Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Kryptozprávy | Starbucks, Maduro, CME futures, UK regulátor, čínský blockchain, ekonomická nerovnost roste

Od vydání minulého dílu již uběhlo pár dní a opět tu máme nepravidelné kryptozpávy na Hodlerovi. Dnes vám přinášíme tyto události:

Starbucks může použít krypto ke správě svých karet

Americký kávový gigant Starbucks s více než 30 tisíci pobočkami po celém světě může použít ke správě svých předplacených karet kryptoměnu. Karty SBUX jsou něco jako předplatné na kávu, což u takto velké firmy vytváří více než 1,6miliardovou (USD) pohledávku vůči zákazníkům.

Je to trochu takový trik a společnost si tímto způsobem vlastně od zákazníků bezúročně půjčuje peníze. Starbuck to nemá ke kryptu daleko a vzhledem k regulačním překážkám a potřebě vypořádávat tyto úvěry v mnoha fiat měnách je možné i poměrně reálné, že použije krypto, ať už vlastní, nebo stávající.

Prezident Venezuely Maduro oznámil Petro kasíno

Nicolas Maduro, prezident Venezuely, oznámil otevření mezinárodního kryptokasína. Země je stále zmítána následky inflační a humanitární krize. Kasíno by mělo již brzy vzniknout v hotelu Humboldt v národním parku Ávila. Fungovat bude na státní kryptoměně Venezuely Petro (PTR), která bude financovat sektory veřejného zdraví a vzdělávání v zemi.

Otázkou je, jak moc finanční prostředky z jednoho Kasína pomůžou obyvatelům země, která nyní rapidně zaostává ve zdravotnictví, vzdělání a má řadu dalších problémů. Nicméně, každý posun k lepšímu se jistě počítá.

CME deriváty BTC za 1. týden zdvojnásobily objemy

Týden po spuštění bitcoinové deriváty od CME Group více než zdvojnásobily svůj objem obchodování. „K 17. lednu byl objem 122 smluv v hodnotě 610 BTC (5,27 milionu USD). Pro srovnání, v den 1. byl objem 55 kontraktů, nebo li 275 BTC (v současné době v hodnotě 2,37 milionu USD).”

Daňový úřad UK bude sledovat kryptotransakce

Vládní zakázka, kterou nabízí UK, naznačuje plán na rozsáhlé sledování kryptotransakcí. To bude zahrnovat nástroj, který daňovému úřadu Spojeného království umožní sledovat, identifikovat a deanonymizovat transakce provedené s bitcoiny, ethereem, XRP a dalšími špičkovými kryptoměnami. Nabízená cena je až 110 000 dolarů. Prodkut by měl umožňit „identifikovat a seskupit kryptoaktivní transakce do propojených transakcí a identifikovat ty, spojené s poskytovateli služeb spojených s kryptoaktivy.“ (Trochu to vypadá, že chtějí od hackerů vykoupit nástroj na dusting attack.)

Čína má národní blockchainovou službu

Hlavní poskytovatel služeb v oblasti bankovních karet v Číně – UnionPay, se sídlem v Šanghaji – rozvíjí národní blockchainovou službu. Masivní platební síť je údajně již připravena k nasazení technologie blockchain v nebývalém měřítku, ve druhé největší ekonomice světa. Mohla by spojovat 56 milionů obchodníků a obsluhovat prostřednictvím karet a mobilních plateb více než 130 milionů zákazníků ve 32 domácích městech a více než 1600 městech po celém světě.

Ekonomická nerovnost ve světě stále roste

Bohatí bohatnou, chudí chudnou a propast se zvětšuje. Počet miliardářů se za poslední dekádu zdvojnásobil. Pro zbytek a pro ty nejchudší to však znamená prohlubující se utrpení. Oběti tohoto globálního nastavení se nejvíce účtují tam, kde to chcete nejméně – na ženách a dětech v chudých zemích. Z automatizace, mechanizace a globalizace nejvíce těží hrstka miliardářů, bankéřů a nejbohatších, což je stav, který pomalu vede k novodobému otroctví a ke ztrátám na životech na místech, které někdy bereme jako podřadné a nedůležité, tedy “chudé krajiny někde daleko za oceánem.”

Závěr

V dnešních kryptozprávách jste se dozvěděli, že je tu reálná možnost, že Starbucks využije kryptoměnu. Venezuela se snaží bojovat s chudobou a dalšími problémy pomocí Petra, a to i díky novému kryptokasínu. CME bitcoinové deriváty za první týden zdvojnásobily své objemy a rostou. Britská vláda a daň. úřad nabízí tučnou výplatu za deanoymizaci a sledování kryptotransakcí. Čína má masivní národní blockchainovou síť od předního poskytovatele platebních karet a nechyběl ani pohled na globální ekonomické problémy spojené s nerovností a rostoucí propastí mezi bohatstvím a chudobou.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu, Twitteru a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále

CZ/SK Kryptokomunita je malá a musíme držet při sobě!

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *