Sobota, 24 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

V sobotu začně rok kovové krysy – Co udělá čínský nový rok s kryptomarketem

Co nás čeká v roce 2020? Čínský nový rok přichází, oslavy vypuknou v sobotu. Přinese rok kovové krysy prosperitu i na kryptomarket? Z krátkodobého hlediska ne.

Čínský nový rok

Musím se přiznat, že před vstupem do kryptokomunity jsem tyto věci příliš nesledoval. Možná to máte stejně a ptáte se, co má čínský nový rok společného s kryptomarketem. Upřímně řečeno se ptám úplně stejně, ale něco mě stejně k tomuto tématu opět přitáhlo, ostatně stejně jako vás, když teď tohle čtete, že?

Když začal rok psa, všichni se smáli, že by to mělo být dobré pro dogecoin. Následovalo však překvapení, když se dogecoinu skutečně podařilo v tomto roce ukázat naprostou odolnost proti drtivému downtrendu, který převálcoval skoro vše ostatní. Dogecoin však oproti Bitcoinu dokázal v září 2018 zopakoval maximum ceny DOGE/BTC  z roku 2017.

Hodně lidí se smálo, když jsem spekuloval, že by rok psa skutečně mohl být pozitivním rokem pro Dogecoin. Tehdy se ukázalo, že to byla pravda.

Rok kovové krysy

Takže, pojďme si nyní opět nezávazně zaspekulovat. Co bude kovová krysa znamenat pro investory? Přesněji tím však tradiční čínská numerologie nemyslí jen myš či krysu, ale celý druh zvířat, u nás známý coby hlodavec.

Tato skupina si dělá zásoby a křečkuje oříšky a další výživné dobroty. Analogie je tedy jasná, mohl by to být rok střádání, tedy hodlerů. Rok nových začátků, budování, střádání a rozhodnutí, které ovlivní budoucnost. To proto, že čínský rok hlodavce otevírá nové dvanáctiletí. Tato skutečnost by mohla symbolizovat nové příležitosti a začátky dlohodobých vizí, plánů, projektů či investic.

Krysa je letos v kombinaci s prvkem kov – proto kovová krysa. Opět se tedy přidržím doslovné analogie a máme tu hned výsledek. Kov ve slovníku investora jednoznačně odpovídá zlatým a stříbrným mincím a slitkům. Co se týče kryptoměn, mohlo by to mít co dělat spíše s mincemi (coiny), jako je Bitcoin, Litecoin a Ethereum, než s tokeny či digitálnímí měnami centrálních bank.

Myslím, že zmíněné indície vedou k závěru, že se letos u mincí a kovů dočkáme buď velmi prudkých a krásných růstů, nebo naopak silných propadů a tedy velkých příležitostí k nákupu.

Krátkodobě půjdeme dolů

To by byl pohled na čínský nový rok kovové krysy pohledem čínské numerologie. Teď se však vraťme trochu na zem. Důvod, proč jsem hned v úvodu uvedl, že čínský nový rok z krátkodobého hlediska prosperitu nepřinese, jsou historická data.

čínský nový rok, pád, medvědi
Tabulka: Čínský nový rok je pro cenu BTC historicky medvědí událost.

Cena BTC během Čínského nového roku (CNY) v posledních 4 letech klesala. Minulost nám ukazuje, že z krátkodobého hlediska můžeme během víkendu čekat pád. Samozřejmě žádná statistika není nikdy neomylná. Nemám stroj na věštbu budoucnosti, ale nemůžeme na druhou stranu ignorovat data, která máme přímo před očima.

Závěr

Čínský nový rok se začne slavit v sobotu 25. ledna a oslavy skončí až v pondělí. Před touto událostí každoročně velká část asijského světa vybírá zisky, nakupuje dárky, utrácí a prodávají tak i kryptoměny. Pravděpodobně právě tato skutečnost způsobuje každoroční výplach v tomto období, periodicky se opakující v posledních nejméně 4 letech. V dlouhodobém měřítku by rok kovové krysy mohl přát novým začátkům, dlohodobým rozhodnutím i rozvoji a budování.

Je zde však trochu rozpor v tom, zda to bude rok růstu bohatství hodlerů, nebo spíše růstu nových příležitostí k nákupu, které zpravidla nejprve znamenají pád ceny. Skutečně jsou to vše jen spekulace založené na čínské numerologii dotažené do doslovnosti. Přesto si nemůžu pomoct, ale dávalo by mi dokonalý smysl, kdyby v roce 2020 vypukla globální ekonomická krize. Zamyslete se o různých souvislostech a dejte mi vědět, zda s vámi tato logika také koresponduje.

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu, Twitteru a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále?

Co je to HODL (hold?), kdo je hodler, jak začít hodlovat a proč Bitcoin? [2021]

Zdroj:
https://cryptopotato.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *