Neděle, 25 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Mezinárodní měnový fond tlačí 189 členských zemí k přechodu do digitálního věku!

Mezinárodní měnový fond prostřednictvím nové vedoucí – ekonomky jménem Kristalina Georgieva, uvedl přechod do digitálního věku vč. digitálních měn jako svou hlavní prioritu.

Mezinárodní měnový fond podporuje digitalizaci ekonomiky

Již bývalá šéfka Christine Lagardeová směřovala Mezinárodní měnový fond (MMF) k podpoře digitalizace a nových technologií. Doslova vyzvala centrální banky k přijetí digitální měny. Nyní sedí v čele ECB (centrální banky EU), takže se možná brzy dočkáme změn tímto směrem.

Po Lagardeové převzala Mezinárodní měnový fond konomka Kristalina Georgievová. Ta hodlá navázat na práci své předchůdkyně a již postavila digitání měny na pozici s nejvyšší důležitostí. Pro rok 2020 by to měla být ve všech 189 členských státech hlavní priorita.

Ve své řeči Georgievová sdílí pracovní plán MMF pro rok 2020 a hovoří třeba o snižování úrokových sazeb, nebo o zrychlování vývoje v oblasti finančních technologií vč. digitálních měn. Tím však nemyslí kryptoměny, ale digitální měny centrálních bank (CBDC).

Fintech a digitální měny

Hlavní ekonomka MMF Gita Gopinath říká, že bude nějakou dobu trvat, než si digitální měny získají pevné opory v tradiční ekonomice. Uvedla, že digitální měny centrální banky a digitální formy peněz vydávané technologickými giganty mohou pomoci zlepšit pomalý, nákladný a zatěžující status quo přeshraničních plateb.

Dále zmiňuje výhody soukromých měn velkých fintech gigantů:

„Digitální měny vydané velkými technologickými firmami by nepochybně měly určité výhody v porovnání s fiatovými měnami. Široké nabídky, jako je čínská služba WeChat Pay, nabízejí bezproblémovou integraci více služeb na jedné platformě v kombinaci s levným a uživatelsky přívětivým platebním systémem.”

Závěr

Mezinárodní měnový fond tlačí 189 členských zemí k přechodu do digitálního věku. Nová šéfka Kristalina Georgievová představila pracovní plán pro rok 2020, kde figurují digitální měny jako hlavní priorita. Vzhledem k tomu, že bývalá šéfka MMF Christine Lagardeová řídí ECB, mohli bychom se brzy dočkat digitálního eura.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále?

Ethereum Classic se dostalo do první desítky kryptoměn po zběsilém 150% růstu

Zdroj:
https://dailyhodl.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *