Pátek, 14 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Poprvé v historii Bitcoin překonal 1 milion korun! Obrovský milník se stal skutečností

Hlavní kryptoměna právě překonala nové historické maximum a její cena je nejvýše od svého vzniku na začátku roku 2009. Když dnes zavítáte na kryptomarket a budete si chtít koupit jeden celý Bitcoin, nachystejte si milion korun!

Bitcoin stojí milion Kč

Poprvé v historii Bitcoin překonává hranici jednoho milionu korun! Nejrozšířenější digitální měna roztrhala všechny dosavadní cenové rekordy a ještě nikdy nestála víc. To mimochodem znamená, že úplně všichni hodleři Bitcoinu, kteří ctí zásady strategie HODL, jsou dnes v zisku.

Na nedávném růstu má zásluhu Elon Musk, který se definitvně nechal zlákat kryptoměnou. Jak jsme vás informovali v pondělí, Tesla se rozhodla následovat MicroStrategy a koupit Bitcoin za 1,5 miliardy dolarů ze svých hotovostních rezerv.

Satoshi za jeden haléř!

Bull market 2020 – 2021 zatím dopravil cenu krále kryptotrhu na aktuálních 47 700 dolarů, v době přípravy tohoto článku. Bitcoin dnes stojí rovný milion korun a to mimo jiné znamená, že jeden satoshi (SAT) dnes dosáhl parity s jedním haléřem. Nevíme, zde jednou bude stát Bitcoin milion dolarů, ale už dnes vidíme, jak se nejmenší jednotky BTC stávají stále důležitějšími.

koruna, česká koruna, kč, bitcoin, btc, milion
(Zdroj: Google)

Milion důvodů pro jasné jednotky

  • Když si dnes budete chtít koupit jeden Bitcoin, zaplatíte milion korun. Pro mnohé z nás se tak již vlastnictví celého Bitcoinu stalo něčím obtížně dosažitelným.
  • Naproti tomu, jeden mikro-bitcoin μBTC (100 satoshi) dnes stojí jednu korunu.
  • Můžeme takto pokračovat dále – následuje jeden milli-bitcoin mBTC  (100 tisíc SAT) aktuálně stojí jeden tisíc korun,
  • a konečně 1 centi-bitcoin cBTC (milion SAT) dosáhl parity s deseti tisíci .

Bitcoin je nejrozšířenější digitální měna

Satoshi Nakamoto v roce 2008 položil základy Bitcoinu a 3. ledna 2009 spustil síť a vytěžil provní blok. Dlouho byl projekt, kterému předcházely neúspěšné pokusy jako DigiCash,

hashcash, b-money a Bit Gold, ve fázi vynálezu pro nadšence, kteří si “měli s čím hrát”. Začátky Bitcoinu jsou spojeny s čistým nadšením pro novou technologii a teprve mnohem později došlo k tomu, že se skutečně stal rozšířenou digitální měnou pro širokou veřejnost.

To můžeme pravděpodobně datovat až do roku 2011, když Bitcoin poprvé dosáhl parity s americkým dolarem. Zajímavostí je, že je tomu již přesně 10 let, protože Bitcoin poprvé dosáhl hodnoty 1 USD v únoru 2011 a díky průniku do médií (např. do magazínu Time) cena nadále rostla. Do června 2011 již stál přes 30 dolarů a brzy poté spadl na 10 $. Někdy v té době se poprvé bitcoinová komunita změnila, když lidé zajímající se o BTC z hlediska ekonomiky a financí převážili nad programátory a IT technologickými nadšenci.

Závěr

Po nákupu Tesly za 1,5 miliardy dolarů se Bitcoin vydal nad své předchozí historické maximum na hodnotě okolo 42 000 dolarů a vytvořil nové maximum nad 47 tisíci dolarů. Ještě mnohem zajímavější je jeho aktuální cena v Kč. Jelikož 1 BTC dnes stojí přibližně milion korun, jeden satoshi dosáhl proprvé v historii parity s haléřem. Ještě nikdy tak nebylo pro obyvatele České republiky intuitivnější někomu zaplatit v bitcoinech.

 

Jak dlouho ještě potrvá korekce, pokud je Bitcoin stále v bull marketu? Co už je dlouhodobý downtrend?

Člen skupiny Linkin Park prodal svůj první NFT token za 30 tisíc $ a výtěžek věnoval na charitu

Ethereum poplatky jsou na ATH! Může návrh EIP 1559 pomoct přetížené ETH síti?

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *