Pátek, 14 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Krypto v červených číslech – Bitcoin navštívila korekce a smetla jeho cenu pod 33 tisíc

Krypto trh se otřásá v citelném propadu. Dorazila korekce, která po několikatýdenním období silného růstu srazila ceny většiny kryptoměn o desítky procent dolů. Bitcoin spadl razantně. Z maxima okolo 42 000 zaparkoval až na 32 200 dolarů, než se konečně odrazil a začal se po propadu částečně stahovat nazpět nahoru.

Je tu dlouho očekávaná korekce

V pátek 8. ledna 2021 Bitcoin vytvořil aktuální historické maximum. Cena hlavní kryptoměny si došla pro hladinu cca 42 tisíc dolarů (Coinbase) a zde narazila na lokální strop. Jde o aktuální historické maximum (ATH). Více již toho kryptomarket nezvládl ani o víkendu, kdy cena BTC začala postupně klesat. Dnes, v pondělí 11. ledna, jsme zaznamenali propad o 15 %. Když k tomu přičteme ještě víkendový pád, dostaneme korekci v hodnotě 23 %, přičemž cena Bitcoinu se zhroutila o bezmála 10 tisíc dolarů – z maxima až na aktuální dno korekce.

Aktuální situace na BTC (zdroj: TradingView)

Mocný růst

Bitcoin je od září 2020 v extrémně růstové náladě. Korekce přišla až poté, co se nejoblíbenější kryptoaktivum prodralo ze zářijových minim na hodnotě cca 10 tisíc dolarů až na 42 000 USD o 4 měsíce později. To v průměru odpovídá růstu asi o 33,3 % každý měsíc čtyřikrát po sobě. Jak víte, růst byl značně podpořen institucemi

, které v některých případech kupovaly tolik BTC, kolik jen mohly. Nejznámějším případem je společnost Microstrategy, která začala nakupovat v srpnu 2020 a do konce roku nashromáždila přibližně 70 470 bitcoinů v celkové pořizovací ceně cca 1,125 miliardy dolarů. Tímto počinem se navíc stala 5. největším bitcoinovým hodlerem na světě.

TIP: Kde je Jack Ma? Nejbohatší Číňan kritizoval režim, pak se bez vysvětlení odmlčel

Co dál?

Na grafu výše vidíme trendový kanál, který Bitcoin vcelku respektoval. V lednu z něj vypadl, když se růst zrychlil a stal se v podstatě neudržitelným, což logicky vyústilo korekcí. Nyní se jako jedna z variant nabízí návrat do původního růstového kanálu. Nelze však vyloučit ani silnější propad, který by mohl jít až na cca 30 až 40 %, což bylo obvyklé pro korekce v roce 2017. V takovém případě by cena BTC teoreticky mohla spadnout někam na hodnoty mezi 29 400 a 25 200 USD.

Všechny myslitelné varianty jsou ve hře a jako hodlerům nám nezbývá, než se psychicky připravit i na tu nejhorší z aktuálních možností. Tou je pochopitelně smazání celé pumpy a tvrdý návrat někam na 13 000 až 10 000 $. Pro pořádek – neříkáme, že k tomu dojde, ale je lepší být připravený, než překvapený.

Historie Bitcoinu – Časová osa vzniku a dosavadního života nejvýznamnější kryptoměny

Disclaimer
KryptoHodler poskytuje edukativní, vzdělávací a zpravodajský obsah. Neprodáváme žádné analýzy, ani nenabízíme investiční rady. Investice v kryptosvětě jsou spojeny se zvýšenou mírou rizika. Za svá rozhodnutí zodpovídá každý sám, proto doporučujeme provést vlastní průzkum.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *