Comment

  • Ne eee

    Adam Back není obeznámen s ekonomií oběhu peněz. Počet jednotek měny potřebné k pokrytí nákupů v ekonomice za rok (rozuměj HDP) se rovná HDP/rychlost oběhu peněz.
    Při současné rychlosti oběhu peněz 8-15 (průměr za svět 10, ať se to líp počítá) by na pokrytí světové potřeby peněz bylo nutné při současných cca 18M BTC a HDP 85 bilionů dolarů stačilo, aby BTC měl cenu 85B / 10 / 18 000 000 = 472 222$ za jednotku.
    A TO MLUVÍME O SITUACI, KDY BY BTC BYL JEDINOU PENĚŽNÍ JEDNOTKOU NA SVĚTĚ!!!
    BTC za deset mega nebude nikdy! Ledaže by dolar ztratil 99,9% hodnoty, pak by to šlo…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *