
Mezinárodní měnový fond prostřednictvím nové vedoucí – ekonomky jménem Kristalina Georgieva, uvedl přechod do digitálního věku vč. digitálních měn jako svou hlavní prioritu.
Mezinárodní měnový fond podporuje digitalizaci ekonomiky
Již bývalá šéfka Christine Lagardeová směřovala Mezinárodní měnový fond (MMF) k podpoře digitalizace a nových technologií. Doslova vyzvala centrální banky k přijetí digitální měny. Nyní sedí v čele ECB (centrální banky EU), takže se možná brzy dočkáme změn tímto směrem.
Po Lagardeové převzala Mezinárodní měnový fond konomka Kristalina Georgievová. Ta hodlá navázat na práci své předchůdkyně a již postavila digitání měny na pozici s nejvyšší důležitostí. Pro rok 2020 by to měla být ve všech 189 členských státech hlavní priorita.
How is the #IMF going to use its wallet, brain, and heart to help promote a healthy global economy in the year 2020? Let me share some highlights of our work agenda in the months ahead. https://t.co/AaAA19AkGP pic.twitter.com/NkDVjGdWyo
— Kristalina Georgieva (@KGeorgieva) January 16, 2020
Ve své řeči Georgievová sdílí pracovní plán MMF pro rok 2020 a hovoří třeba o snižování úrokových sazeb, nebo o zrychlování vývoje v oblasti finančních technologií vč. digitálních měn. Tím však nemyslí kryptoměny, ale digitální měny centrálních bank (CBDC).
Fintech a digitální měny
Hlavní ekonomka MMF Gita Gopinath říká, že bude nějakou dobu trvat, než si digitální měny získají pevné opory v tradiční ekonomice. Uvedla, že digitální měny centrální banky a digitální formy peněz vydávané technologickými giganty mohou pomoci zlepšit pomalý, nákladný a zatěžující status quo přeshraničních plateb.
Dále zmiňuje výhody soukromých měn velkých fintech gigantů:
„Digitální měny vydané velkými technologickými firmami by nepochybně měly určité výhody v porovnání s fiatovými měnami. Široké nabídky, jako je čínská služba WeChat Pay, nabízejí bezproblémovou integraci více služeb na jedné platformě v kombinaci s levným a uživatelsky přívětivým platebním systémem.”
Závěr
Mezinárodní měnový fond tlačí 189 členských zemí k přechodu do digitálního věku. Nová šéfka Kristalina Georgievová představila pracovní plán pro rok 2020, kde figurují digitální měny jako hlavní priorita. Vzhledem k tomu, že bývalá šéfka MMF Christine Lagardeová řídí ECB, mohli bychom se brzy dočkat digitálního eura.
Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.
Co číst dále?
Ethereum Classic se dostalo do první desítky kryptoměn po zběsilém 150% růstu
Zdroj:
https://dailyhodl.com/