Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Coinbase má v držení téměř 1 000 000 bitcoinů – decentralizace?

Coinbase má ze všech kryptoburz největší množství BTC ve svém držení. Toto množství navíc dle údajů Longhash neustále roste a již brzy přesáhne milion bitcoinů.

Milion BTC v držení Coinbase

Když jde o hodl (držení) kryptoměn, platí zásada, že kdo nemá privátní klíč, nemá ani krypto. Od držení většího množství Bitcoinu na burze odrazují svorně prakticky všechny weby o kryptoměnách. Přesto jsou kryptoburzy největšími hodlery na světě a koncentrace mincí a tokenů nadále roste.

Dle nedávno zveřejněných dat Longhash by mohlo množství držených BTC burzy Coinbase překročit milion mincí v únoru 2020. Longhash k tomuto číslu dospěl podrobnou analýzou studených (offline) peněženek. Původně ani nešlo o množství mincí, ale o ověření objemů obchodování, které jsou často zkreslovány.

držení coinbase

Longhash přiložil tento graf, kde je zřetelně vidět velmi stabilní růst množství držených bitcoinů burzou Coinbase v minulém roce. To si lze vysvětlit asi jen pravidelným přísunem kapitálu od instituciálních investorů, kteří se tolik nezabývají krátkodobými výkyvy a používají průměrování ceny (tzv. dollar cost averaging).

Další burzy

Dle množství BTC v držení je Coinbase s přehledem největší kryptoburza. Následuje Binance, kterou však v závěru roku přeskočila na druhém místě Huobi o které se říká, že zde končilo největší množství prostředků z miliardového podvodu PlusToken, což by skokový nárůst mohlo vysvětlit.

Na grafu níže vidíme, jak ostatní kryptoburzy oscilovaly v zhruba stejném rozmezí a u žádné z nich není patrný stabilní lineární růst množství držených mincí Bitcoinu, jako u Coinbase.

držení, btc, burzy

Závěr

Coinbase má v držení na cold peněženkách téměř milion bitcoinů, Binance a Huobi dohromady dalšího půl milionu. Nabízí se otázka, pokud bude trend nadále pokračovat, zda je vůbec nějaká decentralizace možná. Maximální množství BTC je 21 milionů a aktuálně je v oběhu nejméně o 3 miliony méně, pravděpodobně o více, vzhledem k množství navždy ztracených mincí. Z tohoto množství je podstatná část na centralizovaných burzách a dalších custody službách.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále?

Facebookovinky #5 | Hodleři jsou legendy!

Zdroj:
https://www.longhash.com/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *