Pondělí, 24 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Cardano – v polovině února se chystá hard fork, blíží se podpora peněženky Ledger (Daedalus) a stakování

Máme tu krátký souhr novinek a plánovaných vylepšení od Cardana (ADA). Blíží se hard fork, oficiální peněženka Daedalus bude podporovat hardwarovou peněženku Ledger a těšit se můžeme na stakování mincí, které do spuštění mainnetu probíhá na testnetu.

Tip: Týdeník HODL | Co je Proof-of-Stake a proč je jako stvořený pro hodlery

Daedalus bude podporovat Ledger

V první řadě vás asi může zajímat, že se chystá podpora HW wallet Ledger pro Cardano. Integrace této hardwarové peněženky se softwarem peněženky Daedalus je téměř připravena k nasazení. Uvedl to Charles Hoskinson, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti IOHK, blockchainové firmy stojící za kryptoměnou Cardano (ADA).

Cardano (ADA) čeká update

Cardano je kryptoměna, která se řadí do tzv. třetí generace a momentálně drží pozici 11 největší kryptoměny dle tržní kapitalizace. Hoskinson v nedávném rozhovoru řekl, že očekává, že se mince dočká v polovině února hard forku. Co je hard fork a jaký je rozdíl mezi soft forkem jsme řešili v článku ZDE.

Hoskinson uvedl, že si je poměrně „dost jistý,“ že v polovině února bude implementován OBFT (Ouroboros Bizantine Fault-Tolerant Consensus Protocol). Implementace bude vyžadovat podporu sítě, tým proto jedná s burzami, aby vše proběhlo hladce.

Mainnet a stakování

Někteří uživatelé a hodleři Cardana se již stihli zapojit do testovací fáze stakování na testnetu. Nová testovací síť byla spuštěna minulý měsíc a během 24 hodin držitelé ADA vložili více než 5 miliard mincí (v té době asi 195 milionů dolarů).

Ti ostatní si budou muset počkat na mainnet. V tuto chvíli není úplně jisté, kdy bude dostupné stakování pro všechny na mainnetu, ale předpoklady se pohybují v řádu měsíců. Cardano je tedy možné normálně vlastnit a odesílat na peněženku Daedalus i na jiné, ale bude naprosto nutné si mainnet pohlídat, což ostatně platí u všech kryptoměn, které máte v portfoliu.

Pokud se bojíte, že zapomenete, nemůžeme vám slíbit, že za vás pohlídáme všechny vaše mince, ale některé z nejznámnějších (vč. Cardana) dlouhodobě sledujeme a budeme vás určitě včas informovat.

Závěr

Oficiální peněženka Cardana – Daedalus by měla být již brzy kompatibilní s HW peněženkou Ledger. Někteří uživatelé však již nyní Ledger či Trezor používají v kombinaci s jinou peněženkou, např. Trezor T a peněženku AdaLite Wallet. Sledujeme další vývoj před mainnetem i ohledně ohlášeného forku a budeme vás opět informovat o novinkách.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu, Twitteru a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále?

Co je to HODL (hold?), kdo je hodler, jak začít hodlovat a proč Bitcoin? [2021]

Zdroj:
https://cointelegraph.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *