Další milník: Bitcoin prošel skrz 40 000 $ jen 3 týdny po dosažení 20K $! Blíží se korekce?

bitcoin, btc, graf, růst, log, logaritmický, 41 tisíc, 40K $,

Cena Bitcoinu překonala další kulatou úroveň. K průniku nad 40 tisíc dolarů stačil méně než měsíc od dosažení ATH 2017. Za 12 let od vzniku BTC hlavní kryptoměna poprvé ve své existenci překonala milník 30 tisíc dolarů, a přitom jen pár dní ceně Bitcoinu stačilo, aby přidala dalších 10 tisíc.

Bitcoin láme rekordy

V prvním týdnu roku 2021 Bitcoin oslavil 12 let, překonal 30 tisíc dolarů a v rekordním čase prolomil také 40 000 $. Je pozoruhodné, s jakou rychlostí hlavní kryptoměna vytírá zrak svým kritikům a opět svou rostoucí cenou dokazuje, že je rozhodně jedním z nejrychlejších koní současného světa investic.

Ve čtvrtek BTC poprvé ve své historii zaznamenal cenu na čtyřech desítkách tisíc dolarů. Nové ATH bylo v pátek opět proraženo a v současné době je cena Bitcoinu již nad 41 tisíci.

Nový den, nový milník, nové ATH

16. prosince KryptoHodler informoval o prolomení kulaté úrovně 20 tisíc dolarů. Den poté jsme si připomenuli výročí 3 let od dosažení historického maxima v roce 2017. Tři roky jsme vzhlíželi k hodnotě 20 tisíc dolarů a věřili, že se tam cena Bitcoinu určitě dostane znovu. Trvalo to 3 roky a nyní, po dosažení tohoto významného cenového milníku, stačily pouhé tři týdny, aby Bitcoin připsal dalších 20 tisíc dolarů k tomu.

Každý nový den je dosahováno nové historické maximum a první týden v roce 2021 je tak provázen bull marketem, o jakém jsme si od začátku roku 2018 mohli nechat zdát. Hodleři, kteří zůstali v klidu během downtrendu, jsou v klidu i nyní. Přesto je příjemné si užít pohled na graf, který je v těchto dnech pastvou pro oko každého kryptonadšence.

Růst úplně zastínil ATH 2017 (zdroj: TradingView)

 

TIP: Kde je Jack Ma? Nejbohatší Číňan kritizoval režim, pak se bez vysvětlení odmlčel

Čekání na korekci?

Je snadné být optimistický ohledně širokého přijetí Bitcoinu a kryptoměn v době, kdy cena závratně roste a den za dnem vytváří nové maxima. Nepochybně svět začal brát Bitcoin zcela vážně a hlavní kryptoměna i celá třída krypto aktiv zraje. Zatímco se býci předhánějí v predikcích na úrovni stovek tisíc dolarů, neméně početná skupina hledá vhodnou chvíli pro nákup. BTC jim k tomu zatím neposkytuje mnoho příležitostí, protože tradiční 40% korekce zatím stále nepřichází. Je to dáno tím, že každý dip je okamžitě vykupován a očividně zde velké množství kapitálu čeká na vstup. Je jisté, že nakonec se korekce dočkáme, otázkou je, jak bude hluboká a na jakou cenu se Bitcoin dostane, než k ní dojde.

Rychlost růstu je úžasná, ale je současně znepokojující, protože Bitcoin roste možná až příliš rychle, což nemusí být ideální z hlediska udržitelnosti tohoto růstu. Podívejme se proto na situaci ještě jednou, tentokrát na logaritmickém grafu od konce roku 2012, který nám poskytne lepší přehled.

 

Logaritmický graf Bitcoinu (zdroj: TradingView)

 

 

Historie Bitcoinu – Časová osa vzniku a dosavadního života nejvýznamnější kryptoměny

Krypto v červených číslech – Bitcoin navštívila korekce a smetla jeho cenu pod 33 tisíc

Návod Binance: Jak obchodovat na největší altcoinové burze? Registrace, poplatky a vše podstatné [2021]

Návod | Burza Coinbase (Pro, Earn) Kompletní info, jak založit, bonus, poplatky, nákup kryptoměn

Disclaimer
KryptoHodler poskytuje edukativní, vzdělávací a zpravodajský obsah. Neprodáváme žádné analýzy, ani nenabízíme investiční rady. Investice v kryptosvětě jsou spojeny se zvýšenou mírou rizika. Za svá rozhodnutí zodpovídá každý sám, proto doporučujeme provést vlastní průzkum.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.