Sobota, 24 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

V Indii se nic nového nestalo, stále čekáme na rozhodnutí soudu, zda byl zásah CB proti kryptoměnám v pořádku

Vyrojily se zprávy, že se v Indii rozhodli nezakázat kryptoměny, nebo že CB vysvětlila, proč omezila kryptoměny. Po bližším prozkoumání však Kryptohodler zjistil, že se žádné nové informace nevynořily. Stále proto čekáme na to, jak dopadne případ vedený proti CB, která se svévolně rozhodla blokovat kryptoměny.

V Indii se stále čeká na rozhodnutí

Vyrojilo se několik zpráv, ale ukázalo se, že jde jen o část textu z prohlášení Centrální banky, podaného mnohem dříve v roce 2019. Asi jediná nová informace je, že CB odmítá, že zakázala kryptoměny. Naopak říká, že pouze nařídila subjektům (bankám), které má na starost regulovat, aby neposkytovaly žádné služby osobám nebo subjektům, které mají co do činění s kryptoměnami (např. s nimi obchodují).

Indie přitom již dříve potvrdila, že v zemi není žádný zákon, který by zakazoval kryptoměny. Kryptohodler o tom informoval 20. 7. 2019 (článek můžete najít zde). Připomeňme, že ministr financí dostal od kolegy otázku, jestli vláda činí něco proti subjektům, které v zemi šíří kryptoměny.

Odpověď zněla ne, protože to není protizákonné. Už samotný fakt, že i samotní poslanci měli dojem, že zákaz v zemi platí, svědčí o tom, že indická CB svou politikou tento dojem činila opravdu silně. Když se ukázalo, že zákaz či omezení kryptoměn nebylo podloženo právoplatným zákonem, dostala se CB k soudu, kde má vysvětlit, proč takto činila.

Případ zatím příliš nepokročil a otázkou je i to, zda se nakonec vláda Indie nerozhodne zákaz přece jen uzákonit, jak se minulý rok spekulovalo.

Zákaz Bitcoinu

Podívejme se na věc ještě z jiného úhlu. Řekněme, že by v Indii platil zákaz obchodování Bitcoinu. Ve skutečnosti by se situace v zemi moc nelišila od toho, co dělala CB. Mnoho osobností kryptosvěta a dokonce i někteří významní světoví politici již připustili, že Bitcoin jako takový zakázat nelze. Jediné, co je v tomto směru možné, je právě omezit obchodování s Bitcoinem.

Když CB zakázala bankám a dalším regulovaným subjektům poskytovat v Indii bankovní účty a další služby kryptoburzám a dalším podobným subjektům, vlastně tím udělala téměř totéž, co by se stalo, kdyby vláda schválila zmiňovaný zákaz.

Závěr

Indická internetová a mobilní asociace (IAMAI) bojuje proti indické centrální bance, která omezila v Indii kryptoměny. Zatím stále není jisté, zda banka toto činila protizákonně, nebo Nejvyšší soud rozhodne, že konala v rámci svých kompetencí.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu, Twitteru a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále?

Cardano – v polovině února se chystá hard fork, blíží se podpora peněženky Ledger (Daedalus) a stakování

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *