Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Kryptozprávy | Zpěvák Akon zakládá kryptoměsto! Výročí konce Bitconnectu. Miliarda $ v BTC v pohybu. Hodlonaut vs. Wright a další zprávy

Na Hodlerovi nově vychází nepravidelné Kryptozprávy. Ve zprávách se dočtete množsví nejzajímavějších novinek během krátké chvilky. Dnes tu máme tyto události:

  • Zpěvák R&B, textař a hudební producent Akon zakládá kryptoměsto.
  • Youtube dále banuje kryptoměnový youtubery.
  • Šťastný Bitconnect RIP day!
  • Velryba přesunula miliardu dolarů – nebyl to Wright!
  • Wright vs. Hodlonaut – kauza se přesouvá do Norska.

Kryptoměsto Akon City

Senegalsko-americký umělec a blockchainový podnikatel zakládá futuristické kryptoměsto. Bude se rozvíjet  v pobřežní vesnici Mbodiène v západní Africe. Akon, který získal toto území darem od senegalského prezidenta, si tak splní svůj sen.

Kryptoměsto se bude rozvíjet na na 2 000 akrech (809 hektarech), které Akon obdržel od prezidenta Mackyho Salla. Součástí projektu je kryptoměna Akoin. Ta bude použita k podpoře podnikání a stimulaci kryptoekonomiky v 54 afrických zemích. Cílem digitální měny je také podpora řady finančních služeb, včetně převodů peněz a mikroúvěrů, otevírání kryptoměnových pracovních míst, obchodních škol a nezávislých služeb.

Youtube nadále banuje krypto youtubery

Podle nových informací stále není u konce banování videí kryptoměnových youtuberů. Na konci roku 2019 proběhla velká “čistka” youtube obsahu zaměřeného na krypto. Mnozí zahraniční, ale i domácí youtubeři hlásili smazání videí. Někteří pak obdrželi výstrahu, či jim byl dokonce úplně smazán celý kanál. Platforma pro sdílení videoobsahu Youtube následně oznámila, že se jednalo o chybu.

Přesto tu máme množství smazaných videí a velké škody, které to způsobilo některým tvůrcům, nebyly dosud odčiněny. Navíc blokování a banování zřejmě neskončilo. Minimálně jeden krypto youtuber včera oznámil, že dostal první strike a nemůže streamovat ani nahrávat videa.

Šťastný den výročí konce Bitconnectu (BCC)

Jeden z nejznámějších a nejrozšířenějších podvodů a pyramidových schémat v historii kryptosvěta má výročí zániku. Dnes jsou to přesně dva roky, co Bitconnect zřítil. Na svém vrcholu přitom token BitConnect (BCC) dosáhl téměř 600 USD. Nejslavnější scam však není bohužel poslední a po jeho zániku přišly další (OneCoin, PlusToken, atd.)

Nechť je Bitconnect všem nováčkům varováním, že žádný kouzelný prostředek na rychlé a snadné zisky neexistuje. Vždy je lepší investovat sám na ověřené burze, než naleťet podvodníkům ve vidině rychlého zbohatnutí. Bitconnect se za jediný den  propadl pod dolar a brzy byl vyřazen ze všech burz poté, co oznámil, že se uzavírá. V době expanze o něm bylo slyšet prakticky všude a navždy nám zenachal ponaučení, ale i vtipné videosestřihy z prezentací.

https://www.youtube.com/watch?v=cWQMSHMhnwQ

Bitcoin v hodnotě miliardy dolarů v pohybu

Bitcoinová velryba přesouvá obrovské množství BTC. Poplatek za převod 123,447 BTC byl extrémně nízký. Na převod miliardy dolarů stačilo pouhých 50 centů! Pravděpodobně transakci provedla burza Bitfinex. Mezitím na pozadí kauzy Wright vs. Kleiman začal sociální sítí kolovat falešný tweet aplikace Whalealert. Ne! Craig Wright skutečně žádnou takovou transakci zatím neudělal!

Falešný tweet aplikace Whalealert (zdroj: Telegram)

Faketoshi vs. Hodlonaut – sága pokračuje

Jistě si pamatujete příběh jedné z nejvýznamnějších postav kryptokomunity roku 2019. „We are Hodlonaut,” postavila se svého času kryptokomunita za svého člena. Stalo se tak poté, co na něj Craig Wright vypsal odměnu 55 000 dolarů v BSV – za odhalení identity poté, co o něm Hodlonaut prohlásil, že je podvodník.

Wright dosud neprokázal své autorství ani vlastnictví klíčů k milionu BTC, které měl vytěžit jako Satoshi Nakamoto. Komunita na útok na Hodlonauta reagovala masivní podporou. Stal se určitým symbolem svobody, svobody slova, nezávislosti Bitcoinu a jako takový ho nikdo nechtěl vidět na kolenou.

Hodlonaut dnes informoval, že soud v UK případ odmítl. Spor se tak nyní přesune do Norska, kde o něm bude konečně rozhodnuto. Wright mezitím nadále usiluje o prokázání, že je Satoshi, což mu věří opravdu jen málokdo. V probíhající kauze Kleiman se nyní čeká na rozhodující dokument a o dalším průběhu vás budeme informovat v samostatném článku.

Závěr

V dnešních kryptozprávách jste se dozvěděli, že Senegalsko-americký zpěvák Akon zakládá kryptoměsto. Připomenuli jsme si výročí konce nejslavnějšího scamu v dějinách krypta  – Bitconnect. Dozvěděli jste se, že kauza Wright vs. Hodlonaut byla anglickým soudem odmítnuta, i že Wright, přes falešné tweety, neprovedl žádnou transakci potvrzující jeho autorství Bitcoinu. Zjistili jsme, že Youtube pravděpodobně nadále banuje kryptoměnové youtubery a že někdo přesunul miliardu dolarů v BTC s poplatkem jen asi 50 centů.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále?

Česká policie vyšetřuje bitcoinový podvod „kryptofox.net.“ Škoda přesáhla 5 milionů korun

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *