Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Světové ekonomické fórum vytváří „robustní“ rámec správy digitálních měn

Světové ekonomické fórum – nezisková organizace založená v Ženevě zřídila konsorcium k tvorbě „robustního“ rámce správy digitálních měn, včetně stablecoinů.

Světové ekonomické fórum a digitální měny

Vidéme, jak se jako mávnutím kouzelného proutku obrací pozornost největších světových bank, firem, organizací i vlád a politiků ke kryptoměnám. Vytvořili si svůj pojem – digitální měna, který zahrnuje virtuální měny centrálních bank či korporátní stablecoiny.

Světové ekonomické fórum (WEF), které každoročně organizuje setkání významných osobností, novinářů a politických špiček, se zaměřilo na kryptoměny a digitální měny. Tato nezisková organizace usiluje o zlepšení světa a řeší proto např. jeho současné problémy. Pro digitální měny vytvořilo WEF speciální konsorcium.

Konsorcium pro digitální měny

Účelem je spojit státní i soukromé organizace a vytvořit „robustní“ rámec správy digitálních měn. Řešit se tedy budou regulace a pravidla pro digitální ekonomiku. Světové ekonomické fórum chce využít kryptoměny a digitální měny k tomu, aby dosáhli svých finančních cílů.

Klaus Schwab, zakladatel a výkonný předseda WEF, k tomu uvedl, že „digitální měna je klíčovou oblastí zájmu fóra.“ Dále dodal, že doufá, že konsorcium „bude katalyzovat rozhovory nutné k získání informací pro robustní rámec správy pro globální digitální měny.”

Konsorcium bude zahrnovat i několik centrálních bank, včetně Bank of England (BoE), které WEF v tomto záměru pomohou. Mark Carney, guvernér BoE, uvedl:

„Správa je základním pilířem jakékoli formy digitální měny. Je zásadní, aby jakýkoli rámec digitálních měn zajistil bezpečnost, efektivitu a legitimitu plateb a zároveň zajistil spravedlivou a otevřenou soutěž.“

Mezi další účastníky, kteří se záměrem tvorby tohoto rámce pomohou, bude patřit Měnový úřad Singapuru, Jihoafrická rezervní banka a Massachusettský technologický institut (MIT). Ocenil ho pak např. David Marcus ze sdružení Libra

, šéf plánované digitální měny od Facebooku.

Závěr

Světové ekonomické fórum pracuje na tvorbě určitého rámce pravidel pro digitální měny na mezinárodní úrovni. Zpráva přichází den poté, co ženevská neziskovka zveřejnila 28stránkový soubor nástrojů pro centrální banky, který jim má pomoci s rozhodnutím, zda je pro ně digitální měna vhodná. Kryptohodler vás také nedávno informoval o průzkumu Banky pro mezinárodní zúčtování, která uvádí, že 80 % účastníků již nyní pracuje na vytváření vlastní digitální měny centrální banky (CBDC). CBDC nejsou kryptoměnami v pravém slova smyslu, ale jedná se o určitý důsledek jejich rostoucí popularity, na kterou se CB snaží reagovat rozvojem vlastních projektů, místo využití těch stávajících. Jedná se o jedno z ústředních témat kryptosvěta posledních dní a týdnů.

 

Odebírejte nové články kliknutím na zvoneček a budete mít stálý přehled. Nebo nás sledujte na Facebooku, Steemitu, Twitteru a přidejte se do naší diskuzní free HODL skupiny.

Co číst dále

Deutsche Bank: Kryptoměny nezničí hotovost! Dinosaurus zatím přežije

Zdroj:

https://www.weforum.org/

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *