Sobota, 24 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Kryptomarket | Dominance Bitcoinu Překročila 70 % – ETC / BTC na 2,5letém Minimu

Dominance nejstarší kryptoměny překročila 70 %. Vrcholí Bitcoinová sezóna, nebo se altcoiny dočkají ještě více krve? A čeká je zkáza? Ethereum, jako 2. nejsilnější kryptoměna, ztělesňuje altcoinovou pohromu svým propadem v páru s BTC na stále nižší hodnoty.

Dominance Bitcoinu Překročila 70 %

Proč si tato informace žádá takovou pozornost? Je to proto, že dosud to trochu vypadalo, že se na této úrovni zastaví. Jenže pokud se bude nadále zvyšovat a potvrdí průraz 70 %, můžeme se dočkat růstu až na hodnoty okolo 80 %. A to by již bylo pro altcoiny skutečně velmi vážné. Na druhou stranu je možné, že bychom se v takovém případě mohli dočkat očisty trhu altcoinů od zbytečných projektů, což mnozí z nás již dříve předvídali.

BTC, Dominance
GRAF: BTC dominance (CMC)

V tuto chvíli nám skutečně nezbývá než čekat a pokud držíte altcoiny, tak doufat, že jste si zvolili ty správné, které přežijí i růst dominance na 80 %. Pokud naopak patříte k BTC maximalistům, nemusí vás tato situace vůbec vzrušovat, protože Bitcoin naopak od začátku roku předvádí krásný růst a býčí náladu obchodníků potvrzuje jeho nedávný odrzaz zpět nad 10 tisíc dolarů, v rámci formace trojúhelníku, který mají nakreslený všichni tradeři.

Dočkáme se s růstem dominance BTC zkázy altcoinů?

Je velmi zajímavou otázkou, zda nás čeká skutečná altcoinová “apokalypsa”, která by smazala všechny “shitoiny” a projekty bez potenciálu, které nemají smysl, a zachovala ty, které to doopravdy myslí vážně a mají využití. Samozřejmě předpokládám, že nikdo z vás nehodluje něco, co by podle něj nemělo smysl, ale bude na to mít i zbytek trhu stejný názor, pokud se dominance BTC skutečně přehoupne přes 80% hranici?

Osobně si myslím, že takoý scénář možný je. Dokonce by to samotnému trhu kryptoměn mohlo paradoxně prospět, avšak nejprve bychom si prošli velmi nepříjemným obdobím. Přitom kdo během loňských propadů, ale i letos, nakupoval altcoiny, ten na tom již nyní není moc dobře, zejména pak oproti BTC. V mnoha případech to šlo tak moc dolů, že nyní nezbývá než čekat a věřit, případně přikupovat a průměrovat cenu. Ovšem za předpokladu, že jste to již nevzdali a s pádem ceny neztratili v altcoiny důvěru.

Osobně jsem si dříve také myslel, že by altcoiny mohla zastihnout určitá zkáza, která většinu z nich vymaže z “mapy”. Zda k tomu skutečně dojde ukáže až čas.

Ethereum

Kryptoměna Ethereum patří k projektům, v jejichž odchod z kryptomarketu asi věří jen málokdo. Konec konců, jde o dlouhodobě 2. největší kryptoměnu, která sice čelí svým výzvám (škálovatelnost) a oproti BTC se nalézá na 2,5letém minimu, ale stále se jedná o silný projekt, na kterém pracují stovky vývojářů, a který své využití určitě má.

Ethereum, USD, BTC
Graf: ETH / USD, ETH /BTC (CMC)

Na svém ATH oproti BTC dosáhl ether až na cca 0,15 BTC. S aktuálním kurzem 0,01633 je téměř 10x níže. Zajímavostí je, že ani při svém cenovém ATH oproti dolaru v lednu 2018 se již ETH nedostalo na své ATH v páru s Bitcoinem. To nám ukazuje, že největší altcoinová sezóna nenastala koncem roku 2017, ale spíše již v jeho první polovině.

Pakliže by se tedy stejný scénář zopakoval, mohli bychom se razantního růstu altcoinů dočkat dříve, než Bitcoin vytvoří další parabolický vrchol dlouhodobého cyklu, jako byl ten poslední, který zasáhl hodnoty okolo 20 000 $ za jeho jednotku. Jinými slovy, altcoinová sezóna je možná blíže, než si někteří z nás myslí.

Závěr

Nyní budeme pozorně sledovat další vývoj kryptotrhu. Je možné, že se altcoiny již brzy vydají na zběsilou rostoucí vlnu. Stejně tak nás předtím může čekat ještě brutálnější propad. Ten by teoreticky mohl vést až ke konci některých projektů. Ačkoli by to pro hodlery altcoinů bylo velmi bolestivé období, je možné, že by to v konečném důsledku kryptomarketu prospělo a očistilo ho to od nánosu zbytečných kryptoměn. To však steně dobře může udělat samotný čas, protože dlouhodobě mohou tak či tak přežít jen ty altcoiny, které doopravdy mají co nabídnout.

 

-Kytka (fb stránka; decentralizované platformy: Steemit, Publish0x)

KryptoHodler.cz je nezávislý český web pro komunitu nadšenců a dlouhodobých investorů do kryptoměn. Zapni si zvoneček, sleduj nás na Facebooku a přidej se do naší free HODL skupiny. Získáš tak info o každém novém článku a řadu dalších užitečných odkazů a informací, které ti pomohou ve tvém úsilí.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *